A Jászkunság szomszédságában élt jó ideig a verhetetlen csodaló, Kincsem

A Tápiószentmártonban élő tenyésztő sokáig nem tudta, milyen lovat is birtokol, fiatalabb korában megpróbálta eladni, ám senkinek nem kellett a sovány, nem túl izmosnak tűnő paci. Aztán világverő lett. 150 éve született Kincsem, majd napra pontosan 14 évvel később távozott az égiekhez.

Tovább olvasom

Óriási csata végén Argentína és Messi világbajnok

Tizenegyesekkel Argentína nyerte a katari foci-vb döntőjét Franciaország ellen, ezzel 1978 és 1986 után harmadszor nyerte meg a világbajnokságot. A 35 éves Lionel Messi, a világ egyik legjobb futballistája megszerezte egyetlen hiányzó trófeáját is. Az argentin válogatott a 2010-es spanyol után a második, amelyik úgy nyert vébét, hogy az első meccsén vereséget szenvedett. Szövetségi kapitányuk, Lionel Scaloni klubedzői múlt nélkül lett világbajnok, ilyen bravúrt utoljára a német Franz Beckenbauer hajtott végre. A rendes játékidő végén 2-2, a hosszabbítás után 3-3 állt az eredményjelző, nem tudták eldönteni a csapatok az aranyérem…