Lekapcsolják a közvilágítást egy csongrádi településen

A pusztaszeri képviselő-testület december 12-én, hétfőn úgy határozott, beadja a megrendelést a közvilágítás korlátozására, írta a Délmagyarország. Az energiaválság idején, szem előtt tartva a takarékoskodást, 22 órától hajnali 4-ig sötétbe borulnak a Csongrád-Csanád megyei település utcái, de nem azonnal: ez az átfutási idő miatt 2023. februártól 1-től várható. A falu hat trafójára egy-egy jeladót kell felszerelni, így válik alkalmassá a rendszer arra, hogy meghatározott időben ne világítsanak a lámpatestek. Ez 450 ezer forintba kerül, de úgy gondoljuk, a megtakarítás ennek a többszöröse lesz, hiszen jelenleg a település áramszámláinak 90 százalékát a közvilágítás teszi ki…

Tovább olvasom

Tiszafüreden nem terveznek drasztikus lépéseket, de megkezdik a takarékoskodást

A magas energiaárak miatt számtalan vidéki település kerülhet óriási bajba, de Tiszafüred egyelőre állja a sarat. Ujvári Imre polgármester szerdai Facebook bejegyzését azzal kezdi, hogy a koronavírus járvány idején is a cselekvőképesség jellemezte a tiszafüredi városvezetést, és ez most sincs másképp, próbálnak megoldásokat találni. Egyelőre nem tervezünk bezárásokat, ez csak a legutolsó lépés lehet, azonban mindenkinek szigorú takarékossági intézkedéseket írtunk elő, amelyek betartását ellenőrizzük -hangsúlyozta a településvezető és leszögezte, hogy a legfőbb cél, hogy az óvoda, a bölcsőde, az idősotthon és az egészségügyi intézmények működtetése biztosítva legyen, de ugyanilyen lényegesnek…

Tovább olvasom

Hogyan takarékoskodnak a magyar nagyvárosok?

Van, aki Brüsszelt, van, aki a szomszédban zajló háborús helyzetet, más az elhibázott kormányzati intézkedéseket okolja a kialakult energiaválságért. De egy dolog a felelős, és egy másik az, hogyan kezelik a magyarországi nagyvárosok a válsághelyzetet? Szolnok első intézkedési csomagját már ismerjük, de miképpen tudnak takarékoskodni mások? Lássuk néhány nagyváros példáját! Szerző: Doszpoly Roland Békési László közgazdász már 8 éve is szomorú jóslatot tárt elénk Friderikusz (tévés?) műsorában. Ő elsősorban a kormány elhibázott gazdaságpolitikáját emeli ki az energiaválság okozójaként. Az elmúlt két év történései, a COVID világjárvány okozta bezárások, a munkanélküliség,…

Tovább olvasom