Terjeszkedik a Mohu, Tiszaföldvárral már szándéknyilatkozatot is aláírtak

A következő nagy lépésként a Mohu hulladékgyűjtő udvarokat épít Komáromban és Tatán, folytatva az önkormányzatok által kijelölt helyszíneken történő zöldmezős beruházásait. A cég a következő évtizedben összesen 83 új udvart tervez létrehozni. A közleményéből kiderül, az említett helyszínek előkészületeivel egyidőben több, mint 15 további önkormányzattal folynak tárgyalások, Fót, Veresegyház és Tiszaföldvár is szándéknyilatkozatot írt alá.

Tovább olvasom

Jászsági fiatalokkal is találkozhatunk a National Geographic augusztusi számában

Ahogy a Szol24-en július végén már beszámoltunk róla, mintegy húsz fiatalnak volt lehetősége környezetvédelmi, állatvédelmi témákban elmélyülni egy tábor keretében Jászboldogházán. Túra, hüllőbemutató és a kék vércse telep meglátogatása is szerepelt a programok között, amiről most a világ egyik legismertebb tudományos-kulturális havilap magyar kiadása, a National Geographic is beszámolt.

Tovább olvasom

Környezetvédelmi sikertörténet a szolnoki napelempark

A Lumen Park Szolnok napelemparkot működtető SolServices Kft. 2023-ban indította el azt a hároméves vizsgálati időszakot, amelynek első éves eredményei most kerültek bemutatásra. Az ökológusok a napelempark megépítése előtt és az első év működése után is felmérték a terület élővilágát – Az ökológiai megfigyelések alapján már most megállapítható, hogy a beruházási területen nem csak a növényfajok, hanem a madárfajok diverzitása is növekedett.

Tovább olvasom

Környezetvédelmi gyermektábort szerveztek Jászboldogházán

A Rácz Aladár Zeneiskoláért Alapítvány által létrehozott Jászsági Tehetségműhely tehetséggondozó táborának köszönhetően mintegy húsz fiatalnak volt lehetősége a környezetvédelmet, állatvédelmet érintő témakörökben elmélyülni Jászboldogházán. A tábor egyik programja a National Geographic magyarországi magazinjában is hamarosan látható lesz.

Tovább olvasom

Nem mindenki fogja túlélni az eljövendő nyarakat az Alföldön

Az 1990-es évekig csak kevés extrém hőstresszes napot találunk Magyarországon a május-szeptemberi időszakban, 2007-ben viszont, ha csak rövid időre is, de közel kerültünk az életveszélyes (46 fokot meghaladó hőérzet) tartományhoz. Ahogy nyaraink trendszerű felmelegedéséért, úgy a növekvő hőstressz-terhelésért is egyértelműen az emberi tevékenység a felelős. Ez a társadalom jelentős részének komoly egészségügyi kockázat, az arra érzékenyeknek életveszély. 

Tovább olvasom