Megjelennek a párakapuk is a város több pontján, berobbant a kánikula, Szolnok az egyik legforróbb megyeszékhely az elmúlt napokban.
Tovább olvasomCímke: kánikula
Pénteken kinyit a jászberényi strand
Másfél héttel ezelőtt még kevesen strandoltak volna Berényben, most viszont nagyot fordult az időjárás, kánikula van, jól fog jönni a hűsítő fürdőzés.
Tovább olvasomKomoly forróság jön, megyénkbe is óriási hőség érkezik, 36-37 fok is lehetséges, riasztást adtak ki
A mostani 30-31 fokra még rátesz az időjárás egy lapáttal, a legmelegebb órákban keveset legyünk a tűző napon. Másfél hete még vacogtunk, most itt a nagybetűs kánikula.
Tovább olvasomBár újra megdőlt a melegrekord, de végre vághatjuk a centit, néhány nap és lehűlés
Rengetegen, köztük a diákok is szenvednek a döbbenetes szeptemberi hőhullám miatt, ahol 35-38 fok közötti hőmérsékleteket mérnek az ország nagy részén. Az előrejelzések szerint viszont végre látszik a fény az alagút végén, néhány nap és búcsút inthetünk a 30 fok feletti kánikulának.
Tovább olvasomEgyelőre semmi remény az alföldi forróság mérséklődésére, 36-37 fokkal indul az ősz is
Jó néhány napig csapadékra sincs túl sok esély, a forróság pedig még csak fokozódni fog, 36, akár 38 fokba is benézhetünk és ez a szeptemberre már egyáltalán nem jellemző kánikula minimum egy hétig eltart még, a kanyarban sem látszik igazi felfrissülés. Nagy élmény lesz így iskolába járni.
Tovább olvasomÚjra vörös kód, vasárnaptól legalább öt napon át magasfokú hőségriasztás lép életbe
Megint itt a komolyabb kánikula, a legforróbb nappali órákban csak óvatosan menjünk ki a szabadba, de az erdős és a fürdős területeket továbbra is ajánlhatjuk.
Tovább olvasomVisszatér a forróság, újabb hőhullám éri el a Jászkunságot vasárnaptól, 38-40 fok is lehet
Vasárnaptól folyamatos és intenzív melegedés következik, visszatér a kánikula. Sajnos eleve hatalmas a szárazság az Alföldön és erre jönnek most a csapadékmentes, forró napok.
Tovább olvasomKutyát nem szabad forrósodó autóban hagyni, de embereket meg lehet főzni a szolnoki buszokon?
Nincs is annál jobb kombináció, mint amikor úgy kell tűző napon, kánikulában buszoznunk, hogy a légkondi nem működik (legalábbis éppen nem üzemel), de az ablakok sem nyithatók. Ez több, mint egyszerű kényelmetlenség, ez már egészségkárosítás – és nagyon nem egyedi eset.
Tovább olvasomSzolnokon sem jobb: sokszor 50 fokban dolgoznak a buszvezetők, vasutasok és postások is
Kásler Miklós odamondós műtős megjegyzése óta még inkább terítéken van a téma, az orvosok semmiképpen ne műtsenek 40-50 fokos helyiségben. De ahogy kicsit jobban belerágjuk magunkat a témába, láthatjuk, hogy sok más szakma képviselőinek is meg kell küzdeniük a hőséggel, amikor nagy a kánikula. Más: miért kell ilyen forró járművekben utaznunk?
Tovább olvasomKülönlegesség: tavacska és nádas a szolnoki épület tetején
Ennek láttán újra meg kell fogalmaznunk, hogy itt kell élnünk ahhoz, hogy ezeket elhiggyük. Nem kell nekünk semmilyen mesterséges intelligencia Szolnokon egy ilyen kép elkészítéséhez, csak ki kell nézni az ablakon az Ady Endre úton.
Tovább olvasom