Május elsejétől ismét szünetel a belgyógyászat betegellátása a mezőtúri kórházban

Bizonytalanság és felháborodás övezi a mezőtúri egészségügyi ellátást. 2026. május 1-jétől ugyanis szünetel a belgyógyászati osztály működése a Mezőtúri Kórház és Rendelőintézet-ben. Az intézmény honlapján megjelent rövid tájékoztatás mindössze annyit közöl, hogy a betegellátás leállt, azonban sem indoklást, sem a szolgáltatás várható újraindításának időpontját nem tartalmazza.

Tovább olvasom

Országos átrendeződés a választások után – a független vidéki sajtó legérdekesebb heti cikkei

Egerben magára marad a színház, Erdélyben veszélyben a magyar sajtó, a miskolci fideszesek lemondanak, egy szegedit pedig le is tartóztattak. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója. Borsod24: Megkezdődtek a lemondások – átrendeződik Miskolc fideszes városvezetése a választások után A választási vereséget követően Hollósy András alpolgármesteri tisztségéről, míg Bajusz Gábor a helyi Fidesz-frakció vezetői posztjáról mondott le, amit Miskolc polgármestere, Tóth-Szántai József elfogadott. A döntést a választók egyértelmű üzenetével indokolták, és a városvezetés működésének átalakítását vetítették előre. Bajusz önkritikusan kommunikációs hibákat és túlzott önbizalmat…

Tovább olvasom

A Fidesz búcsúajándéka: bezár a kórházi osztály Mezőtúron

Dr. Farkas Csongor, a Tisza frissen megválasztott képviselője lebbentette fel a fátylat, hogy a januári újranyitás a helyi lakosokkal szembeni hatalmas színjáték volt, bezár a belgyógyászat. A megkötött szerződések mindegyike ugyanis április 30-ig, éppen a választás utánig szólt és ezzel tisztában is volt a Fidesz helyi vezetése.

Tovább olvasom

Rendszerváltás 2026 – hamarosan érkeznek az uniós pénzek, ezt közölte ma Magyar Péter és a Tisza Párt, hírek szerdáról

Rendkívül eredményes találkozót zárt Magyar Péter az Európai Bizottság elnökével, ami után magabiztosan kijelentette, semmilyen problémás feltételt nem támaszt az EB, hamarosan jöhetnek végre a befagyasztott EU-s pénzek hazánkba. Közben Orbán Viktor változatlanul árokásással foglalkozik, miközben téli álmából előkerült a Szuverenitásvédelmi Hivatal.

Tovább olvasom

Elcsukló hangon határolódott el egy fideszes képviselő Pócs Jánostól (videóval)

Hajnal-Nagy Gábor jászberényi fideszes képviselő, a 2024-es önkormányzati választás során a leköszönő kormánypártok polgármesterjelöltje nagyon kemény kritikával illette Pócs János országgyűlési képviselő politikai tevékenységét és annak a jászberényi jobboldalra gyakorolt pusztító hatását. Véleménye szerint Pócs agresszív és személyeskedő harca teljesen kontraproduktív volt; azzal, hogy a jelenlegi polgármestert a munkahelyéről és a bizottsági elnöki pozíciójából is eltávolíttatta, lényegében politikai brandet és mártírt csinált az ellenfeléből, jelentősen hozzájárulva annak megerősödéséhez.

Tovább olvasom

Menczer Tamás közölte, nem kíván megújulni és nem is akart bekerülni a parlamentbe

Az elmúlt másfél évben számos, igencsak nagy botrányt kiváltó esemény részese/kiváltója volt a fideszes Menczer Tamás, aki a választáson megsemmisítő vereséget szenvedett tiszás ellenfelével, Bujdosó Andreával szemben. Sokan bírálták Menczer stílusát, ám kijelentette, nem kíván megújulni, ő már ilyen marad.

Tovább olvasom

Kampányrobotok közpénzből, Berkó Attila hivatala is érintett

Kitálalt a pártállami működés mindennapjairól Ádám Mónika állatvédelmi szakjogász és a Jászapáti Járási Hivatal vezetője. A Partizán műsorában, Gulyás Mártonnak beszélt arról, hogyan hálózta be a pártpolitika a helyi közigazgatást – eszerint az országgyűlési választáson hatalmasat bukott Berkó Attila megyei főispán és stábja rendszerszinten kényszerítette a hivatal dolgozóit arra, hogy a kormánypártnak kampányoljanak, call centeres feladatokat lássanak el, sőt, statisztáljanak a politikai rendezvényeken. A megdöbbentő Szolnok megyei történetből az is kiderül, hogy a hivatali alkalmazottakat a közösségi médiás aktivitásuk alapján politikai listákra sorolták, az úgynevezett “nem megfelelő” lájkokért pedig még a legkiválóbb,…

Tovább olvasom

Rendszerváltás 2026 – ezt közölte ma Magyar Péter és a Tisza Párt, új miniszterek, hírek keddről

A keddi napon ismét felpörgött a rendszerváltó gőzhenger. Magyar Péter már csak két miniszterét nem jelentette be a tizenhatból, a Fidesznél lemondott Orbán Viktor, de nem fogadták el. Közben beindultak az eddig látványosan álldogáló állami fogaskerekek, itt egy nyomozás, ott egy számlazárolás, máshol meg egy gyanúsítás fideszesek ellen.

Tovább olvasom

Pócs János: Megszabadulunk a kullancsoktól és a luxizóktól

A Fidesz hétfői frakcióülése az új parlamenti névsor megalkotásáról szólt, miközben úgy tűnik, hogy a pártvezetés erőtlenül, tanácstalanul keresi a megújulás irányait, Pócs János meglepően kemény hangvétellel üzent a párton belüli „élősködőknek”, és a tisztítótűz szükségességéről beszélt.

Tovább olvasom