A köztársasági elnököt és Polt Pétert egy-egy kisebb módosítással elmozdítja majd a Tisza-kormány pozíciójából, ám Magyar Péter olyan információk birtokában van, ami miatt úgy véli, a legfőbb ügyészt nem lesz szükséges jogszabállyal eltávolítani, mivel hamarosan kénytelen lesz lemondani… a hírek szerint az ukrán pénzszállító (aranykonvoj) botránya miatt, ami felér egészen odáig.
Tovább olvasomSzerző: Kiss Lajos
Pócs János a szemünkbe mondta, hogy csak a telefontokját nézegette, pedig az élő közvetítés egészen mást mutat (VIDEÓVAL)
Magyar Péter megszólta beszédje közben Pócs Jánost, hogy menet közben videózik és telefonnal rögzít. Pócs néhány perc múlva külön felszólalásban kérte ki magának és próbálta magyarázni, hogy ő csak az üres telefontokját nézegette. Ezen a terem hangos nevetésben tört ki. Az élő videón pedig jól látható, hogy a tok nem üres, még a fotó elkészítése is látszik a lencsén, valamint a mobil világos kijelzője.
Tovább olvasomEldőlt: bezár az egyik Jász-Nagykun-Szolnok megyei postahivatal
Az elmúlt években számolni is nehéz volt, mennyi postát zártak be a Fidesz-kormányok idején, most egy újabb áldozatot vehetünk hozzá. Egyszer már 2022 őszén is ingott a hivatal helyzete, akkor még megmenekült, majd 2025 júniusában újabb csapás érte a hivatal jövőjét. Most pedig megszavazták, hogy bezárják.
Tovább olvasomItt járt az elnök: eldőlt, hogy Szolnokon lesz a vízilabda akadémia – egyelőre vegyes a fogadtatás
Madaras Norbertet azok is ismerik, akik nem járatosak a politikában, hiszen kiváló válogatott vízilabdázónk számos fontos mérkőzésen villantotta meg tudását. Azóta a szövetség elnökeként dolgozik és most Györfi Mihállyal való találkozása után jöhetett az újabb bejelentés.
Tovább olvasomÉppen megfő az agyunk a klíma nélküli IC-vagonokban? Akkor most már tudjuk, hova lett a többi
Csak nem leszünk tőle boldogabbak. Igaz, hogy a Fidesz megmaradt propagandistái és politikusai már most folyamatosan a Tisza-kormányra mutogatnak, mert nyilván ezt a problémát néhány hét alatt meg lehetett volna oldani, ha nekik 16 év alatt csak rombolniuk sikerült. Ezekre hívta fel a figyelmet Vitézy Dávid miniszter. Ezért nincs elég működőképes IC-kocsi.
Tovább olvasomTöbb csőtörés is bosszantotta a szolnokiakat a hétvégén – sokáig velünk lesz még a másfél évtizedes elhanyagoltság
Szolnok a kátyúk és a csőtörések városa hosszú évek óta. A helyzet csak nagyon lassan normalizálódik, mivel azt az örökséget, hogy a Fidesz bújtatott megszorításai miatt a szolgáltató sosem tudta fejleszteni a rendszert és kicserélni a sok helyen négy-öt évtizedes vezetékeket. Most ismét nehéz napok voltak, nem az utolsók.
Tovább olvasomÚjságíró-e a propagandista? A Fidesz nagytakarítása után miért nem éreznek sajnálatot, szolidaritást az emberek?
Ahogy eltűntek az állami pénzek a Fidesz látványos bukása után, a narancsos propagandamédia megkezdte mélyrepülését és szétesését. Orbán Viktor felépítette médiabirodalmát az elmúlt két-két és fél évtizedben, 2010 után pedig rengeteg einstand következett be. Most hatalmasat fordult a kocka és innentől a fideszesek nem áldoznak semennyit arra, hogy megmentsék korábbi sajtótermékeiket, szócsöveiket. Mit kell ilyenkor éreznie az egyszerű embernek?
Tovább olvasomNyilvánvaló katonai célpont voltunk a választások előtt? Összeomlóban a Fidesz médiabirodalma – heti lapszemle
Miskolcon tovább gyűrűzik a megvádolt pap ügye, Kecskeméten Matolcsy már nem díszpolgár, Egerben is kivérezni látszik az egykori kormánypropaganda, Szegeden pedig győzött az igazság. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független helyi lapok heti médiaajánlója.
Tovább olvasomFontos munkálatok egy hónapon át a Budapest-Cegléd-Szolnok vasútvonalon – fejlesztik a pálya állapotát
A legfontosabb cél, hogy a lassújelek számát visszaszorítsák az egyik legfontosabb vasúti fővonalon. Több ütemben dolgoznak a szakemberek egészen július közepéig, a munkálatok pedig már el is kezdődtek. A ceglédi állomás maga is érintett lesz, ráadásul küszöbön számos új motorvonat beszerzése is.
Tovább olvasomNagy gondok Pócs János és “lebuktató” videója körül, számos bizonyíték mutatja, hogy Márió, az interjúalany hazudik
A Fidesz narratívája mindenáron azt akarja ráhúzni Bangó Sándorra, a Szőlő utca áldozatra, hogy pénzért eladta magát. Juhász Péter azonban már most rengeteg bizonyítékot hoz arra, hogy ez a Kiss Márió nevű interjúalany mond el pénzért bármit nagyon szívesen. Az influenszert is megkereste, ahogy a DK-t is, aztán jött Pócs János, aki felült a lóra.
Tovább olvasom