Szolnok egyik örök megoldatlan problémája, az elégtelen vízelvezetés, most is jött a villámárvíz

Amikor egy nagyobb vihar érkezik városunk fölé, már előre tudható, menetrendszerűen, hogy az esővíz ismét nem fog elfolyni, a Széchenyi aluljárót már zárták is le, mert az autók motorháztetőig elsüllyedtek volna a vízben. Szolnok ezen a téren csak romlott az elmúlt 1,5 évtizedben.

Tovább olvasom

Nagyon befűtenek a következő napokban, 40-41 fokra is számítsunk

Ahol csak 37-38 fokot mérnek, ott még a szerencsések közé tartoznak. De úgy tűnik, Jász-Nagykun-Szolnok megyében lehet éppen a legforróbb az idő. Még mindig június van, de egészen extrém tartományokba szökik fel a hőmérséklet, eső a hét második felétől napokon át teljesen kizárt lesz, így még forróbbak lesznek az éjszakák is.

Tovább olvasom

Magyar: A legfőbb ügyészt nem kell elmozdítanunk, mert hamarosan kénytelen lesz lemondani

A köztársasági elnököt és Polt Pétert egy-egy kisebb módosítással elmozdítja majd a Tisza-kormány pozíciójából, ám Magyar Péter olyan információk birtokában van, ami miatt úgy véli, a legfőbb ügyészt nem lesz szükséges jogszabállyal eltávolítani, mivel hamarosan kénytelen lesz lemondani… a hírek szerint az ukrán pénzszállító (aranykonvoj) botránya miatt, ami felér egészen odáig.

Tovább olvasom

Pócs János a szemünkbe mondta, hogy csak a telefontokját nézegette, pedig az élő közvetítés egészen mást mutat (VIDEÓVAL)

Magyar Péter megszólta beszédje közben Pócs Jánost, hogy menet közben videózik és telefonnal rögzít. Pócs néhány perc múlva külön felszólalásban kérte ki magának és próbálta magyarázni, hogy ő csak az üres telefontokját nézegette. Ezen a terem hangos nevetésben tört ki. Az élő videón pedig jól látható, hogy a tok nem üres, még a fotó elkészítése is látszik a lencsén, valamint a mobil világos kijelzője.

Tovább olvasom

Eldőlt: bezár az egyik Jász-Nagykun-Szolnok megyei postahivatal

Az elmúlt években számolni is nehéz volt, mennyi postát zártak be a Fidesz-kormányok idején, most egy újabb áldozatot vehetünk hozzá. Egyszer már 2022 őszén is ingott a hivatal helyzete, akkor még megmenekült, majd 2025 júniusában újabb csapás érte a hivatal jövőjét. Most pedig megszavazták, hogy bezárják.

Tovább olvasom

Itt járt az elnök: eldőlt, hogy Szolnokon lesz a vízilabda akadémia – egyelőre vegyes a fogadtatás

Madaras Norbertet azok is ismerik, akik nem járatosak a politikában, hiszen kiváló válogatott vízilabdázónk számos fontos mérkőzésen villantotta meg tudását. Azóta a szövetség elnökeként dolgozik és most Györfi Mihállyal való találkozása után jöhetett az újabb bejelentés.

Tovább olvasom

Éppen megfő az agyunk a klíma nélküli IC-vagonokban? Akkor most már tudjuk, hova lett a többi

Csak nem leszünk tőle boldogabbak. Igaz, hogy a Fidesz megmaradt propagandistái és politikusai már most folyamatosan a Tisza-kormányra mutogatnak, mert nyilván ezt a problémát néhány hét alatt meg lehetett volna oldani, ha nekik 16 év alatt csak rombolniuk sikerült. Ezekre hívta fel a figyelmet Vitézy Dávid miniszter. Ezért nincs elég működőképes IC-kocsi.

Tovább olvasom

Több csőtörés is bosszantotta a szolnokiakat a hétvégén – sokáig velünk lesz még a másfél évtizedes elhanyagoltság

Szolnok a kátyúk és a csőtörések városa hosszú évek óta. A helyzet csak nagyon lassan normalizálódik, mivel azt az örökséget, hogy a Fidesz bújtatott megszorításai miatt a szolgáltató sosem tudta fejleszteni a rendszert és kicserélni a sok helyen négy-öt évtizedes vezetékeket. Most ismét nehéz napok voltak, nem az utolsók.

Tovább olvasom

Újságíró-e a propagandista? A Fidesz nagytakarítása után miért nem éreznek sajnálatot, szolidaritást az emberek?

Ahogy eltűntek az állami pénzek a Fidesz látványos bukása után, a narancsos propagandamédia megkezdte mélyrepülését és szétesését. Orbán Viktor felépítette médiabirodalmát az elmúlt két-két és fél évtizedben, 2010 után pedig rengeteg einstand következett be. Most hatalmasat fordult a kocka és innentől a fideszesek nem áldoznak semennyit arra, hogy megmentsék korábbi sajtótermékeiket, szócsöveiket. Mit kell ilyenkor éreznie az egyszerű embernek?

Tovább olvasom

Nyilvánvaló katonai célpont voltunk a választások előtt? Összeomlóban a Fidesz médiabirodalma – heti lapszemle

Miskolcon tovább gyűrűzik a megvádolt pap ügye, Kecskeméten Matolcsy már nem díszpolgár, Egerben is kivérezni látszik az egykori kormánypropaganda, Szegeden pedig győzött az igazság. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója.

Tovább olvasom