Eddig számolatlanul ömlöttek az állami milliárdok (illetve az olyan pénzek is, amelyek korábban már elvesztették közpénz jellegüket) a közmédiába és abba a sok, fideszes narratívát közvetítő médiatermékbe, amelyeket felsorolni is hosszú lenne. A megyei oldalak is mind a NER fennhatósága alá kerültek, ami a tartalmukon is meglátszott. De hogyan tovább?
Tovább olvasomCímke: fidesz
Pócs János újított, szerinte a Tisza fellegvára máris inog – meg is magyarázta, miért gondolja ezt
Bár vasárnap este és hétfőn még úgy tűnt, emelt fővel tud veszíteni a botrányairól elhíresült leköszönő fideszes képviselő, ám úgy tűnik, Pócs János továbbra sem adja fel a hergelést és folytatja a megosztást, a magyart a magyar ellen fordítást. De sokan helyre tették saját oldalán.
Tovább olvasom“Ha Orbán Viktor marad, az szabályos főnyeremény Magyar Péternek” – beszólt a fideszes képviselő a csúcsvezetőknek is
Az elmúlt napokban látványos széthullás, egymás hibáztatása, klikkesedés és egymás hibáztatása jellemzi a fideszes politikai oldalt. Saját képviselőjük szólalt fel újra, eltakarítaná többek között Kósa Lajost, Németh Szilárdot, Menczer Tamást, Szentkirályi Alexandrát is. Szintén elhangzott, hogy ha Orbán Viktor marad a Fidesz élén, annak a legjobban a tiszások fognak örülni.
Tovább olvasomMJVSZ: Szolnok kilépéssel kényszerítené lemondásra Szita Károlyt
Drasztikus lépésre szánta el magát Szolnok vezetése: a megyeszékhely elhagyja a Megyei Jogú Városok Szövetségét (MJVSZ), amennyiben annak jelenlegi elnöke, Szita Károly nem távozik posztjáról azonnal. Györfi Mihály polgármester nyílt levélben vádolta meg a kaposvári városvezetőt azzal, hogy szakmai munka helyett a Fidesz pártpolitikai érdekeit szolgálta ki, miközben tétlenül nézte az önkormányzatok anyagi kivéreztetését.
Tovább olvasomMi történik a NER romjain? Semjén után Szentkirályi Alexandrának szólt be a Fidesz-KDNP képviselője
Vannak, akik bizony a Fideszen belül is komolyan megkérdőjelezik, hogy nem kellene-e levonni a következtetést azoknak, akik a legfőbb okozói voltak ennek a történelmi vereségnek, amit a Tisza Párt szavazói mértek a leköszönő kormánypártra. Sokadik eset vasárnap este óta, hogy a NER korábbi tagjai egymásnak ugranak, omlik a kártyavár.
Tovább olvasomMáris jön a támadás Pócs János ellen, aki kimondta, hogy Orbán Viktor a súlyos vereség fő oka – de csak ő?
A közösségi médiás oldal előveszi Pócs János botrányait, sőt, tételesen fel is sorolja őket. Pócs gyorsan rájöhet, hogy milyen érzés a támadások kereszttüzében lenni úgy, hogy már nem lesz mögötte a kormányzati többség és a folyamatos védőburok. Úgy tűnik, nem volt éppen szent a képviselő sem.
Tovább olvasomFerencz Orsolya a megélhetési karrierjobboldaliak kisöprését követeli
A kormánypárti vereséget követően az űrkutatásért felelős miniszteri biztos kritikát fogalmazott meg saját politikai közösségével szemben. Ferencz Orsolya szerint a választók elutasították a nepotizmust és a szakmaiság háttérbe szorulását, ezért a nemzeti oldalnak sürgős és mélyreható megtisztulásra van szüksége, ha életben akar maradni.
Tovább olvasomHogy mik vannak? A választás után hirtelen az M2 Petőfi TV is új korszakot kezd, megvilágosodtak
A közmédia csatornáin (rádió és televízió) kizárólag a NER-t szolgáló tartalmak futhattak már jó másfél évtizede. Ám az M1 és a Kossuth Rádió után hirtelen a nem fideszes kulturális műsorok is helyet kaphatnak a tiszás kétharmad tudatában. Érdekes ország vagyunk.
Tovább olvasomMicsoda változás: élőben közvetítette az MTVA Magyar Péter sajtótájékoztatóját, élő műsorba is behívnák már
Rendkívüli meglepetés lehetett az M1 nézői számára, hogy Magyar Péter felkészült, remekül válaszol a kérdésekre, nem tombol, nem akar háborút, jövőbelátó elképzelései vannak és megbékélést szeretne a fideszes szavazókkal is. Az élő adásba hívás viszont hétfő reggel meglehetősen későnek tűnt.
Tovább olvasomGyörfi Mihály a Medián vezérének is köszönetet mondott – ismét szinte telibe találták a végeredményt
A fideszes oldal kígyót-békát kiabált, hazugnak és csalónak nevezte Hann Endrét, amikor földcsuszamlásszerű Tisza-győzelmet vetített előre az elmúlt hetekben. Szinte százalékra el is találta mindkét párt eredményét, hát hiába a Medián nem Deák Dániel és nem a Nézőpont intézet. Györfi kiemelte, hogy ez tartotta a lelket az ellenzéki oldalban.
Tovább olvasom