A tanév hajrájában, amikor az iskolákban már a vizsgák, az évzárók és a bizonyítványok időszaka közeledik, a város vezetése a pedagógusok munkájára irányította a figyelmet. A szolnoki oktatási intézményekben dolgozó tanárokat és nevelőket egy ünnepségen köszöntötték, amelynek a Debreceni Egyetem Szolnok Campusa adott otthont.
Tovább olvasomCímke: pedagógusok
Ezek a fiatalok az egész városnak dicsőséget szereztek
Országos tanulmányi és szakmai versenyeken elért eredményeikért köszöntötték hétfőn azokat a szolnoki diákokat, akik az elmúlt tanévben a legjobb hazai mezőnyben bizonyítottak. Az Aba-Novák Agórában rendezett ünnepségen a sikeres tanulók mellett felkészítő tanáraik munkáját is elismerték.
Tovább olvasomFélszáz tanárt képeztek ki Szolnokon
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya különleges szakmai napot szervezett a megye 13 településén dolgozó általános- és középiskolai pedagógusok számára Szolnokon. Az eseményre augusztus 27-én került sor a szolnoki Kiképző Központban és a Körzeti Megbízotti Irodában, ahol közel ötven tanár és ifjúságvédelmi felelős vett részt.
Tovább olvasomVégre hivatalos: éjjel megszületett a kormányrendelet a pedagógusok béremeléséről
Szilveszterre virradó éjjel döntött a kormány az emelt bérekről, bár érdekesség, hogy erre a pénzügyminisztert szólítják fel, miközben ilyen tisztség elsejétől nem is lesz. Íme a részletek.
Tovább olvasomSzolnokon és környékén az országos átlagnál is gyengébben teljesítenek a nyolcadikosok
Az Oktatási Hivatal értékelése szerint az általános iskola végzőseinek közel fele funkcionális analfabéta, azaz bármit elolvas, de nem tudja értelmezni. Jász-Nagykun-Szolnok megyében még ennél is rosszabb az arány.
Tovább olvasomVálságban az oktatás, pedagógiai aszisztensekkel pótolják a tanárokat
Több olyan iskolában, mely a Külső-Pesti Tankerületi Központ fenntartása alá tartozik, pedagógiai asszisztensek végzik a tanárok munkáját, mivel nincs elég tanító. A Pedagógusok Szakszervezete szerint ez nem jogszerű, ugyanakkor nem csak itt jelent ez problémát. Egy Külső-Pesti Tankerületi Központ fenntartása alá tartozó iskola egyik pedagógusa arról beszélt az RTL-nek, hogy kevesebben jelentkeztek az iskolába tanítónak, mint ahány szabad hely lenne. Emiatt sokszor pedagógiai asszisztensekkel pótolják a tanárokat. Van olyan intézmény, ahol a pedagógiai asszisztensek száma már megközelíti a tanítókét. Sok esetben képzettség nélkül tanítják az alsó tagozatosokat. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint ez nem jogszerű. Az…
Tovább olvasomUngár Péter: Nem lesz jó oktatás csak a bérkérdés rendezésétől, de anélkül biztosan nem
Az LMP-s képviselő szerint ugyan nem az egyetlen probléma a bérválság az oktatásban, de kétségkívül a legfontosabb.
Tovább olvasom“Nem a származás, hanem a szociális helyzet befolyásolja, hogy mit ér el a gyerek az iskolában” – Jámbor András írása
Gulyás Gergely miniszter szerint a cigányság felelős az oktatás rossz eredményeiért. Nem sok undorítóbb dolog van annál, amikor a hatalom képviselője a népet hibáztatja a saját sikertelenségéért, de még mélyebbre sikerül menni, amikor ezzel együtt cigányozni kezd egy politikus, hogy elfedje a saját felelősségét. Mert az oktatási rendszer működéséért, az eredményeiért, nem a gyerekeknek van politikai felelőssége, hanem a kormánynak. A kompetenciafelmérés szerint a nyolcadikosok 40%-a, a tizedikesek harmada teljesít alapszint alatt a szövegértésben. Amire ugye aztán minden tanulás alapul, hiszen ha a szöveget nem értik meg a gyerekek, akkor…
Tovább olvasomNincs elég pedagógus, és ezen a státusztörvény sem segített, sőt
Ahol szakembereket kell alkalmazni, ott jellemzően hiány van belőlük, lásd építőipar, egészségügy és oktatás. Ezeken a területeken is csehül az ország. A pedagógushiány az utóbbi időben domborodott ki, ehhez hozzájárult a státusztörvénynek csúfolt bosszútörvény is. A 444.hu szedte össze, mennyi tanár is hiányzik a rendszerből országszerte.
Tovább olvasomAlantas technikával hergel a pedagógusok ellen Kállai Mária
A régi receptet vette elő megint (vagy folyamatosan él vele) a Fidesz. Végy egy társadalmi csoportot és a feszültségek levezetése érdekében kiáltsd ki őket közellenségnek. Hasonló volt a nácik idejében a zsidóság elleni, majd a szovjetek idejében a kulákok elleni “küzdelem” is. A civil szervezetek után most a pedadógusok az általános közellenség, velük hergel a Fidesz.
Tovább olvasom