Parkolóhelyekkel bővült Törökszentmiklós

Törökszentmiklós önkormányzatának idei költségvetésében elkülönített keretből valósult meg a Bocskai út és Kossuth tér közötti parkolósáv korszerűsítése: egy új burkolt parkolóval, esővíz-elvezetéssel, járdafelújítással és forgalomszabályozással bővült a városrész.

Tovább olvasom

Egy Jász-Nagykun-Szolnok megyei szakasz nyerte a Magyarország legrosszabb útja versenyt – videó

Kétes dicsőség ez, a Túrkeve mellett található útszakasz valóban borzalmas állapotban van, de sokak szerint a végeredmény kissé szubjektívre sikeredett, mivel ennél még szörnyűbb utakat is találunk, nem is kell messzire menni.

Tovább olvasom

Ismerős a Jászkunságból? Íme hazánk három fotón, tökéletes leképezés

Ennél sokkal jellemzőbb képsorozatot régen sikerült már készítenie bárkinek ilyen rövid idő alatt egyetlen helyen, ami ilyen jól tükrözné a mai magyarországi állapotokat. Borsod-Abaúj-Zemplén megye pedig ennek a hatványozott leképezése.

Tovább olvasom

Ezért nem szabadna mindent térkövezni, betonozni és minden fát kivágni – a megmért igazság, 34 fok különbség

Szolnok sem véletlenül kapta a térkövek városa elnevezést, pedig mennyivel jobban hangzik a vizek városa. A fákat nem szabad kivágni, a növényzetet nem szabad elpusztítani, a gazdasági érdekeket nem szabad a természet és az egészségünk védelme elé helyezni. Nem szabadNA. A hőkamerás felvételek kerek-perec bemutatják a különbséget és rámutatnak az igazságra.

Tovább olvasom

Több hét után feltűnt a körzeti képviselőnek az, ami már hetek óta bosszantja a lakosságot

Hetek óta nincs befejezve a munka a szolnoki Kőrösi iskola előtti kereszteződésben. A Nagy Imre és a Jósika utca kereszteződését felújították, de egyelőre az aszfaltozással még nem végeztek. Most ez tűnt fel hetek múltával a körzet képviselőjének, aki videóban tette közzé intézkedését.

Tovább olvasom

Kijavítják a balesetet okozó kátyút

Félpályás útlezárásra kell számítaniuk a Szolnokról Abony felé autóval a régi 4-es úton közlekedőknek, merthogy lezárták a külső sávot kátyúzás miatt. Mint megírtuk, a közelmúltban egy autós haladt ezen az útszakaszon a közúti felüljárón, amikor egy hatalmas kátyúba haladva egy onnan kiszakadó aszfaltdarab tönkretette az egyik kerekét, ami miatt áttért a szemközti sávba és ött ütközött egy másik autóval. Most a közút a már kátyúkkal amúgy is teletűzdelt szakaszon lezárta a fél útpályát, hogy végre kijavítsa a hibát. Már csak idő kérdése tehát, hogy a jelenleginél jobb útszakaszon közlekedhessenek az…

Tovább olvasom