Sokan felteszik a kérdést, hogy vajon lehet-e véletlenül köze ennek ahhoz, hogy Orbán Viktor a hétvégén nyíltan ellenségnek nyilvánította az Erste Bankot. A következő ötlet vajon az lesz, hogy túl sok az üzemanyagcég Magyarországon, például a Shell? A gazdasági miniszter belenyúlna felülről, melyik bank lehet jelen hazánkban.
Tovább olvasomCímke: kormány
A vidék veszít: közel ötszázmilliót vett el a kormány a Magyar Falu Programtól, Rogán tárcája pontosan ennyivel kapott többet
A kommunikáció (ismertebb nevén propaganda) még a vidéki pénzosztásnál is fontosabb jelenleg a Fidesz-kormány számára. De nemcsak a Magyar Falu program veszített közel félmilliárdot, elvettek az állatvédelemtől, az építkezési beruházásoktól és a közoktatástól is.
Tovább olvasomA szolnoki FLOW Music Club is kiáll a szórakozóhelyek hatósági vegzálása ellen
A magyar zenei szféra és a klubélet meghatározó szereplői közös nyilatkozatban emelték fel szavukat a szórakozóhelyeket érintő aránytalan hatósági fellépések és a szektort érő megbélyegzés ellen.
Tovább olvasom240 oldalas vízióval készül a kormányzásra a Tisza Párt, itt a program
Több mint ezer szakértő bevonásával, „A működő és emberséges Magyarország alapjai” címmel tette közzé részletes választási programját a Tisza Párt. A szombaton bemutatott, 240 oldalas dokumentum radikális fordulatot ígér az egészségügyben, az oktatásban és a gazdaságpolitikában, miközben 2035-re megszüntetné az orosz energiafüggőséget és megduplázná a családi pótlékot.
Tovább olvasomSzijjártó Péter furcsa elszólása, már nem is a Fidesz győzelmét reméli
Szijjártó Péter vagy nem tudja, hogy a választáson pártok és jelöltek indulnak, vagy beismerte, hogy a kormány – mint pártfüggetlen állami szerv – részt vesz a kampányban. Így a választás nem is tekinthető tisztességesnek?
Tovább olvasomStratégiai partnerségre lépett a kormány a Rosenbergerrel
A Rosenberger-csoport 9,5 milliárd forintos kapacitásbővítő beruházást valósít meg jászberényi, jászárokszállási és nyírbátori telephelyein. A fejlesztéssel párhuzamosan a kormány aláírta 102. stratégiai együttműködési megállapodását a német tulajdonú elektronikai vállalattal, tovább erősítve a cég több évtizedes hazai jelenlétét.
Tovább olvasomMár megint: újabb 3 milliárd eurónyi hitelt vesz fel Magyarország
Csak a most felvett újabb hitel kamata több mint 50 milliárd forint lesz évente. Azt is elismerték, hogy a befolyó összeget általános finanszírozási célokra is felhasználják. Milyen állapotban lehet az államkassza?
Tovább olvasomPócs János beszólt a Jász-Nagykun-Szolnok megyei fuvarozóknak is: “Azért csinálják, hogy ne kelljen útdíjat fizetniük”
A fideszes képviselő több belátást és kevesebb hőzöngést vár a jászkunsági kamionosoktól, akik szerinte tönkreteszik az utakat és a helyi lakosok életét, miközben ők éppen átadták az M4-es újabb szakaszát. Pócs János alaposan odaszólt a tiltakozó kamionosoknak.
Tovább olvasomJövőre már valódi munkaszüneti nap lehet december 24-e
Magyar Péter ugyanis karácsonyi üdvözlő bejegyzésében megígérte, hogy 2026-ban a leendő Tisza-kormány munkaszüneti nappá nyilvánítja 24-ét, hogy mindenki nyugodtan készülhessen a szentestére.
Tovább olvasomA kormány félelmében, rendőri segítséggel kitiltotta az ezres nagyságrendű kamionos tiltakozókat, csak 50-et engedtek be
Hatalmas méretű tüntetés indult a hétfői napon az egyre inkább Fidesz-adóként elhíresülő, durva útdíjemelés miatt. Ám Orbánék húztak egy újabb merészet, a rendőrség csak ötven kamiont engedett a belvárosba, a többit kitiltotta egy határozattal. Ezzel az újabb, szőnyeg alá söpört súlyos probléma meg is lenne oldva? Nincs mit tenni?
Tovább olvasom