A szolnoki villámárvíz margójára: “Amíg az állami beruházás el nem kezdődik, az önkormányzat keze meg van kötve”

Hozta a formáját a Széchenyi aluljáró a hétfői hatalmas villámárvíz idején is, jó időre megbénult a forgalom, mivel nem hajthatott be gépjármű a területre, érthető okokból. Most megtudhattuk, hogy kicsit a 22-es csapdájába került Szolnok, mivel a Pozsonyi úti aluljáró vízelvezetését csak a vasútállomás felújításával együtt lehet megoldani.

Tovább olvasom

Szolnok egyik örök megoldatlan problémája, az elégtelen vízelvezetés, most is jött a villámárvíz

Amikor egy nagyobb vihar érkezik városunk fölé, már előre tudható, menetrendszerűen, hogy az esővíz ismét nem fog elfolyni, a Széchenyi aluljárót már zárták is le, mert az autók motorháztetőig elsüllyedtek volna a vízben. Szolnok ezen a téren csak romlott az elmúlt 1,5 évtizedben.

Tovább olvasom

Nagyon befűtenek a következő napokban, 40-41 fokra is számítsunk

Ahol csak 37-38 fokot mérnek, ott még a szerencsések közé tartoznak. De úgy tűnik, Jász-Nagykun-Szolnok megyében lehet éppen a legforróbb az idő. Még mindig június van, de egészen extrém tartományokba szökik fel a hőmérséklet, eső a hét második felétől napokon át teljesen kizárt lesz, így még forróbbak lesznek az éjszakák is.

Tovább olvasom

Magyar: A legfőbb ügyészt nem kell elmozdítanunk, mert hamarosan kénytelen lesz lemondani

A köztársasági elnököt és Polt Pétert egy-egy kisebb módosítással elmozdítja majd a Tisza-kormány pozíciójából, ám Magyar Péter olyan információk birtokában van, ami miatt úgy véli, a legfőbb ügyészt nem lesz szükséges jogszabállyal eltávolítani, mivel hamarosan kénytelen lesz lemondani… a hírek szerint az ukrán pénzszállító (aranykonvoj) botránya miatt, ami felér egészen odáig.

Tovább olvasom

Pócs János a szemünkbe mondta, hogy csak a telefontokját nézegette, pedig az élő közvetítés egészen mást mutat (VIDEÓVAL)

Magyar Péter megszólta beszédje közben Pócs Jánost, hogy menet közben videózik és telefonnal rögzít. Pócs néhány perc múlva külön felszólalásban kérte ki magának és próbálta magyarázni, hogy ő csak az üres telefontokját nézegette. Ezen a terem hangos nevetésben tört ki. Az élő videón pedig jól látható, hogy a tok nem üres, még a fotó elkészítése is látszik a lencsén, valamint a mobil világos kijelzője.

Tovább olvasom

Eldőlt: bezár az egyik Jász-Nagykun-Szolnok megyei postahivatal

Az elmúlt években számolni is nehéz volt, mennyi postát zártak be a Fidesz-kormányok idején, most egy újabb áldozatot vehetünk hozzá. Egyszer már 2022 őszén is ingott a hivatal helyzete, akkor még megmenekült, majd 2025 júniusában újabb csapás érte a hivatal jövőjét. Most pedig megszavazták, hogy bezárják.

Tovább olvasom

Itt járt az elnök: eldőlt, hogy Szolnokon lesz a vízilabda akadémia – egyelőre vegyes a fogadtatás

Madaras Norbertet azok is ismerik, akik nem járatosak a politikában, hiszen kiváló válogatott vízilabdázónk számos fontos mérkőzésen villantotta meg tudását. Azóta a szövetség elnökeként dolgozik és most Györfi Mihállyal való találkozása után jöhetett az újabb bejelentés.

Tovább olvasom

Éppen megfő az agyunk a klíma nélküli IC-vagonokban? Akkor most már tudjuk, hova lett a többi

Csak nem leszünk tőle boldogabbak. Igaz, hogy a Fidesz megmaradt propagandistái és politikusai már most folyamatosan a Tisza-kormányra mutogatnak, mert nyilván ezt a problémát néhány hét alatt meg lehetett volna oldani, ha nekik 16 év alatt csak rombolniuk sikerült. Ezekre hívta fel a figyelmet Vitézy Dávid miniszter. Ezért nincs elég működőképes IC-kocsi.

Tovább olvasom

Több csőtörés is bosszantotta a szolnokiakat a hétvégén – sokáig velünk lesz még a másfél évtizedes elhanyagoltság

Szolnok a kátyúk és a csőtörések városa hosszú évek óta. A helyzet csak nagyon lassan normalizálódik, mivel azt az örökséget, hogy a Fidesz bújtatott megszorításai miatt a szolgáltató sosem tudta fejleszteni a rendszert és kicserélni a sok helyen négy-öt évtizedes vezetékeket. Most ismét nehéz napok voltak, nem az utolsók.

Tovább olvasom