A keddi napon ismét felpörgött a rendszerváltó gőzhenger. Magyar Péter már csak két miniszterét nem jelentette be a tizenhatból, a Fidesznél lemondott Orbán Viktor, de nem fogadták el. Közben beindultak az eddig látványosan álldogáló állami fogaskerekek, itt egy nyomozás, ott egy számlazárolás, máshol meg egy gyanúsítás fideszesek ellen.
Tovább olvasomCímke: fidesz
Mindenkit megnyugtatott Tóth Gabi: Ne reménykedjetek, nem vonulok vissza
A Fideszhez igen szorosan kötődő énekesnő a visszavonulásáról szóló írásokra reagált, ám a hozzá és partneréhez érkező és a közvetlenül a Fidesztől keresett milliókról egyáltalán nem beszélt.
Tovább olvasomPócs János: Megszabadulunk a kullancsoktól és a luxizóktól
A Fidesz hétfői frakcióülése az új parlamenti névsor megalkotásáról szólt, miközben úgy tűnik, hogy a pártvezetés erőtlenül, tanácstalanul keresi a megújulás irányait, Pócs János meglepően kemény hangvétellel üzent a párton belüli „élősködőknek”, és a tisztítótűz szükségességéről beszélt.
Tovább olvasomÓkovács Szilveszter Rost Andreáról nyilatkozott
A Magyar Állami Operaház falai között a szakmai szempontoknak kellene dominálniuk – állítja Ókovács Szilveszter hétfő esti nyilatkozatában. Az intézmény főigazgatója az ATV stúdiójában, Rónai Egon kérdéseire válaszolva beszélt a Tisza Párt színeiben mandátumot szerzett Rost Andrea jövőjéről, a Magyar Péterrel való üzengetésről és a tisztségviselőket érintő lemondatási felszólításokról.
Tovább olvasomPócs Jánost csak sikerült a Fidesznek bejuttatni a parlamentbe, újra el is kezdte megosztó, lejárató üzeneteit (videóval)
Mivel egyéniben hatalmasat bukott a Fidesz jászsági jelöltje és a listán is jóval lejjebb szerepelt, mint a bejutók száma, szükség volt egy kis trükközésre a leköszönő kormánypárt részéről, de gyorsan sikerült is. Pócs János mégis tagja lesz az új országgyűlésnek, ráadásul az utóbbi napokban ismét visszatért régi énjéhez. Kemény kritika és a Tisza elleni lejáratás.
Tovább olvasomFelállt a Fidesz és a KDNP parlamenti kerete
Az áprilisi parlamenti választások alapjaiban rázták meg a leköszönő kormánypárt sziklaszilárdnak hitt belső szerkezetét, ezt a pártlistás mandátumok körüli rendkívüli bejelentések sorozata is igazolja. Orbán Viktor, Semjén Zsolt és több meghatározó politikus már bejelentette, hogy nem kívánnak beülni az új Országgyűlésbe, a meghirdetett fiatalítás ellenére viszont a Fidelitas elnökére, Mohácsy Istvánra sem tartanak igényt. Hétfő délelőtt tizenegy órakor kezdődött a sorsdöntő frakcióülés, ahol az ellenzéki szerepbe kényszerült Fidesz véglegesítette a parlamenti képviselőcsoport pontos névsorát.
Tovább olvasomMiért veszített a Fidesz? Bánki Erik a fiatalokat is okolja
Több vezető politikustársához hasonlóan Bánki Erik is bejelentette, hogy nem veszi fel listás mandátumát, egyúttal pedig visszavonul a frontpolitikától. Szerint az elmúlt másfél évtized sikerei után a Fidesz túlzottan magabiztossá vált, ami hozzájárult a választási vereséghez és a kampánystratégiai hibákhoz, de azért bőven kapott a kritikájából a másként szavazó fiatal generáció is.
Tovább olvasomGyors váltás: Orbán Viktor visszaadja parlamenti mandátumát, nem lesz tagja az új országgyűlésnek… de nem távozik
A két héttel ezelőtti választásokon hatalmasat bukott a Fidesz, vezére, Orbán Viktor pedig úgy döntött, újjászervezi a pártot és “a nemzeti oldalt”, úgy határozott, nem ül be a parlamentbe, nem lesz képviselő sem májustól. Jövő héten országos választmány, júniusban pedig tisztújító kongresszus következik. Semjén sem ül be.
Tovább olvasomKetyeg a bomba: Szőlő utcai áldozata (a koronatanú) megnevezte, ki az a Zsolti bácsi
Óriási időzített bomba kezdett ketyegni. Sándor szerint ezt azért nem merte elmondani eddig, mert a Fidesz volt kormányon és a hozzájuk szorosan köthető politikust – eddigi tapasztalatai szerint – úgyis kimosdatták volna ebből a rendkívül piszkos ügyből. Most viszont megnevezte a személyt a Kontrollnak adott interjújában. Érdekes napoknak-heteknek nézünk elébe.
Tovább olvasomNagytakarítást végzett saját oldalán a TV2 kirúgott hírigazgatója, aki ráadásul már nem is saját nevén van fent
Néhány semleges poszton kívül semmit sem hagyott Instáján, mindent kiradírozott a közelmúltjából a luxizásáról igencsak híressé vált Szalai Vivien. Már nyoma sincs luxuséletmódnak, tízmilliós táskának és karkötőnek, vagy éppen helikopterezésnek. Mit tesz egy kétharmados kormányváltás…
Tovább olvasom