Balog Zoltán: Nem érkezett kormányzati megkeresés a kegyelmi döntés előtt

Nem állt fenn politikai vagy kormányzati nyomás Kónya Endre kegyelmi ügyében, és a döntést megelőző közbenjárás egyéni elhatározás alapján történt – mondta Balog Zoltán. A református püspök az MTI-nek adott telefonos nyilatkozatában arról beszélt, hogy a bicskei gyermekotthon kényszerítésért elítélt volt igazgatóhelyettesének felesége fordult hozzá segítségért.

Tovább olvasom

A Sándor-palota átadja a kormánynak a K. Endre-ügy elnöki iratait

Hivatalos megkeresés esetén a köztársasági elnök hivatala hiánytalanul átadja a kabinetnek a K. Endre kegyelmi döntésével kapcsolatos dokumentumokat – közölte a Sándor-palota. Sulyok Tamás hivatala a közösségi médiában is megerősítette, hogy maximálisan támogatják az iratok transzparenssé tételét, miközben Magyar Péter miniszterelnök az Alkotmány utcai sajtótájékoztatóján már nyilvánosságra hozta a dosszié Igazságügyi Minisztériumtól származó felét.

Tovább olvasom

Megszületett az ítélet a fegyverneki férfi ellen, aki Novák Katalinnak címezte fenyegető levelét

Egy év börtönbüntetésre, három évre felfüggesztve ítélte a bíróság azt a fegyverneki férfit, aki egy kétségbeesett levélben fenyegetőzött emberöléssel, ha nem kap segítséget a 4-es főút gyorshajtói elleni „harcában”. A jogerős ítélet 2025. november 22-én született meg.

Tovább olvasom

Beismerte a Szolnok megyei férfi, hogy halálosan megfenyegette Novák Katalint

Egy 47 éves, Jász-Nagykun-Szolnok megyében élő férfi komoly fenyegetést fogalmazott meg levélben, amelyet 2023 júliusában küldött Magyarország akkori köztársasági elnökének, az azóta dicstelenül távozni kényszerült Novák Katalinnak. A levélben azt írta, ha nem történik érdemi intézkedés a környékbeli gyorshajtók ellen, emberöléshez fog folyamodni.

Tovább olvasom

Volt köztársasági elnökünk tanácsadója olyan mentegetést írt a Fidesznek, hogy egyszerre öngól és beismerés

Skrabski Fruzsina végig bagatellizálni próbálja a videóban bemutatott intézményes lopás intézményét, miszerint ez természetes és köztudott, nem lesz hatása. Érdekesség, hogy “uralkodóként” von párhuzamot Orbán Viktorral, valamint hogy a korrupció csak akkor fáj az embereknek, ha bőrükön érzik. Valóban?

Tovább olvasom

Novák Katalin kormánypárti ex-tanácsadója szerint nem olyan nagy baj, ha valaki “csak egy fotót kér a gyerektől”

Csak furcsán kimagyarázható mondatok hagyták el Skrabski Fruzsina száját néhány nappal ezelőtt. Úgy gondolja, a nyilvánosságban “csak a legsúlyosabb ügyekre kellene koncentrálni” és ha egy gyermektől (meztelen, vagy hiányos öltözetű?) fényképet kérnek, az nem tartozik ezek közé. Vajon milyen leendő újabb botrány előkészítése ez?

Tovább olvasom

A nagykátai karateedzőt életműdíjjal kitüntető Novák Katalin is megszólalt

Miközben a Magyar Hang kisebb-nagyobb sikerrel próbál utánajárni, hogy a kegyelmi botrány után lemondó, majd felszívódó egykori köztársasági elnök, Novák Katalin kiköltözött-e már a Béla király úti rezidenciából, a nagykátai karateedző ügyében a titkársága már bőbeszédűbb volt – 2020-ban életműdíjjal tüntette ki a férfit, most úgy fogalmaz, határozottan elítéli az erőszakos tettét.

Tovább olvasom

Végre megszólalt Sulyok Tamás köztársasági elnök – „Nagyon szeretek főzni”

Gönczi Gábor, a TV2 propagandistája készítette a februárban, Novák Katalin csúfos bukása után hivatalba lépő Sulyok Tamás első elnöki interjúját, ami egészen frenetikusra sikeredett. Hazánk turbulens politikai-közéleti folyamatait látva még az utca embere is konkrétabb és keményebb kérdésekkel találta volna be a köztársasági elnököt, de Gönczi a szervilizmus csúcsát nyújtva az év alákérdezős interjúját készítette el.

Tovább olvasom

Mintha mi sem történt volna – Jászberényben járt a botrányhős Balog Zoltán püspök

Február óta nem csitulnak a kedélyek a kegyelmi botrány kapcsán, amely miatt többek között Novák Katalin egykori köztársasági elnök és Varga Judit ex-igazságügyi miniszter is a karrierje végét köszönheti. Balog Zoltán bár lemondott a Zsinat lelkészi elnökségéről, maradt püspök és lelkész – ezúttal a jászberényi református gyülekezet fogadta.

Tovább olvasom