Komoly problémák a Jász-Nagykun-Szolnok megyei 4-es választókerületben, amire a Tisza megoldást találna

Ebből csak egyetlen “apróság” kezdésnek, hogy a Fidesz-kormány hat településtől összesen 1410 millió forintot vont el Szolidaritási Hozzájárulás néven. A Tisza Párt jelöltje együttműködést ajánl a polgármestereknek, hogy ezt az összeget a települések saját maguk használhassák fel, ha valóban változás történik áprilisban.

Tovább olvasom

Pócs János: Meg fogjuk nyerni a választást, legalább annyira, mint 2022-ben

Újabb állomásához érkezett a kormánypárt országjáró fóruma, Győr és Szeged után Miskolcon, a DVTK Arénában gyűltek össze a Fidesz szimpatizánsai. A Digitális Polgári Körök találkozóján Orbán Viktor közel másfél órán át felelt a közönség soraiból érkező kérdésekre, miközben a színpadon elhangzott beszédek jóformán kizárólag a háborús veszélyre és az új politikai szereplők jelentette kockázatokra fókuszáltak. A rendezvényen részt vett Pócs János országgyűlési képviselő is, aki kameráink előtt válaszolt néhány kérdésre.

Tovább olvasom

Hivatalos: íme a Fidesz képviselőjelöltjei a 2026-os országgyűlési választásra Jász-Nagykun-Szolnok megyében

Csak az egyes körzetben történt csere, Kállai Máriának már nem szavazott bizalmat Orbán Viktor, lecserélte a szolnoki képviselőnőt. Lezajlott a Fidesz kongresszusa.

Tovább olvasom

Szocik nélkül nincs kormányváltás! – mondja az MSZP a nagykőrösi időközi választás után

Nagykőrös egyik önkormányzati választókerületében vasárnap időközi választást tartottak. A választókerületben a Fidesz és egy helyi egyesület jelöltje mellett László Ferenc, az MSZP jelöltje indult – és kapta meg a választók 17%-nak támogatását.

Tovább olvasom

Jászfényszaru döntött, Zsámboki Sándor az új polgármester

Ahogy arról az utóbbi hetekben többször és ma reggel is beszámoltunk, vasárnap este hét órakor egy korszak lezárult Jászfényszaru életében. A várost 1990 óta irányító Győriné Czeglédi Márta nyáron egészségi okokra hivatkozva lemondott tisztségéről.

Tovább olvasom

Szoros versenyben maradt Tiszabura polgármestere Vavrik Géza

Október 5-én, vasárnap rendhagyó keretek között tartottak időközi önkormányzati választást Tiszaburán. A Szol24-en számos alkalommal írtunk róla, hogy a településen elképesztően nagy mezőny sorakozott fel, összesen hetven jelölt indult egy polgármesteri és hat képviselői helyért. A rengeteg tekintetben aggasztó választási procedúra győztese Tiszabura régi-új polgármestere, Vavrik Géza lett.

Tovább olvasom

Éppenhogy, de nyerni tudott a Fidesz által támogatott kunmadarasi polgármester

Kunmadarason vasárnap, azaz tegnap időközi önkormányzati választást tartottak, ennek során a polgármester és a képviselő-testület tagjainak kilétéről dönthettek a helyi lakosok. A választásra azután került sor, hogy a testület rekordgyorsasággal, május végén feloszlatta magát.

Tovább olvasom

Szolnokon is önállóan indul a Jobbik 2026-ban, a párt szerint nem kell egységes ellenzék

A Jobbik Magyarországért Mozgalom, amely jelenleg a közvélemény-kutatások szerint maximum 1% körüli támogatottsággal bír, 106 választókerületi jelölttel és saját listával vág neki a 2026-os országgyűlési választásnak. A párt elnöke, Adorján Béla videóban jelentette be a döntést és kemény szavakkal üzent azoknak, akik szerint csak közös ellenzéki indulással lehetne leváltani a kormányt.

Tovább olvasom