Eredményes évet zárt a szolnoki sportiskola

Ahogyan tavaly, idén is ünnepélyes keretek között köszöntötte a Szolnoki Sportcentrum – Sportiskola azokat a legeredményesebb sportolóit, akik 2022-ben nemzetközi versenyeken kimagasló eredményeket értek el, országos bajnokságokon szereztek dobogós helyezéseket. Az ünnepélyes díjátadón Rózsa József, a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola ügyvezető igazgatója és Szalay Ferenc polgármester köszöntötte a sportolókat, edzőket, szakosztályvezetőket és intézményi partnereket.2022-ben is eredményes évet zártak: a sportiskola több mint 1300 tanulója közül 134 sportoló és 38 edző vehetett át oklevelet. Idén 33 magyar bajnokkal, közel 100 – magyar bajnokságokon elért – dobogós helyezéssel, és 29  válogatott sportolóval büszkélkedhetnek. Mint elhangzott, a sikerekhez…

Tovább olvasom

Szolnoki ezüst- és bronzérem született az Európai Ifjúsági Olimpián

A 16. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) két szolnoki sportoló is kiválóan szerepelt. A kontinens 14-18 éves sportolóit érintő besztercebányai eseményen  a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola versenyzője, Kelemen Adél a 63 kilósok mezőnyében egészen a döntőig menetelt, majd az aranycsatában vereséget szenvedett az ifjúsági és junior Európa-bajnok, junior vb-ezüstérmes izraeli Kerem Primótól, így ezüstéremmel térhet haza a viadalról. „Nehéz időszak volt az elmúlt egy év, így nagyon örülök, hogy sikerült kijutnom, imádom az EYOF minden percét. Sajnálom a döntőt, de kifejezetten erős az izraeli lány, régóta szerettem volna már egyet küzdeni vele. Csodálatos volt, hogy…