A tankerületek azt állítják, nem szólnak bele a pedagógusok pontozásába

Számos pedagógus jelezte az elmúlt napokban, hogy a teljesítményértékelésük során korábban megállapított pontszámukat – amely alapján béremelésre jogosultak lettek volna – utólag csökkentették. A Népszava információi szerint volt olyan eset, ahol a 80 pont feletti értékelést visszamódosították 78-79 pontra, így az érintett tanárok kiestek a magasabb bérkategóriából.

Tovább olvasom

“Elindult a tanárok elleni bosszúpontozás a KRÉTA rendszerében” – a nyúl és a vadászpuska esete?

Vajon megfelelő módszert választott a kormány arra, hogy értékeljék a pedagógusokat? Semmi visszaélésre, bosszúállásra nem ad lehetőséget az a tény, hogy bárki anonim módon írhat bármilyen véleményt a tanárokra? A szakszervezet szerint a bosszúpontozás már el is kezdődött.

Tovább olvasom

Jász-Nagykun-Szolnok megyei pedagógus? Most megtudhatja, mik lesznek teljesítményértékelésének szempontjai

Összességében természetesen kivették a pedagógusok sorsát saját kezükből, a szempontok közül pedig több is olyan, ahol a fokozatok és az értékelés megfoghatatlan, szubjektív. Valószínűleg ez is volt a cél.

Tovább olvasom

Pintér Sándor évenkénti értékelést szeretne a tanároknak, a rosszul teljesítők fizetését csökkentenék

Tíz kompetenciaterületen is jól kellene szerepelniük a pedagógusoknak, az éves teljesítmény tekintetében pedig csak a “legjobb” 20% kaphatna több fizetést az átlagnál. Az értékelésen legrosszabbul végző 20%-ot pedig fizetéscsökkentéssel sújtanák. Évente elvégzett belső teljesítményértékelést kellene bevezetni az oktatási-nevelési intézményekben – olvasható egy belügyminisztériumi dokumentumban, amelyet a Népszava szerzett meg. A lap szerint a terv egy olyan teljesítményértékelésről szól, amelyben a tanárok és az igazgatók minden tanév elején három számszerűsíthető teljesítménycélt leírnak – például vállalja, hogy legalább hat, szellemi és testi fejlődést szolgáló külső programot szervez az osztályának, vagy hogy 6 százalékkal csökkenni…

Tovább olvasom