Megújul a Szolnok és Tiszasüly közötti bekötőút legrosszabb szakasza

Több mint félmilliárd forintos, európai uniós forrásból újítják fel a Szolnokot Tiszasüllyel összekötő út egyik legkritikusabb külterületi szakaszát. A beruházásnak köszönhetően bő két kilométeren tűnnek el a kátyúk, ami nemcsak a biztonságosabb autózást garantálja, de jelentősen megkönnyíti az érintett kistelepülésekről a megyeszékhelyre való bejárást is.

Tovább olvasom

Pócs Jánost és F. Kovács Sándort is elsöpörné a Tisztítótűz

Ahogy arról tegnap már olvashattak a Szol24-en, szó szerint alapjaiban rajzolhatja át a magyar törvényhozás arcait Magyar Péter miniszterelnök legújabb parlamenti bejelentése, amely legfeljebb 12 évben határozná meg az országgyűlési képviselői mandátumok maximális időtartamát. A javaslat elfogadása esetén például a jelenlegi 44 fős Fidesz-frakcióból 25 politikusnak távoznia kellene a parlamentből.

Tovább olvasom

Pócs János a szemünkbe mondta, hogy csak a telefontokját nézegette, pedig az élő közvetítés egészen mást mutat (VIDEÓVAL)

Magyar Péter megszólta beszédje közben Pócs Jánost, hogy menet közben videózik és telefonnal rögzít. Pócs néhány perc múlva külön felszólalásban kérte ki magának és próbálta magyarázni, hogy ő csak az üres telefontokját nézegette. Ezen a terem hangos nevetésben tört ki. Az élő videón pedig jól látható, hogy a tok nem üres, még a fotó elkészítése is látszik a lencsén, valamint a mobil világos kijelzője.

Tovább olvasom

Eldőlt: bezár az egyik Jász-Nagykun-Szolnok megyei postahivatal

Az elmúlt években számolni is nehéz volt, mennyi postát zártak be a Fidesz-kormányok idején, most egy újabb áldozatot vehetünk hozzá. Egyszer már 2022 őszén is ingott a hivatal helyzete, akkor még megmenekült, majd 2025 júniusában újabb csapás érte a hivatal jövőjét. Most pedig megszavazták, hogy bezárják.

Tovább olvasom

Éppen megfő az agyunk a klíma nélküli IC-vagonokban? Akkor most már tudjuk, hova lett a többi

Csak nem leszünk tőle boldogabbak. Igaz, hogy a Fidesz megmaradt propagandistái és politikusai már most folyamatosan a Tisza-kormányra mutogatnak, mert nyilván ezt a problémát néhány hét alatt meg lehetett volna oldani, ha nekik 16 év alatt csak rombolniuk sikerült. Ezekre hívta fel a figyelmet Vitézy Dávid miniszter. Ezért nincs elég működőképes IC-kocsi.

Tovább olvasom

Új kamerák figyelik Jászapátit, rendszámfelismerő eszközöket is telepítettek a városban

Jelentősen bővült Jászapáti térfigyelő kamerarendszere. A Versenyképes Járások Program támogatásával összesen 64 korszerű kamerát telepítettek a város különböző pontjain. A fejlesztés egyik legfontosabb eleme, hogy a település valamennyi be- és kivezető útszakaszát rendszámfelismerő funkcióval ellátott kamerák figyelik.

Tovább olvasom