Rezsicsökkentés? Szolnokon is közel tízezret kell kicsengetni egyetlen köbméter vízért

A megváltozott szabályok értelmében a kis- és nagyvállalkozásoknak ilyen árat kell fizetniük a csatornadíjért és egy köbméter vízért, igaz, nemcsak Szolnokon, hanem az egész országban. De Szolnok sem kivétel, több, mint 9.300 forint havonta egy köbméterért. Vajon mi lesz az akkugyárak esetében a díjszabás?

Tovább olvasom

A magyarok nem szeretnének lemondani a húsfogyasztásról

Az ELTE PPK legfrissebb kutatása szerint szinte az egész magyar társadalom szeretne környezetbarátabb módon élni a következő 1 évben. Kimagasló helyen van az energiatakarékosság, a húsevés csökkentésére viszont nincs akkora nyitottság. A magyar felnőtt lakosságnak mindössze az 5,2%-a nem tervezi semmilyen területen környezettudatosabbá tenni az életét egy éven belül, vagyis Magyarországon gyakorlatilag szinte minden felnőtt emberben megvolt a szándék arra, hogy környezet- és klímabaratábban éljen. Az eredményekből azt nem lehet pontosan megállapítani, hogy milyen motivációból tervez valaki változtatni – nem biztos, hogy minden környezeti szempontból előnyös változtatás mögött környezeti motiváció áll, lehet például…

Tovább olvasom

Megszorítás: emelték az adókat Örményesen

Háromtized százalékkal emelték Örményesen a helyi iparűzési adó (HIPA) mértékét. Eddig ennek mértéke 1,7 százalék volt,  januártól viszont két százalékkal kell számolniuk az adózóknak. A HIPA alapesetben maximum 2 százalék lehet, de a járványhelyzet miatt egy rövid időre ezt 1 százalékban maximalizálták. Ugyancsak emelkedett a kommunális adó is, ez ugyanis megduplázódott, évi ötezer forintról tízezerre nőtt a mértéke. Ezt egyébként 1999 óta nem emelték. A településen nem hemzsegnek az iparűzési adót fizető cégek, így az önkormányzatnak ebből az adónemből nem éri el az évi 3 millió forintot a bevétele, de erre…

Tovább olvasom

Bő egy éve bezárták a kiskunhalasi járványkórházat, de most is havi 5,3 millió forint közpénzt fizetünk a villanyszámlájára

Már tizennégy hónapja nem kezelnek beteget a járványkórházban, de így is elképesztő mennyiségű közpénzt emészt fel a havi rezsije. Csak a tavalyelőtti évben összesen 80 millió forint ment el a villanyszámlára, ahogy azóta is havi 5,3 milliót pengetünk ki az adófizetők pénzéből. Meddig tart ez még így? Senki sem tudja, mi lesz a 2021 novemberében bezárt kiskunhalasi járványkórház sorsa, viszont havi 5,3 millió forintos villanyszámlát csinál, amit közpénzből kell kifizetni – írja az Átlátszó. A kórházat 2020 tavaszán húzta fel rohammunkával a Tiborcz Istvánhoz köthető West Hungária Bau Kft., valamint a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe…

Tovább olvasom

A háztartások közel 60 százalékának nőtt a rezsije

Az átlagos növekedés 12 ezer forint háztartásonként. A családok majdnem 80 százaléka igyekszik valahogy spórolni a rezsin. A rezsicsökkentési szabályok módosítása (a rezsicsökkentés csökkentése) kisebb-nagyobb összeggel, de növelte rezsiszámlát a hazai háztartások 60 százalékának – derül ki GKI és a Masterplast közös reprezentatív felméréséből, amit a változás után bő négy hónappal, december 1. és 8. között készítettek, s amelyet a HVG szemlézett. Az eredmények azt mutatják, hogy a megkérdezettek közel harmadát nem érintették anyagilag a változások, 8 százalékuk pedig nem tudott vagy nem akart válaszolni erre a kérdésre. Az eredmények…

Tovább olvasom

Rezsispórolás: egyre több boltban kapcsolják ki az italhűtőt, de megéri?

Ha szigorúan nézzük, súlyos ezreket spórol vele a bolt, de a teljes forgalmat figyelembe véve szinte elhanyagolható összeget. Azt viszont nem felejthetjük el, hogy sok kicsi sokra megy és nehéz időket élünk jelenleg, minden apróság számíthat. Hónapokkal ezelőtt indult a trend, és ma már tényleg nem lehet nem észrevenni: országszerte éjjel-nappalik, kisboltok, nagyobb ábécék sorra kapcsolják ki az italhűtőiket, hogy így spóroljanak a villanyszámlán. A részleteket a Telex újságírója osztotta meg velünk. A meleg (és drága) kóláért nem kárpótol, de adja magát a kérdés: vajon mennyi pénzt lehet így megfogni?…

Tovább olvasom