Négy napon át lezárnak egy szolnoki vasúti átjárót, még az autóbuszok is terelve közlekednek

Péntektől hétfőig készüljünk a környékbeli közlekedés alapos megváltozására, a buszjáratok közül pedig hármat is érint a lezárás, érdemes előre ismerni a részleteket.

Tovább olvasom

Két súlyos földrengés pusztított 40 másodperc különbséggel Dél-Amerikában, százezer áldozat is lehet (VIDEÓVAL)

Venezuela történetének legsúlyosabb földrengéseit szenvedte el, amikor alig fél perc különbséggel két nagyerejű földrengés döntötte romba az ország északi részét. Még csak megbecsülni próbálták az áldozatok számát, de az elérheti akár a százezret is. Több más országban is erős rengéseket észleltek szinte ugyanakkor.

Tovább olvasom

Zajlik az élet: a rendőrség őrizetbe vette a volt fideszes polgármestert, közben 60 cikkírót kirúgtak a Mandinertől is

Darabokra hullik szét a Mediaworks által összefogott és a Fidesz által irányított NER-médiabirodalom, az egyik legkomolyabb szócsövüknek és propagandalapjuknak, a Mandinernek sem nyúlt a hóna alá senki a választások után. Közben a rendőrség elvitte a volt fideszes polgármestert és fiát is, különösen nagy értékű gazdasági csalás az erős gyanú.

Tovább olvasom

Megmozdult az állóvíz Szolnok egyik legsúlyosabb közlekedési problémája kapcsán, az első lépés a 442-es elkerülő felé

A szolnoki közlekedés a rossz és a pocsék között ingadozik jó egy-másfél évtizede, de az utóbbi időszakban szemmel is jól látható a folyamatos romlás. Ebben próbált egy nagyon fontos lépést tenni Sámson László vezetésével a város.

Tovább olvasom

A Fidesz-propaganda Vitézyt támadja egy pocsék állapotú vasúti kocsi miatt, de még a színvilágot sem sikerült eltalálniuk (fotó)

Több Fidesz-propagandista a közösségi médiában próbálja lejáratni Vitézy Dávid közlekedési minisztert, miszerint több fotón látható, mennyire borzalmas osztrák vasúti kocsikat bérel a MÁV, nem működik a tájékoztatási rendszere és a WC-je sem. Egy apró bökkenő van… véletlenül egy kék-sárga MÁV-os vagon belsejét ábrázolják a fotók, amit azonnal kiszúr, aki kicsit is otthon van a vasúti közlekedésben. Ez is mellé ment.

Tovább olvasom

A szolnoki villámárvíz margójára: “Amíg az állami beruházás el nem kezdődik, az önkormányzat keze meg van kötve”

Hozta a formáját a Széchenyi aluljáró a hétfői hatalmas villámárvíz idején is, jó időre megbénult a forgalom, mivel nem hajthatott be gépjármű a területre, érthető okokból. Most megtudhattuk, hogy kicsit a 22-es csapdájába került Szolnok, mivel a Pozsonyi úti aluljáró vízelvezetését csak a vasútállomás felújításával együtt lehet megoldani.

Tovább olvasom

Szolnok egyik örök megoldatlan problémája, az elégtelen vízelvezetés, most is jött a villámárvíz

Amikor egy nagyobb vihar érkezik városunk fölé, már előre tudható, menetrendszerűen, hogy az esővíz ismét nem fog elfolyni, a Széchenyi aluljárót már zárták is le, mert az autók motorháztetőig elsüllyedtek volna a vízben. Szolnok ezen a téren csak romlott az elmúlt 1,5 évtizedben.

Tovább olvasom

Nagyon befűtenek a következő napokban, 40-41 fokra is számítsunk

Ahol csak 37-38 fokot mérnek, ott még a szerencsések közé tartoznak. De úgy tűnik, Jász-Nagykun-Szolnok megyében lehet éppen a legforróbb az idő. Még mindig június van, de egészen extrém tartományokba szökik fel a hőmérséklet, eső a hét második felétől napokon át teljesen kizárt lesz, így még forróbbak lesznek az éjszakák is.

Tovább olvasom