Az egészségügyi szakdolgozók háromnegyedének okoz gondot az élelmiszervásárlás

A szakszervezet szerint nem lehet nyárig halogatni a bérek rendezését, sztrájkra készülnek. Sztrájktárgyalást kezdeményez a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) a kormánynál, mivel elfogadhatatlan tartják, hogy nem januártól, hanem csak júliustól kapnak béremelést a szakdolgozók – írja a Népvszava. Ráadásul a beígért emelés is túl kevésnek tűnik az inflációhoz képest, a szakszervezet felmérése szerint ugyanis a szakdolgozók 72 százalékának gondot jelent az élelmiszer megvásárlása, csaknem harmaduk már nem tudja megfelelően biztosítani gyermeke ruházkodását, valamivel több mint nyolcaduk nem tudja fizetni a rezsijét és csaknem ugyanennyiüknek okoz problémát a hiteltörlesztés, összességében a tizedük nem…

Tovább olvasom

Felháborodtak a mentősök, hogy elmaradt az ígért béremelés

A közleményük szerint távolabbra került az orvos-szakdolgozói bérarány, mint valaha. Felháborítónak tartja a Magyar Mentődolgozók Szövetsége, „hogy az egészségügyi szakdolgozók által várt béremelés nem valósult meg” januárban – írja a szövetség Facebook-posztja alapján a 444.hu. Ennek eredményeként az orvosi bérek 21 százalékát kapják, jóval elmaradva a kormány által kitűzött 37 százalékos aránytól. A szervezet szerint az infláció miatt rengetegen vállalnak másod- és harmadállást, és így csak fokozódni fog a szakdolgozóhiány. A kormány decemberi közleménye szerint az egészségügyi szakdolgozók bérét két lépcsőben, először idén júliusban, majd jövő márciusban emelik. Az ígéret…

Tovább olvasom

A szakszervezetek is háborognak Parragh László kijelentésén az alacsony magyar bérekről

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke nyíltan kimondta, hogy valójában az a célja, hogy alacsonyan tartsák a magyarországi átlagbéreket, nem érdekük, hogy sokat keressen egy hazánkban dolgozó átlagpolgár. Ezért nem is támogatja az európai minimálbér bevezetését. Kiverte a biztosítékot a szakszervezeteknél Parragh László legújabb kijelentése. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a Munkástanácsok által a minimálbér aktuális kérdéseiről szervezett konferencián azt mondta, a magyar versenyképesség egyik alapja ma még mindig az olcsó munkaerő. A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) szerint mindez azt üzeni, hogy a cél a munkabérek…

Tovább olvasom

Csökkenő tendenciát mutatnak az átlagbérek Magyarországon

A KSH augusztusi adatai szerint az egy évvel ezelőtti szinthez képest ugyan nőtt, de a korábbi hónapokhoz képest csökkent a hazai átlagbér. Több volt a magyarok fizetése augusztusban, mint egy évvel ezelőtt, de már az előző havihoz (344 700 forint), illetve az azt megelőzőhöz képest (347 200) is csökkent – írja a Telex a Központi Statisztikai Hivatal jelentése alapján. A KSH szerint augusztusban a teljes munkaidőben dolgozók bruttó átlagkeresete 497 200 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 342 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 16,6 százalékkal, a nettó átlagkereset 17,3 százalékkal magasabb volt, mint egy…

Tovább olvasom

Máris jön a bosszú, a sztrájkolni merészelő tanároktól aránytalanul brutális bért vontak le

A pedagógusok folyamatosan igyekeztek minden eszközzel tiltakozni a Fidesz oktatáspolitikája, de leginkább a megalázottság miatt. Várható volt, hogy amint lezajlik a választás és nyernek Orbánék, gyorsan jön a bosszú. Már jött is, elrettentő példaként tökéletes lesz azoknak, akik még fel mernék emelni hangjukat a NER rendszere ellen. “Előre menjünk, ne hátra!” Az RTL Híradó szerint pár óra sztrájkért 3 napi bérét (kb. 36 ezer forintot) vonták le egy budapesti tanárnak. Volt olyan tanár, akinek 50-60 ezer forinttal kevesebb fizetése érkezett április elején annak ellenére, hogy csupán pár órát sztrájkolt – mondta az…

Tovább olvasom