Szolnok megyei polgármester kérte számon Magyar Pétert

Miközben a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszaszőlősön a leghidegebb téli napokban a lakosság a tűzifaosztásra vár, a falu polgármestere ezer kilométerrel odébb, Strasbourgban tűnt fel, mint egy egyszerű gazda. Soltész András és a Magosz főtitkára egy olyan videó főszereplői lettek, amellyel a kormánypárti média szokása szerint azt próbálta sugallni, a gazdák elüldözték a Tisza Párt elnökét.

Tovább olvasom

Rezsistop – Egyhavi tűzoltás vagy tartós biztonság?

Bár Orbán Viktor januári „rezsistopja” némi könnyebbséget jelenthet a családoknak, az ellenzéki párt szerint a kormány csak tüzet olt, miközben a valódi válságkezeléshez rendszerszintű változásra lenne szükség. Az MSZP szerint a fűtési szezon bizonytalanságait nem egy alkalmi bejelentés, hanem a három éve kidolgozott „Rezsistop!-csomag” oldaná meg véglegesen.

Tovább olvasom

Pócs János heti mérlege: előbb beleszállt Kapitány Istvánba, majd megígért egy 200 milliós beruházást Árokszállásnak

A Fidesz gyorsan kivágta magát abból az ellentmondásból, hogy Szijjártó Péter alig néhány éve még csodaszép szavakat használva rangos kitüntetést adott Kapitány Istvánnak, aki most, hogy a Tisza oldalán jelent meg, hirtelen főellenség lett. Pócs Jánosnál is ez a narratíva, majd egy kezdeti és végidőpontot nélkülöző, hatalmas összegű ígérettel jelentkezett Jászárokszállás számára.

Tovább olvasom

Nocsak, egy törvénymódosítás, már nem kell elszámolni a kormány kedvenc alapjaiból kapott 3 millió forint alatti támogatásokkal

Lepődjünk meg, ismét változtatott a játékszabályokon a Fidesz, ráadásul újra visszamenőleges hatállyal. Kicsit elkezdték kaparászni a költségvetési támogatások körül kialakult furcsaságokat az ellenzéki pártok és újságírók, a kormány pedig villámgyorsan, visszamenőlegesen megváltoztatja a törvényt. Mintha láttunk volna már ilyesmit.

Tovább olvasom

Komoly problémák a Jász-Nagykun-Szolnok megyei 4-es választókerületben, amire a Tisza megoldást találna

Ebből csak egyetlen “apróság” kezdésnek, hogy a Fidesz-kormány hat településtől összesen 1410 millió forintot vont el Szolidaritási Hozzájárulás néven. A Tisza Párt jelöltje együttműködést ajánl a polgármestereknek, hogy ezt az összeget a települések saját maguk használhassák fel, ha valóban változás történik áprilisban.

Tovább olvasom

Bár a miniszterelnök lecserélte Kállai Máriát, a fideszes képviselő folytatja a Tisza elleni lejáratást

A kormánypárti képviselőnő legújabb bejegyzésében semmilyen jövőképpel nem szolgált, ismét csak az ellenfél sározásával foglalkozik. Ám saját oldalán is igencsak kiosztották a jelöltségről Orbán által lecserélt Kállait.

Tovább olvasom

A hétvégén Orbán üzent a fiataloknak, a fiatalok pedig köszönettel visszaüzentek a miniszterelnöknek (videóval)

Orbán Viktor a miskolci “háborúellenes gyűlésen” arra kérte a szülőket, hogy beszéljenek saját gyermekeikkel és vegyék rá őket, hogy ne a Tiszát, hanem a Fideszt támogassák, hiszen az a jövő záloga. A fiatalok nem meglepő módon már vissza is üzentek egy frappáns videóval a miniszterelnöknek.

Tovább olvasom

Pócs Jánosnak ezúttal Miskolcon volt jelenése a Fidesz-gyűlésen, ismét végig Magyar Péterrel foglalkozott

Orbán Viktor mesébe illő ígéretekkel jelentkezett, nem maradhatott le róla Pócs sem. Nem tökéletesen érthető a jászkunsági fideszes politikus vonzódása a Magyar Péter téma felé, de a napközben tett bejegyzéseinek több mint felének középpontjában is a Tisza Párt vezéralakja áll, mint azt már lassan megszokhattuk kormányoldalon. A DVTK csarnokát sikerült félig megtölteni.

Tovább olvasom

A TikTok állami ellenőrzésű médiává címkézte a Szoljon-t, valamint többek között a Mandinert és az Origót

Gyakorlatilag a Fidesz kormánypárti narratíváját harsogó támadómédiás gépezet közel minden fontos eleméről véleményt mondott a rendkívül népszerű TikTok platform. Nem Brüsszel, hanem a kínai főváros a központja. Kihangsúlyozzák, hogy ezek az oldalak nem függetlenek, hanem kormányzati irányítás alatt állnak.

Tovább olvasom

A Fidesz most éppen a hóeltakarítás miatt támadta meg Györfi Mihályt

A szolnoki polgármester azonban gyorsan tisztába tette a helyzetet, még a térkövek témáját is előhozta. Mi pedig csak reménykedhetünk, hogy egyszer végre egységesen a városért fog dolgozni a képviselőtestület. Vagy ez lehetetlen és túl nagy kérés lenne?

Tovább olvasom