Bár újra megdőlt a melegrekord, de végre vághatjuk a centit, néhány nap és lehűlés

Rengetegen, köztük a diákok is szenvednek a döbbenetes szeptemberi hőhullám miatt, ahol 35-38 fok közötti hőmérsékleteket mérnek az ország nagy részén. Az előrejelzések szerint viszont végre látszik a fény az alagút végén, néhány nap és búcsút inthetünk a 30 fok feletti kánikulának.

Tovább olvasom

Egyelőre semmi remény az alföldi forróság mérséklődésére, 36-37 fokkal indul az ősz is

Jó néhány napig csapadékra sincs túl sok esély, a forróság pedig még csak fokozódni fog, 36, akár 38 fokba is benézhetünk és ez a szeptemberre már egyáltalán nem jellemző kánikula minimum egy hétig eltart még, a kanyarban sem látszik igazi felfrissülés. Nagy élmény lesz így iskolába járni.

Tovább olvasom

Kutyát nem szabad forrósodó autóban hagyni, de embereket meg lehet főzni a szolnoki buszokon?

Nincs is annál jobb kombináció, mint amikor úgy kell tűző napon, kánikulában buszoznunk, hogy a légkondi nem működik (legalábbis éppen nem üzemel), de az ablakok sem nyithatók. Ez több, mint egyszerű kényelmetlenség, ez már egészségkárosítás – és nagyon nem egyedi eset.

Tovább olvasom

Szolnokon sem jobb: sokszor 50 fokban dolgoznak a buszvezetők, vasutasok és postások is

Kásler Miklós odamondós műtős megjegyzése óta még inkább terítéken van a téma, az orvosok semmiképpen ne műtsenek 40-50 fokos helyiségben. De ahogy kicsit jobban belerágjuk magunkat a témába, láthatjuk, hogy sok más szakma képviselőinek is meg kell küzdeniük a hőséggel, amikor nagy a kánikula. Más: miért kell ilyen forró járművekben utaznunk?

Tovább olvasom