Megjelentek a vagyonnyilatkozatok, így élnek a képviselőink Szolnok megyében

Hétfő éjjel óta bárki számára megtekinthetőek a Tisza-kormány azon minisztereinek vagyonnyilatkozatai, akik egyúttal parlamenti képviselői székkel is rendelkeznek. A frissenn közzétett dokumentumok rendkívül vegyes képet mutatnak, mi a Szolnok megyei országgyűlési képviselők pénzügyi helyzetét tekintettük át.

Tovább olvasom

Rendszerváltás 2026 – nem menti meg a sírós interjú Balásyt és cégeit? – hírek keddről

Hétfőn bűnbánó arccal, zsebkendőket telesírva vallott a NER mérgező propagandagépezetének egyik legfontosabb láncszeme, Balásy Gyula, de úgy fest, ez nem fogja megmenteni a következményektől. Már zárolt számlákkal, pénzekkel, hűtlen kezeléssel kell szembenéznie, valamint még a botrányhős Menczer Tamás is “elképesztően ostobának” nevezte.

Tovább olvasom

Jogerős: a jegybank közpénzherdáló alapítványának minden döntéséről szóló dokumentumot ki kell adnia

Nincs több bujkálás, nyert a Telex, nagyon sok milliárd forint sorsára derül fény hamarosan. A jogerős döntés alapján hamarosan több száz, de inkább ezer iratot kénytelenek nyilvánosságra hozni. Akkor hol is a pénz?

Tovább olvasom

Magyar Péter: Tömeges vagyonkimentés és menekülés zajlik a háttérben

A Tisza Párt elnöke, Magyarország leendő miniszterelnöke szombati videóüzenetében arról beszélt, hogy az eddigi hatalmi elit tagjai gőzerővel készítik elő külföldre távozásukat, miközben próbálják biztonságos helyre juttatni a közpénzből felhalmozott vagyonokat. Magyar felszólította a hatóságokat, hogy akadályozzák meg a tőke kivonását és a felelősök elszökését az országból.

Tovább olvasom

Magyar: Valóban a végjáték zajlik, Orbánék már sorra igyekeznek értékesíteni hazai vagyonelemeiket

A Tisza Párt vezére rámutatott, olyan információk jutnak folyamatosan a birtokába, hogy a NER-elit egyre gyorsuló ütemben igyekszik magyarországi vagyonelemeit (ingatlanok, cégek, részesedések) értékesíteni, lehetőleg külföldieknek. Magyar Péter a lehetséges vevők ódzkodnak ezeket átvenni, érthető okokból.

Tovább olvasom

Szolnok eladásokkal stabilizálná a költségvetést

Szolnok önkormányzata a mai napon rendkívüli közgyűlést tartott; a testület célja a költségvetés stabilizálása vagyonhasznosítási intézkedésekkel. Több önkormányzati telek és épület eladását hagyták jóvá. A soron kívüli ülést zárt ajtók mögött tartották; a napirend központjában az állt, hogyan lehet rövid távon bevételekhez jutni a működési hiány csökkentéséhez. A képviselők több, hosszabb ideje üresen álló telek és leromlott állagú ingatlan értékesítését támogatták, példaként említve a Mártírok útja 41. szám alatti telket, két Széchenyi városrészbeli beépítetlen területet, valamint egy Bajcsy-Zsilinszky úti telket. A döntés hátterét a városvezetés a likviditási kényszerrel és a…

Tovább olvasom

Jászberény, hosszú évek pereskedése után több száz millió forintot nyert – az indoklás különösen érdekes

A bíróság megállapította, hogy azzal a munkatempóval, amivel a kivitelező dolgozott, nagyjából 11 ezer(!) nap múlva készült volna el vállalásaival. A több mint 5 éve húzódó ügy végén Berénynek közel 900 millió járna, de… hova lett a cég vagyona?

Tovább olvasom

Megyénk az egyik éllovas: elkoboznák a drogkereskedők teljes vagyonát, és akár ki is tilthatják őket egy településről

Jász-Nagykun-Szolnok megye az egyik legfertőzöttebb térség az egész országban, alig van hét, hogy ne számolnánk be újabb és újabb pszichoaktív anyag- és drogterjesztők lebukásáról.

Tovább olvasom

Megtakarítás, tartozás és részvények a megyei országgyűlési képviselők vagyonnyilatkozatában

Befektetési jegy, értékpapír, kötvény, gépjárművek, ingatlanok, értékes órák: a kormányfő, a köztársasági elnök és az országgyűlési képviselők vagyonnyilatkozatából legalább annyi minden kiderül, mint amennyi nem. A dokumentumok célja az átláthatóság és az elszámoltathatóság növelése lenne, de a rendszerszintű problémák köztudottak, nem véletlen, hogy az Integritás Hatóság éppen nagy bajban levő elnöke, Bíró Ferenc 2023-ban egy 16 pontos javaslattal állt elő, hogy megreformálja a vagyonnyilatkozatok intézményét. Abból kell főzni, amink van, így megvizsgáltuk, a négy Fidesz-KDNP-s országgyűlési képviselő, Kállai Mária, Pócs János, F. Kovács Sándor és Herczeg Zsolt hogyan sáfárkodott a…

Tovább olvasom