Kínában a Szolnoki Szimfonikusok sikerétől hangos a sajtó

A Szolnoki Szimfonikus Zenekar nevével már nem csak a hazai zenei kulturális életben találkozhatunk egyre többször, hanem a határon, sőt, kontinensen túl is. Minden egyes olyan turné, nemzetközi protokoll esemény, amelyen külföldi szólisták, karmesterek lépnek színpadra a zenekar művészeivel, erősítik az együttes és egyúttal Szolnok város, a magyar kultúra nemzetközi hírét.

Tovább olvasom

Kínai járműipari vállalat érkezik Jászfényszarura

Ahogy arról a tegnapi napon beszámoltunk, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter igazi road show-t tartott Jász-Nagykun Szolnok megyében. Előbb Szolnokon szólalt fel egy gazdasági konferencián és beszélt arról, hogy egy nagyberuházás érkezik a megyeszékhelyre, majd nem sokkal később már Jászfényszarun volt, ahol ünnepélyes keretek között jelentették be az új kínai autóalkatrész-gyár érkezését.

Tovább olvasom

Nem semmi: nagyon megjárták a Liu-testvérek, Kína nem nevezte őket a világbajnokságra

Sokan úgy gondolják, hogy a kínaiak jól megvezették két olimpiai bajnokunkat, mindent megígértek, de csak a riválisokat akarták eltakarítani az útból, ők a saját embereiket nevezik, de kivették a képletből Liuékat, mint legfőbb vetélytársakat. Vajon előre eltervezett volt ez a dolog? Vissza kellene-e fogadnia Magyarországnak a két, nemrég még magyar színekben versenyző korcsolyázót? Egyáltalán visszajönnének? Igencsak kellemetlen meglepetés érte a Liu testvéreket: Kína nem nevezte őket a közelgő gyorskorcsolya-világbajnokságra. Nagy port kavart, amikor a két olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázónk, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang (Ádó) bejelentették, hogy a jövőben…

Tovább olvasom

Alaposabb vizsgálatnak vetették alá és villámgyorsan betiltották a TikTokot

Egyre erősebbek azok a bizonyítékok, amelyek szerint a kínai technológiai vállalatok hírszerzési célokkal adatokat szolgáltatnak a Kommunista Pártnak. Nagy-Britanniában és az USA-ban már tavaly betiltották az alkalmazást, most pedig az Európai Bizottságnál jött el a szigor ideje. Biztonsági aggályok miatt megtiltja munkavállalóinak az Európai Bizottság, hogy TikTokozzanak: a nyugati kormányokat ugyanis egyre jobban aggasztják azok a bizonyítékok, amelyek szerint a kínai technológiai vállalatok hírszerzési célokkal adatokat szolgáltatnak a Kommunista Pártnak, írja a Politico. Egy magas rangú tisztviselő a lapnak azt mondta, csütörtökön a Bizottság összes alkalmazottját felszólították, hogy távolítsák el a…

Tovább olvasom

Így lőtték ki az USA fölé tévedt kínai ballont – videó

Kína szerint az Egyesült Államok túlreagálta a történteket. Szombaton kilőtte az amerikai hadsereg az Egyesült Államok felett lebegő kínai ballont – számolt be róla a Telex. A katonaság megvárta, hogy víz – az Atlanti-óceán – fölé érjen, s így ne érintsen civileket a ballon leszedése. A kilövésről aztán megjelentek természetesen videók is: A felvételeken látszik, ahogy a gömb egy kis robbanás után lezuhan. Az amerikai információk szerint Amerika egy F-22-es vadászgépet küldött ki, a ballon pedig nagyjából 11 km-re zuhant le az Egyesült Államok partjaitól. A kilövés után Kína „erős…

Tovább olvasom

Lánczi Tamás: Németországban lobbiznak azért, hogy az akkumulátorgyárak inkább ott épüljenek fel

Az akkumulátorgyárakkal rendelkező országok a jövőben stratégiai előnybe kerülnek – jelentette ki Lánczi Tamás politológus a Kossuth rádió Vasárnapi Újság című műsorában. Lánczi Tamás a debreceni akkumulátorgyárral kapcsolatos tiltakozások kapcsán kifejtette: ez egy jó beruházás, nemzetgazdasági értelemben fontos, mert munkahelyeket teremt most, a jövőben az akkumulátorgyárak a gazdaság hajtómotorjai lesznek.Felhívta a figyelmet arra, hogy 2035-től a belsőégésű motorok gyártása befejeződik Európában, akkortól csak e-autót fognak újonnan üzembe helyezni, vagyis óriási igény lesz akkumulátorokra. “Aki akkumulátorgyárral rendelkezik, az tud nagy mennyiségben gyártani, így azé lesz a jövő” – fogalmazott, hozzátéve: ezt…

Tovább olvasom