A Széchenyi városrész híres kutyájának, Morzsinak az élete sok szolnoki lakót tart lázban. Elhatároztuk, hogy megírjuk a történetét, azonban a terveinket felülírta, hogy időközben súlyosra fordult az állapota. A Szolnok Városi Állatotthon Alapítványban értük utol, ahol életmentő műtétje után lábadozott. A fordulatokban gazdag történet korántsem itt ért véget, a cikkünkből minden kiderül Morzsi jelenéről és jövőbeli kilátásairól.
Tovább olvasomCímke: lakótelep
Parlagfűerdő a szolnoki lakótelepen – ez így rendben van?
Évek óta tapasztalhatjuk, hogy városunk minden tekintetben súlyosan elhanyagolt. Ám hogy egy ilyen komolyan allergén növényt így hagyjanak elburjánzani a lakótelep közepén, az még a sokat tapasztalt helyieket is felbosszantja.
Tovább olvasomÚj ping-pong asztalokkal gazdagodott a szolnoki lakótelep
A régebbi, kissé leharcolt asztalok mellé kapott a Bajcsy két újat is a kilencemeletesek közvetlen közelébe.
Tovább olvasomVálasztások: Bemutatjuk Szolnok 2. választókerületének jelöltjeit
Közeledünk a választásokhoz, a Szol24 pedig kiemelten fontosnak tartja, hogy az itt élő és szavazó szolnokiak minél bővebb ismeretekkel rendelkezzenek a támogatást kérő képviselőjelöltekről és polgármester-aspiránsokról. Épp ezért, a voksolás napjáig, azaz június 9-ig bemutatjuk az összes egyéni választókerületet és az egyes indulókat. A választókerületeket bemutató korábbi összefoglalónk ide kattintva olvasható.
Tovább olvasomFals információk keringenek Szolnokon a Széchenyi lakótelep “közös kutyájáról”
Továbbra sem bánt senkit, senki nem akarja elvinni és ne is piszkáljuk, már a betegségétől sem kell félni, megkapta a megfelelő kezelést. Szeretetet adjunk neki, ne bántást.
Tovább olvasomHatalmas méhraj telepedett meg a Széchenyi lakótelep egyik faágán
A legtöbb esetben nem támadnak, ne bántsuk őket, a legtöbbször egyszerűen továbbállnak egy-két nappal később. Irtani pedig végképp ne irtsuk ki a rajt, mert súlyos büntetést fizethetünk érte.
Tovább olvasomA polgármester szerint dolgoznak azon, hogy több parkolóhely legyen a szolnoki Széchenyi városrészben
Igyekszünk mindenben helytállni, és a legtöbb problémáról tudunk. Amiről pedig nem, az épp most keletkezik. Mindennek két oka lehet. Az egyik az, hogy még nem ért oda a kivitelező az adott helyszínre, a másik pedig, hogy nincs rá forrás, ami megoldaná a problémát – idézte Tasnádi Zoltán önkormányzati képviselő szavait a szoljon.hu arról a lakossági fórumról, amit a minap tartottak a szolnoki Széchenyi városrészben.
Tovább olvasomNekik nincs karácsony: rengeteg a kóbor kutya Szolnok számos területén
Vannak magányosan kóborló példányok, máshol csapatba verődve járják a várost. Mi történt, hogy ennyi kóbor kutya látványa fogad minket szerte Szolnokon?
Tovább olvasomA látvány egyszerre a szolnoki városvezetés és a lakók szégyene?
Erős a szolnoki lakosok gyanúja, hogy nem működnek éppen tökéletesen a város rendszerei, beleértve a hulladékkezelést és -elszállítást is. Ugyanakkor a rengeteg PET-palack a lakosság, de leginkább az emberiség szégyene is. Javulni fog a helyzet, ha visszaválthatóvá válik?
Tovább olvasomA szajoli jegyzőt kegyetlenül lehordták, amiért kivágatott közel egy tucat egészséges fát
A jegyző egyébként szolnoki lakos, de Szajolon dolgozik. Az elmúlt időszakban 11 egészséges fát vágatott ki, amiért most nagyon megtalálták.
Tovább olvasom