Elios-botrány: Szolnokon és Jászberényben is árnyékban maradt az igazság

Csak néhány napja mutatták be, máris két és fél milliós megtekintésnél tart a YouTube-on a Direkt36 oknyomozó portál A dinasztia című filmje – az egy órás alkotásban újságírókkal, érintettekkel beszélgetve és archív felvételeket bemutatva dolgozzák fel Orbán Viktor miniszterelnök családjának és a hozzájuk köthető gazdasági holdudvarnak a kiépülését. A kormányfőhöz közel állók mindent letaroltak, ez el is hangzik a filmben, de megyénkben különösen kellemetlenül csenghet Orbán vejének, Tiborcz Istvánnak a neve, hiszen az Elios-ügyként elhíresült korrupciós botrány során Szolnokon és Jászberényben is estek ki csontvázak a képzeletbeli szekrényekből.

Tovább olvasom

Időzített bomba volt, soron kívüli felújításra szorul a mezőtúri Teleki Blanka Gimnázium

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) megkezdte a mezőtúri Teleki Blanka Gimnázium épületének állapotfelmérését, és azonnali biztonsági lépések megtételét javasolta a fenntartónak – áll az ÉKM csütörtöki közleményében.

Tovább olvasom

Gyanús közvilágítási szerződések a Jászságban, még a szövegezés is szóról szóra egyezik

Úgy tűnik, továbbra is van értelme unalmas és száraz közbeszerzési anyagokat és előterjesztéseket olvasni: a Transparency International felfedezését az Átlátszó írta meg, miszerint kilenc különböző önkormányzat pontosan ugyanazt az öt céget kérte fel ajánlattételre közvilágítási beruházások kapcsán, és persze a nyertes is mindenhol ugyanaz lett. Jászapáti és Jászszentandrás önkormányzata egyaránt érintett az ügyben.

Tovább olvasom

A korrupció tökéletes példája a karcagi sámándob története

Az abszurd közéleti hírekre szakosodott magyar sajtófogyasztók azt gondolhatják, hogy már mindent láttak a kilátás nélküli kilátótól kezdve a víz nélküli csónakázón át a nyírmártonfalvi lombkoronasétányig, de a karcagi sámándob története még számukra is különleges erővel bírhat. Ismét bebizonyosodott, hogy a magyar leleményesség a plafont veri, ha a közpénzek „kreatív” elköltéséről” van szó. De honnan is kezdődött mindez?

Tovább olvasom