Szalay vs. Györfi: ellentmondó állítások az elektrolitgyár ügyében

„Egy új világ köszöntött be Szolnokon…” – indítja drámai hangvétellel Szalay Ferenc miniszteri biztos márciusi Facebook-videóját, amelyben élesen bírálta az érkező elektroligyár vonatkozásában tett kijelentéseit Győri Mihály jelenlegi városvezetőnek. Kissé a radar alatt ugyan, de sok fontos állítás elhangzott, ezért nemrégiben megkerestük a regnáló polgármestert, hogy reagáljon az elhangzottakra.

Tovább olvasom

Csődközeli helyzet és a testület feloszlatása – durva jelenetek a szolnoki közgyűlésen

Feszült hangulat jellemezte Szolnok város közgyűlésének mai ülését, ahol a költségvetés fenntarthatósága, a kínai elektrolitgyár kérdése és a városvezetés jövője sokadik alkalommal került terítékre. Györfi Mihály polgármester éles bírálatot fogalmazott meg a kormányzati elvonásokkal és a Fidesz helyi politikájával szemben, miközben odáig fajult a vitatkozás, hogy felvetette a testület feloszlatásának lehetőségét is.

Tovább olvasom

Továbbra is komoly az ellenállás a szolnoki elektrolitgyár ellen, rengeteg az aggály

A tiltakozók szerint a Szolnok TV beszámolójából seregnyi fontos kérdésre nem kaptak választ, sőt, külön zavarja őket, hogy elég egyoldalúnak tartják a rövid kisfilmet, ami ráadásul erősen vágott verzióra sikeredett. Tovább folytatják a tiltakozást a gyár idetelepítése ellen, mivel szerintük bőven van okunk aggódni.

Tovább olvasom

A szolnoki jegyző köteles megakadályozni az eljárás során az itt épülő elektrolitgyár beruházását?

Ehhez egyetlen dologra lenne szükség, egy helyi rendeletet kell hoznia a város illetékes vezetőinek és máris megoldható lenne, legalábbis az egyik legnagyobb ellenző szerveződés így értesült. Van, aki szerint viszont az értesülés hamis alapra épül. Hogyan tovább?

Tovább olvasom

Kutyapártos fórumot tartanak az elektrolitgyár hatásairól

Stop építményadó, stop elektrolitgyár: ezzel a felütéssel tart nyílt fórumot április 23-án, szerdán 17:00-kor a Szapáry utca 19. szám alatt található TESZ Közösségi Házban. Az eseményt a TIÉD Szolnok Egyesület és a Magyar Kétfarkú Kutyapárt közösen szervezi.

Tovább olvasom

„Ezt a kormányt le kell váltani” – Végigkövettük Magyar Péter Szolnok megyei útját – Videó

Március 24-én, hétfőn Jász-Nagykun-Szolnok megyében indította el országjárását Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke. A Nemzet Hangja konzultációban 12+1 kérdés szerepel, erre várják a válaszokat egészen április 11-ig. Magyar itt tartózkodása során nem kímélte Császár Attila kormánypárti újságírót és Pócs János térségi képviselőt sem, illetve elmondta a véleményét a megyeszékhelyre tervezett elektrolitgyár kapcsán. A Szol24-nek úgy nyilatkozott, a Tisza szigeteket illetően Szolnok megyében van az egyik legaktívabb közösségi életük.

Tovább olvasom

Hatalmas az érdeklődés az elektrolitgyár érkezése miatt tartott lakossági fórumon

Forrong Szolnok városa az elektrolitgyártó cég érkezése ellen. Ma rendkívüli testületi-ülést is tartottak. Györfi Mihály kezdeményezésére név szerinti szavazás történt a tájékoztató beszámolójának elfogadásáról. A képviselők egyhangúlag megerősítették, hogy megismerték a beruházás részleteit, a kormánypárti képviselők ennek tudatában kifejezték támogatásukat a projekt iránt, míg a Szolnokért frakció tagjai és dr. Sámson László, az Agóra képviselője, bár szintén tájékozódtak a tervekről, nem támogatják a beruházást. A pénteki nap lakossági fórummal folytatódott.

Tovább olvasom

Elektrolitgyár Szolnokon: kikerült a zárt ülés jegyzőkönyve

Jelen pillanatban is közgyűlést tartanak a szolnoki városházán, ahol név szerint szavaznak arról, tartsanak-e véleménynyilvánító népszavazást a kínai elektrolitgyárról. Györfi Mihály polgármester állítja, nem tudott a beruházásról, a Fidesz és a kormány képviselői azonban mást állítanak. Eközben kikerültek a zárt ülésen tavaly novemberben elhangzott információk.

Tovább olvasom

Nagyon furcsa “civil egyeztetés” lenne csütörtökön az elektrolit gyárról, kaotikus a helyzet

Ez önmagában kissé botrányos, ahogy ezt a nagy horderejű ügyet kezelik fentről. Most viszont a tiltakozókban embereikre találtak a kínai beruházó képviselői. Szerintük egy széleskörű társadalmi egyeztetés a legkevésbé sem így nézne ki, azt kérik, mindenki bojkottálja, mert ez nem így működik.

Tovább olvasom