Keresztes László Lóránt egyeztetésre hívja Lantos Csaba energiaügyi minisztert

Hétfőn tesz esküt az országgyűlés előtt  az energiapolitikáért, nukleáris biztonságért, víziközművekért felelős miniszter-jelölt, Lantos Csaba, mellyel párhuzamosan ért véget Matolcsy György jegybankelnök beszámolója is a gazdasági bizottságban. Erről a két témáról tartott sajtótájékoztatót Dr. Keresztes László Lóránt, az LMP parlamenti képviselője. Keresztes elmondta, hogy a válságok korába léptünk, és az is teljesen világos, hogy Magyarország azért van különösen kitett helyzetben a jelen válságok miatt, mert a kormány elhibázott politikát folytatott az elmúlt tizenkét évben. Matolcsy György egy nagyon kemény kormány kritikát fogalmazott meg, elmondása szerint azért vagyunk ennyire nehéz helyzetben,…

Tovább olvasom

Keresztes: “Ki kell szabadítani a vízgazdálkodást az agrár- és ipari lobbi szorításából”

Keresztes László Lóránt parlamenti képviselő és a Fenntartható Fejlődés Bizottságának elnöke nyílt levélben fordult Novák Katalin köztársasági elnökhöz, melyben arra figyelmezteti, hogy azonnali lépéseket kell eszközölni Magyarország vízhiányának megfékezésében. Elmondása szerint Magyarországon eddig egyetlen kormány sem volt képes felkészülni az éghajlatváltozás hatásaira, holott ezek tudományosan alátámasztott metódusai évek óta ismertek. Bírálta továbbá az ipar- és agrárlobbikat, véleménye szerint ki kell venni a kezükből az irányítást. A teljes levelet alább közöljük változatlan formában: ORBÁN Viktor a beszédében egy szót sem szólt a vízhiányról, az egyre forróbb és hosszabb aszályos időszakokról, az…

Tovább olvasom

Az egyetemek autonómiájának visszaállítását ígéri az LMP

Az LMP frakcióvezetője azt ígéri, hogy ha tavasszal bekövetkezik a kormányváltás, akkor visszaállítják az egyetemek autonómiáját. Keresztes László Lóránt szerdai online sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy az új kabinet az érintettekkel együttműködve fejleszti majd a felsőoktatást. A képviselő úgy fogalmazott: ennek az évnek, de talán a teljes kormányzati ciklusnak az egyik “legnagyobb kormányzati aljassága” volt a magyar egyetemek kiszervezése és “politikai irányítás alá helyezése”. Hozzátette: világos, hogy nem modellváltásról volt szó; a folyamat gyakorlatilag hazugságokra épült, és egy cinikus nyílt beismeréssel, valamint az egyetemi autonómia teljes sárba tiprásával zárult le. Hazugság…

Tovább olvasom