Az Orbán-kormány újabb “demokratikus” lépése, Nagy Márton csak öt bankot hagyna Magyarországon

Sokan felteszik a kérdést, hogy vajon lehet-e véletlenül köze ennek ahhoz, hogy Orbán Viktor a hétvégén nyíltan ellenségnek nyilvánította az Erste Bankot. A következő ötlet vajon az lesz, hogy túl sok az üzemanyagcég Magyarországon, például a Shell? A gazdasági miniszter belenyúlna felülről, melyik bank lehet jelen hazánkban.

Tovább olvasom

A vidék veszít: közel ötszázmilliót vett el a kormány a Magyar Falu Programtól, Rogán tárcája pontosan ennyivel kapott többet

A kommunikáció (ismertebb nevén propaganda) még a vidéki pénzosztásnál is fontosabb jelenleg a Fidesz-kormány számára. De nemcsak a Magyar Falu program veszített közel félmilliárdot, elvettek az állatvédelemtől, az építkezési beruházásoktól és a közoktatástól is.

Tovább olvasom

240 oldalas vízióval készül a kormányzásra a Tisza Párt, itt a program

Több mint ezer szakértő bevonásával, „A működő és emberséges Magyarország alapjai” címmel tette közzé részletes választási programját a Tisza Párt. A szombaton bemutatott, 240 oldalas dokumentum radikális fordulatot ígér az egészségügyben, az oktatásban és a gazdaságpolitikában, miközben 2035-re megszüntetné az orosz energiafüggőséget és megduplázná a családi pótlékot.

Tovább olvasom

Szijjártó Péter furcsa elszólása, már nem is a Fidesz győzelmét reméli

Szijjártó Péter vagy nem tudja, hogy a választáson pártok és jelöltek indulnak, vagy beismerte, hogy a kormány – mint pártfüggetlen állami szerv – részt vesz a kampányban. Így a választás nem is tekinthető tisztességesnek?

Tovább olvasom

Stratégiai partnerségre lépett a kormány a Rosenbergerrel

A Rosenberger-csoport 9,5 milliárd forintos kapacitásbővítő beruházást valósít meg jászberényi, jászárokszállási és nyírbátori telephelyein. A fejlesztéssel párhuzamosan a kormány aláírta 102. stratégiai együttműködési megállapodását a német tulajdonú elektronikai vállalattal, tovább erősítve a cég több évtizedes hazai jelenlétét.

Tovább olvasom

Már megint: újabb 3 milliárd eurónyi hitelt vesz fel Magyarország

Csak a most felvett újabb hitel kamata több mint 50 milliárd forint lesz évente. Azt is elismerték, hogy a befolyó összeget általános finanszírozási célokra is felhasználják. Milyen állapotban lehet az államkassza?

Tovább olvasom

Pócs János beszólt a Jász-Nagykun-Szolnok megyei fuvarozóknak is: “Azért csinálják, hogy ne kelljen útdíjat fizetniük”

A fideszes képviselő több belátást és kevesebb hőzöngést vár a jászkunsági kamionosoktól, akik szerinte tönkreteszik az utakat és a helyi lakosok életét, miközben ők éppen átadták az M4-es újabb szakaszát. Pócs János alaposan odaszólt a tiltakozó kamionosoknak.

Tovább olvasom

A kormány félelmében, rendőri segítséggel kitiltotta az ezres nagyságrendű kamionos tiltakozókat, csak 50-et engedtek be

Hatalmas méretű tüntetés indult a hétfői napon az egyre inkább Fidesz-adóként elhíresülő, durva útdíjemelés miatt. Ám Orbánék húztak egy újabb merészet, a rendőrség csak ötven kamiont engedett a belvárosba, a többit kitiltotta egy határozattal. Ezzel az újabb, szőnyeg alá söpört súlyos probléma meg is lenne oldva? Nincs mit tenni?

Tovább olvasom