Társadalmi egyeztetéstől a teljes felháborodásig: mi a véleménye az új szolnoki menetrendről? – Szavazzon!

Tavaly április és május között bocsátották társadalmi egyeztetésre a javaslatcsomagot, amely az ígéretek szerint megőrzi – vagy megőrizte volna – a szolnoki buszhálózat magas szolgáltatási színvonalát, ütemesebb, egyenletesebb, az utazási szokásokhoz jobban igazodó menetrendet kínál, valamint több közvetlen kapcsolatot hoz létre. Tudjuk azonban, hogy papíron minden jobban néz ki, mint a valóságban: cikkünk a helyi közlekedési felfordulást foglalja össze.

Tovább olvasom

A Volán hamarosan ismét megváltoztatja a szolnoki menetrendjét

Az előző év végén hangos kritikák kereszttüzébe került, hogy a Volánbusz november 1-től teljesen megváltoztatta a buszmenetrendet. Bár állították, hogy a változtatásokat társadalmi egyeztetés előzte meg, az utasok a napnál világosabban adták a városvezetés és a Volán tudtára, hogy hatalmas problémák vannak az új rendszerrel. Most azoknak van egy rossz hírünk, akik fejből megtanulták a járatokat, hiszen április 1-től ismét változtatnak.

Tovább olvasom

Fejleszteni akar a Volánbusz, az utasok véleményét kérik

A Volánbusz széles körű szolgáltatásfejlesztési tervvel készül, ennek érdekében a vállalat szeretné megismerni, hogy az utasok milyen fejlesztéseket látnának szívesen a menetrend szerinti autóbusz-közlekedésben. Az online kérdőívet kitöltők között utazási utalványokat és ajándékcsomagokat sorsolnak ki. A szolnoki menetrend körüli botrány után a szolnoki utasoknak bizonyára van mit mondania a Volánnak.

Tovább olvasom

Volán-sztrájk: rengeteg buszjárat marad ki Szolnokon és a Jászkunság más részein is

Várhatóan a hétfői nap sokkal nagyobb közlekedési problémákat okoz, mint a vasárnapi. A munkabeszüntetés újabb napja a Volánbusznál, íme a pontos lista a kimaradó helyi és helyközi járatokról megyénkben és megyeszékhelyünkön.

Tovább olvasom

Csőd Szolnokon? Szalay Ferenc szerint a világon semmi gond és akkugyár sem jön a városba, de…

Oké, igen, hitelt kellett felvennie a városnak, mert több milliárddal tartozik Szolnok a Volánbusznak, de a polgármester úgy gondolja, ez semmiség, Szolnok simán visszafizeti majd a hitelt. Emlékszünk, mit kapott 2008-tól Gyurcsány Ferenc, mert hitelt vett fel az ország? Az “gonosz” hitel volt, ez pedig bizonyára “jó” hitel lesz.

Tovább olvasom