Szolnok megye gyermekei veszélyben? – Minden hatodik védőnői állás betöltetlen

Az emberi élet értékességének a tudatosítása az egyik legnagyobb kihívás. Különösen abban az összefüggésben, hogy számos esetben a baj elkerülhető lenne. A komoly betegségek és akár a gyermekhalál megelőzése tekintetében is van esély, amennyiben a család megfelelő információkkal rendelkezik és elfogadja a képzett szakemberek segítségét. Ebben lehet partner a területi védőnői szolgálat, amely „házhoz megy” és segíti az anyát az újszülött és a kisgyermek ellátásának elsajátításában.

Tovább olvasom

Speciális feladatok, különleges elhivatottság: védőnőként a gyógypedagógiai intézményekben

Hankóczyné Domonkos Judit védőnő és mestertanár munkája az iskola-egészségügyi szolgálaton belül is speciális. Miskolcon gyógypedagógiai és készségfejlesztő intézményekben segíti a fiatalok egészségfejlesztését. Ez a munka különleges hozzáállást kíván, hiszen a gyermekek az állapotuknak köszönhetően sokkal nagyobb figyelmet igényelnek. Az egészségügyi ellátásuk is időigényesebb. Judit elhivatottsága nem csak a mindennapi védőnői munkában mutatkozik meg. A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karán, a védőnői szakmát választó hallgatókat oktatja.

Tovább olvasom

A sors: a forró buszban felejtett kislány édesapja nem érhette meg az ítéletet, egy nappal korábban temették el

A család tragédiája ép ésszel felfoghatatlan, az elhunyt kislány édesapja pedig már nem ismerhette meg a büntetőügy ítéletét, mivel nemrégiben ő is távozott az élők sorából. Nem tudta feldolgozni a fájdalmat a szervezete. Bár az ítélet súlyosságát, illetve enyheségét most is sokan vitatják.

Tovább olvasom

Gyermekgyógyászat és védőnői gondoskodás: Együtt a jövő generációiért

Dr. Szakos Erzsébet, több területen is elismert gyermekgyógyász és professzor, aki előszeretettel hangsúlyozza a védőnők és gyermekorvosok közötti együttműködés fontosságát. A védőnők preventív szerepe elengedhetetlen a családok egészségének megőrzésében, míg a gyermekorvosokhoz a családok főként egészségügyi problémákkal fordulnak. Az oktatás és gyakorlat során a védőnők komplex tudást kapnak, hogy hatékonyan támogathassák a gyermekek egészséges fejlődését, miközben képesek felismerni a fejlődési eltéréseket és orvosi segítséget kérni.

Tovább olvasom

Őrizzük meg Szolnok múltját: Ne dobja ki régi fotóit a lomtalanítás során

Mi is beszámoltunk arról, hogy a következő két hétben Szolnokon szervezett lomtalanítást szervez az NHSZ. A lakosság megszabadulhat feleslegessé vált tárgyaitól, azonban ilyenkor gyakran régi fényképek és iratok is a szemét közé kerülhetnek. A Magyar Nemzeti Levéltár Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Levéltára arra kéri a lakosokat, hogy gondolják meg kétszer, mielőtt ezeket kidobnák.

Tovább olvasom

Minden, amit a gyermekvédelemről tudni érdemes

Veszélyeztetés minden olyasmi, ami árt a gyerek testi vagy lelki fejlődésének. Lehet veszélyeztető, ha a szülő csinál valamit, amit nem kellene, vagy nem csinál valamit, amit kellene. Ha gyermek fejlődése és ellátása nem megfelelően biztosított, kiemelhető a családból, de ennek szigorú szabályai vannak. Egy szakemberrel arról beszélgettünk, hogyan előzhető meg a baj, illetve ha már ki kell emelni egy gyermeket a családjából, akkor milyen kilátások vannak a jövőben.

Tovább olvasom

Új fejlemény a feleségét és kislányát meggyilkoló albertirsai családirtó ügyében

A bűnügyben az egyik legdühítőbb, hogy az áldozattá váló hölgy korábban a férje bántalmazó magatartása miatt távoltartást kért ellene, ám a hatóságok ezt megtagadták tőle, nem született ilyen végzés. A végeredményt ismerjük.

Tovább olvasom

Szakmai összefogás segíti a védőnők munkáját

A Magyar Védőnők Szakmai Szövetsége 2019-ben jött létre. A szervezet nem csak azokat fogja össze, akik ezt a Hungarikumként jegyzett hivatást választják. A szakmaközi együttműködések révén, a szervezetnek széleskörű rálátása van arra, hogyan lehet a leginkább segíteni a családoknak. Ennek köszönhetően, családokat segítő civil szervezetek, társszervezetek, és a témában illetékes magánszemélyek is csatlakozhatnak. Így többek között pedagógusok, orvosok, gyógytornászok, dietetikusok, gyermekvédelmi szakemberek is részt vesznek a munkában.

Tovább olvasom