A kormány nem gondolkodott előre, az ellenzéki vezetésű Szeged igen – termálhővel megy a távfűtés

Hosszú évek és komoly anyagi befektetés kellett hozzá, de most sokszorosan megtérül majd a szegedieknek az előrelátás. Szegeden az idén ősztől jórészt már termálvíz adja a magánlakások és az intézmények távfűtéséhez szükséges hőenergiát. A majdnem 28 ezer lakást ellátó, városi tulajdonú szolgáltató cég állami és EU-támogatással, magánbefektető bevonásával fúratott termálkutakat, amelyekből 90 fokos vizet vezetnek be a távfűtőközpontokba. A program kezdetén, négy éve még nem lehetett tudni, mekkora gázáremelés lesz az idén, de most nagy előny, hogy egy fűtési szezonban tízmillió köbméternél is több gázt lehet megspórolni. Ilyen megoldásokat is…

Tovább olvasom

Elképesztő: újabb 200 milliónyi EU-pénz landolt a “geotermikus erőművek királyánál”

Az ügyben ráadásul további rossz érzést okoz, hogy olyan EU-s támogatást utaltak ki Varga Mihály barátjának, amit még meg sem kaptunk. A korrupciós kockázatok miatt felfüggesztett uniós pénzek ugyanis még nem kerültek hozzánk és minden csak feltételes mód. Itt azonban mindent kifizettek már előlegként, téboly. Erről is Hadházy Ákos független képviselő számolt be elsőként a Facebookon. “Csak röhögni lehet ezen: újabb 200 millió forint EU-s pénzt dobtak K. Imre, a geotermikus erőművek királya, Varga Mihály haverja után. Még szebb, hogy kicsit korábban ebben a Mátészalka melletti, lepusztult családi ház kertjében…

Tovább olvasom

Még hány ilyen botrány lesz? A hatmilliárdos geotermikus fűtésrendszerből is csak néhány kút lett

A főszereplő ismét egy fideszes volt polgármester és a hatalmas mennyiségű uniós támogatás, ami gyakorlatilag eltűnt a föld színéről. „Azon kívül, hogy megfúrtak két termelő és két sajtoló kutat, nem történt semmi” – nyilatkozott Tótkomlós polgármestere, Zsura Zoltán a Magyar Narancsnak. Mint a lap írja, korábban úgy volt, geotermikus energia fűti majd a település lakóingatlanjait és önkormányzati intézményeit, a projektből pedig egyelőre nem lett, a polgármester szerint pedig már nem is lesz semmi: a projekt az idők során 6 milliárd forintra drágult, a 2021. márciusi határidő azonban hiába járt le, egyelőre…

Tovább olvasom