Vitézy Dávid a szolnoki járműjavító magánkézbe játszását kritizálta

Gyökeres fordulatot hirdetett a magyar közlekedéspolitikában Vitézy Dávid leendő miniszter, aki hivatali idejét a „múlt aktáinak megnyitásával” és a vasútrombolás korszakának lezárásával tervezi megkezdeni. A tárcavezető-jelölt parlamenti meghallgatásán világossá tette, nemcsak az állami beruházási képességet kívánja visszaépíteni, hanem több, gyanúsnak vélt korábbi üzletet – köztük kiemelten a szolnoki járműjavító eladását – is átnéz majd.

Tovább olvasom

Pócs János nem volt elégedett a tiszás mezőgazdasági miniszterjelölt válaszaival, de lendületből lőtt egy öngólt a Fidesznek

Óriási szerencse, hogy a Fidesz alatt minden rendben volt a magyar gazdákkal – legalábbis ezt kommunikálja a néhány hete a választáson egyéniben nagyot bukó Pócs János, bár a multikkal kapcsolatos kérdés nehezen érthető, hiszen ezt kormányon bármikor kiharcolhatták volna, így ez tekinthető komoly öngólnak is. Nem tették.

Tovább olvasom

Ismét megszólalt a Pócs Jánost kritizáló fideszes képviselő: Észak-Korea is megirigyelné a Fidesz belső működését

Hajnal-Nagy Gábor korábban egy képviselő-testületi ülésen szólalt fel az egyéniben vereséget szenvedő, de listáról a parlamentbe jutó politikus ellen. Most újabb fontos részleteket árult el a párt belső működéséről, amit szerinte Kim Dzsongun is megirigyelne.

Tovább olvasom

Vitézy és Gajdos is azonnali reformokat, változtatásokat ígért, sürgetik ezek elkezdését

Többek között bezárt vasútvonal újranyitását, a KRESZ reformját és az autópálya-koncessziók azonnali felülvizsgálatát ígéri Vitézy, közben Gajdos is gyorsan munkába állt, a védett erdőkben zajló fakitermelés azonnali leállítását, szemléletváltást a vízgazdálkodásban és a mezőgazdasági öntözésben, valamint a természetvédelem jelentős erősítéséért tesz lépéseket.

Tovább olvasom

Pócs Jánosnak nem tetszett Magyar Péter első miniszterelnöki beszéde, majd azonnal támadni kezdte

Furcsa lehetett az igen jelentősen összetöpörödött Fidesz-frakcióval ellenzékben ülnie Pócs Jánosnak, a fideszes képviselők többségén bizony látszott is a feszengés, a kényszermosolyok. A Jászkunságban egyéniben ugyan nagyot bukott Pócs, de így is bejuttatták a parlamentbe, ennek is szólhat az öröm. Nem sokáig húzta az időt, máris támadja Magyart.

Tovább olvasom

Durva ellentmondás, Orbán Viktor kijelentette, hogy a Vadhajtások szélsőséges oldala a kedvence – és a Dankó Rádió?

Furcsa azt hallani, hogy a leköszönő miniszterelnök néhány hete még azzal kampányolt, hogy folyamatosan a Dankó Rádiót hallgatja az autóban, miközben most a búcsú előtt elismerte, a folyamatosan rasszista és uszító hangnemű Vadhajtások oldalt olvassa, mert az a kedvence. Ezt még a szintén nem a visszafogottságáról híres Pesti Srácok főszerkesztője sem tartja elfogadhatónak.

Tovább olvasom

Pócs János azt állítja, hogy egy Tisza Párthoz köthető személy a felelős, hogy “hamis” tanúvallomás született Zsolti bácsi ügyében

A vallomást a koronatanú tette az ügyészségen, de az egyáltalán nem nyilvános. Akkor honnan veszi egyáltalán Pócs János, hogy hamis a tanúvallomás, ha elvileg egyetlen szavát sem ismerheti?

Tovább olvasom

Mégis elszánta magát, vallomást tett Zsolti bácsi ügyében a Szőlő utcai botrány koronatanúja az ügyészségen

Most már nemcsak egy csatorna műsorának munkatársai, hanem az ügyészség emberei is tisztában kell legyenek azzal az aprósággal, hogy ki az a Zsolti bácsi. Érdemes figyelni a következő napok történéseit.

Tovább olvasom

Berkó Attila búcsút mondott közösségi oldalának

A választási eredmények után különös jelenség söpört végig a magyar politikai palettán: sorra tűnnek el a Facebookról a mandátumukat vesztett vagy visszavonuló fideszes politikusok profiljai. Miközben a párt szerint egy lezárult korszak természetes velejárójáról van szó, jogi szakértők arra figyelmeztetnek, hogy ezzel közérdekű adatok és az elszámoltathatóság lehetősége vész el a semmibe. A jelenség Jász-Nagykun-Szolnok vármegyét sem kerülte el, ahol Berkó Attila főispán is a digitális visszavonulót választotta.

Tovább olvasom