Csak megtörténik: kicserélik az Ady Endre út alatti ivóvízvezetéket két ütemben

A szolnoki csőtörések hatalmas százaléka az Ady Endre úton történt az elmúlt években, meglehetősen gyakran. Néhány nap és lássunk csodát, kicserélik az ivóvízvezetéket, a legkritikusabb helyekkel kezdve. Ez komoly forgalomkorlátozásokkal is jár majd.

Tovább olvasom

Lesújtó Szolnok megyei adatok érkeztek a csapvíz minőségéről

Az ivóvízminőséget vizsgáló rendszer kritériumainak változásával a tavalyi évben nem készült átfogó jelentés, az idei adatokat látva pedig elmondhatjuk, legalább boldog tudatlanságban éltünk a 2022-es évben. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által a csapvíz minőségével kapcsolatos országos adatok települési lebontásában mind országosan, mind Jász-Nagykun-Szolnok megyében egyenesen lesújtóak.

Tovább olvasom

Itt vannak a bizonyítékok, hogy a víziközmű-rendszer az összeomlás szélén van

2010 óta az ivóvíz 20 százaléka elszivárog a rossz csőhálózat miatt, duplájára nőtt az ivóvízellátási rendszert érintő csőtörések száma, miközben a vízvezetékrendszerek 80 százaléka kockázatos vagy kiemelten kockázatos állapotú. Magyarország komoly ivóvízellátási válságba juthat, ha nem tesz a kormányzat mielőbbi érdemi lépéseket az ágazatot érintő problémák megoldásáért. Keresztes László Lóránt, az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának LMP-s elnöke pénteki pécsi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy érdemi lépésekre van szükség a magyar víziközmű-rendszer megmentése érdekében, ezért átfogó egyeztetés szükséges az ágazat összes szereplőjével. Az LMP ezért a teljes víziközmű ágazatot érintő megbeszélést hív össze,…

Tovább olvasom

Az OLAF 1,3 millió eurót kér vissza hazánktól egy sosem létező ivóvízprojekttől

Szép lassan, de sorban dőlnek ki a csontvázak a szekrényből. Ügyeskedők ebben az esetben is hatalmas pénzeket akasztottak le, csak éppen a vízminőségen nem javítottak semmit, amire felvették a hatalmas uniós támogatást. Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) több olyan szennyvízkezelést és vízügyi infrastruktúrás korszerűsítő uniós projektet vizsgált, amelyeknél a gyanú szerint visszaéltek az uniós forrásokkal. Az OLAF nyomozói több ügyet tártak fel – Magyarország is érintett – , és megállapításuk szerint összesen 19,5 millió eurót csaltak ki az uniós adófizetőktől. A magyar ügyben, városnevet nem említve az írta az…

Tovább olvasom

Hatalmas vízáremelésre készüljünk? Miért akarják Orbánék az összes vízművet államosítani?

Lehetetlen helyzetbe hozták a regionális vízműveket az utóbbi években. A kormány most ezek államosítását “ajánlotta fel” az önkormányzatoknak. De ilyesmit már láttunk, államosítás, majd némi varázslat után máris Mészárosnál, vagy valamelyik más NER-lovagnál kötne ki. Onnantól pedig máris jöhet a vízár emelése, ami most még tilos. Félelmetes jövőkép. A részletekről Hadházy Ákos megválasztott képviselő számolt be a Facebookon. “Felháborító és sunyi eljárás: a Tiszamenti Regionális Vízművek sorra mondja fel a szerződéseket azokkal a háztartásokkal, ahova egy akármilyen kis mikrovállalkozás be van jelentve. Ezeknek a háztartásoknak ezentúl közületi szerződést kell kötniük,…

Tovább olvasom

Kiapadtak a kutak és források, teherautóban hordják a vizet egyes európai területeken

A dél-franciaországi kisvárosban már az ivóvíz-ellátás is komoly nehézségekbe ütközik, így oda kell szállítani máshonnan a vizet. Teljesen kiapadtak a régi kőkutak és a források a dél-franciaországi Seillans kisvárosában, ezért teherautóval szállítják oda az ivóvizet. A szigorúan korlátozott napi csapvízfogyasztást csak így tudják biztosítani a Nizzától és Cannes-tól alig 50 kilométerre nyugatra fekvő településen. Miközben egész Európa, így Franciaország is szárazsággal és rekordmagas hőmérséklettel küzd, a lakóknak, akik korábban gondolkodás nélkül locsolták kertjüket, töltötték meg medencéiket és fürdőkádjaikat, most változtatniuk kell gondolkodásmódjukon és hozzáállásukon, mondta René Hugot polgármester. „Ha látunk…

Tovább olvasom

A Tisza állapota a következő időszakban sem fog javulni – KÖTIVIZIG

Az ország tizenkét vízügyi igazgatóságából tíz – köztük a Jászkunság legnagyobb részét magában foglaló Közép-Tisza-Vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivízig) – területén van érvényben vízhiány elleni készültség. Hét vízhiánykezelő körzetben elsőfokú, ötben másodfokú és 23-ban harmadfokú. Hozzátették: a megnövekedett vízigények a korábban betárazott vízmennyiségből kielégíthetők. A visszatartott és betárazott víznek köszönhetően folytatható a „tudatos vízkormányzás” a Tiszán Szolnoknál, aminek a legfontosabb célja továbbra is az, hogy a Kiskörei-tározóból, azaz a Tisza-tóból a megyeszékhely ivóvízellátása és a mezőgazdasági vízigények kielégítése is biztosított legyen – közölte az OVF. A hidrometeorológiai előrejelzés alapján a helyzet a következő…

Tovább olvasom