Hatalmas rendszerhiba, hogy Cegléden és országosan is sorra bekrepáltak a kórházak légkondicionálói

A szakértő kerek-perec megmondta, hogy sajnos a magyar államnak évtizedek óta nem fontos a közegészségügy. Ismételjük: évtizedek óta. Télen pedig előreláthatólag az lehet a probléma, hogy miért fáznak a betegek a kórházakban. Jász-Nagykun-Szolnok megye és Cegléd sem lesz kivétel, mert Magyarország.

Tovább olvasom

Ezért nem szabadna mindent térkövezni, betonozni és minden fát kivágni – a megmért igazság, 34 fok különbség

Szolnok sem véletlenül kapta a térkövek városa elnevezést, pedig mennyivel jobban hangzik a vizek városa. A fákat nem szabad kivágni, a növényzetet nem szabad elpusztítani, a gazdasági érdekeket nem szabad a természet és az egészségünk védelme elé helyezni. Nem szabadNA. A hőkamerás felvételek kerek-perec bemutatják a különbséget és rámutatnak az igazságra.

Tovább olvasom

Továbbra is készüljünk a pokoli hőségre, csak meglegyint egy-egy hidegfront, de meg sem érezzük

A negyven fok körüli hőséget annál inkább megérezzük. A nyugati határszéleken időnként érkezik néhány fokos felfrissülés, de Jász-Nagykun-Szolnok megyében ebből sajnos túl sokat nem fogunk érezni. Egyelőre nagyon messzinek tűnik az elképesztő hőhullám vége.

Tovább olvasom

Így segíthetünk a kutyánknak ebben a forróságban, rájuk is veszélyes a kánikula

kutya

A nyári hőségben a kutyatartás fokozott figyelmet és felelősségteljes hozzáállást igényel. Az állatok jólétéért a gazdák a felelősek, és megfelelő odafigyeléssel elkerülhető az állatok szenvedése és az esetleges tragédiák. A megfelelő gondoskodással, óvintézkedésekkel és a kutyák igényeinek figyelembevételével biztosíthatjuk, hogy kedvenceink is biztonságosan és kellemesen éljék át a nyári forróságot.

Tovább olvasom

A legmagasabb fokú hőségriasztás lép életbe vasárnaptól (legalább) péntekig a Jászkunságban

Vörös riasztást rendeltek el az ország teljes területén, rendkívül nagy hőség következik. Otthonunkban, munkában, az utcán és az autóban is nagyon figyeljünk a hőmérsékletre és a megfelelő folyadékfogyasztásra.

Tovább olvasom

Hűvösre került a Hild téri hajléktalan férfi kutyája

Forrás: Szolnok Városi Állatotthon Alapítvány Facebook oldala

Ezerrel tombol a nyár, harmadfokú hőségriasztás, kánikula várható az egész országban, ami szinte minden élőlényt megvisel. Nagyon fontos, hogy ilyentájt fokozottan ügyeljünk a háziállatainkra is. A Szolnok Városi Állatotthon Alapítványnak is akad ilyenkor bőven feladata. A legutóbb például két kutyát mentettek meg a hőségtől.

Tovább olvasom

Átmeneti volt a nyugalom, hétfőn és kedden újra óriási zivatarok és felhőszakadás a Jászkunságban

Nagyon kétarcú lesz az időjárás a héten. Hétfőn és kedden ismét jönnek a heves zivatarok, felhőszakadással, jégesővel, némi megnyugvás után pedig a hét második felében könnyedén 30 fok feletti kánikula köszönthet be.

Tovább olvasom