A Mediaworks 12. évfordulóján országos akciónapot hirdetett az aHang, amelyhez Szolnok is csatlakozott. A demonstráció célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a kormánypárti médiarendszer torzító hatására és a független újságírás kiszorulására.
Tovább olvasomCímke: propaganda
Az időseknek adott gondosórán terjeszti a propagandát a Fidesz
Ahogy azt már szinte megszokhattuk, ismét állami erőforrások felhasználásával terjeszti a propagandát a Fidesz-KDNP. Mindenkinek ismerősek lehetnek a Covid-19-es oltásregisztrációs e-mail címre kapott kampányüzenetek, most a nyugdíjasoknak adott gondosórához megadott címekre küldtek propaganda üzenetet.
Tovább olvasomA fideszes propaganda máris teljes erőből hazudozik a Tisza egyik jászsági jelöltjéről
A Tisza Párt egyik Jászsági jelöltjének, Halmai Ferencnek a bemutatása után alig telt el néhány óra, máris beindult a kormányzat propagandagépezete. A megyei Mediaworks-kiadványtól (Szoljon) az Origóig olyan állításokat kezdtek terjeszteni róla, hogy fegyvert adna fiatalok kezébe, majd arra is utaltak, jóformán egyenesen Ukrajnába küldené őket.
Tovább olvasomVárható volt: központilag kiadott kérdésekkel bombázza a közmédia a Tisza előválasztási jelöltjeit, zaklatja családtagjait
A Megafon egyik legnagyobb szócsöve is hívogatja a Tisza jelöltjeit, az eddigi információk szerint a családtagokat is zaklatják, egy 87 éves édesanyát és egy jelölt 15 éves gyermekét is kérdezgették a Fidesz propagandistái. A legtöbb kormánykritikust ez nem lepte meg, erre számítottak, hogy a jelöltek azonnal célpontok lesznek.
Tovább olvasomMár tényleg nem hihetünk a szemünknek: hamis az ukrán frontra küldött kiskatona sírós videója
Az “ismeretlen” szerző(k) és terjesztők célja a hangulatkeltés, az érzelmek felkorbácsolása. De ez a videó is bizony hamisítvány.
Tovább olvasom“Ne féljetek!” (vélemény)
Mi, akik felkerültünk a Tiszavilág térképre, mi akik a kormány céltáblájára kerültünk, magunknak üzenem: ne féljetek!
Tovább olvasomA Blikk is beállt a sorba, megvette a NER a Ringier-t
Pénteken délelőtt jelentették be a Ringier Hungary dolgozóinak, hogy a vállalatot felvásárolta az Indamedia Network, ezzel az egyik utolsó külföldi tulajdonú médiacsoport is a kormányközeli médiabirodalomhoz került. A tranzakció következtében a Blikk bulvárlap, a Kiskegyed, a Glamour, valamint számos tévéújság és online portál kerül Vaszily Miklós érdekeltségébe, aki egyben a TV2 elnök-vezérigazgatója és Mészáros Lőrinc médiaügyi embere.
Tovább olvasomBár a fideszes propagandisták már ukrán aknamunkának állították be a tüzet, a MOL kijelentette, külső körülmény fel sem merült
Tízen tízféleképpen adtak hírt, illetve lebegtettek különböző titkosszolgálati szálakat a százhalombattai olajfinomítóban keletkezett tűzeset miatt és azonnal összekötötték a szinte ugyanakkor bekövetkezett romániai robbanással. A MOL azonban most kerek-perec közölte, hogy szó sincs külső körülményről és nálunk nem volt robbanás, csak erős tűz.
Tovább olvasomLáncos kutyaként jelent meg a Szolnok megyei propaganda oldalán Magyar Péter
A Mediaworks által felügyelt megyei hírportálokon megjelent fotókon kisebb eltérések láthatók, de a napokban közzétett Ai-kép közös motívumai minden változatban a megfiatalított, karcsúbb Orbán Viktor, valamint a láncra vert, kutyaként megszemélyesített Magyar Pétert ábrázolják. Nehéz megmondani, lesz-e még ennél lejjebb a kormányzati propaganda és megyei kiszolgálói számára.
Tovább olvasomHarcosok órája helyett az igazság órája? Amióta nem lehet hirdetni, nagyon durván bezuhant a fideszes műsor nézettsége
A Meta a héten megtiltotta saját felületén a politikai hirdetéseket, ezt a fideszes “Harcosok Órája” című propagandaműsor rettentő látványosan megsínylette. Ugyanis éppen attól a naptól a korábbi nézők 96%-a (!) egyszerűen eltűnt. A jelenlegi átlag nézőszám visszazuhant 6500-ra.
Tovább olvasom