Szolnok tortájából mindenki akar egy szeletet – Véget ért a rendezvénysorozat

A várost 1075-ben említi I. Géza király egy oklevélben Zounok formában. Az azóta eltelt 949 évet ünnepli és a jelent élteti a Szolnok Napja rendezvénysorozat, amelynek kínálatában kiállításmegnyitó, ingyenes koncert, gasztrobusz és interaktív cirkuszművészeti program is szerepel. Fotóriporterünk kilátogatott a sokadalomba.

Tovább olvasom

Séta a múltban – A Xavéri Szent Ferenc kápolna

A hétköznapok rohanásában sokszor fel sem tűnik a megszokott környezetünk szépsége, az épületeink egyedi bája és értéke. Ebben a cikkben szeretnénk bemutatni az Ady Endre út és a Kápolna út találkozásánál található Xavéri Szent Ferenc Kápolnát, ami nem is gondolnánk, de az egyik legrégebbi szolnoki épület.

Tovább olvasom

Hol máshol, mint Tiszaföldváron bukkantak ufó nyomára

Valaki megint túlzásba vitte az X-akták maratont, vagy rövid időn belül az egész világ a Jász-Nagykun-Szolnok megyei városra fog figyelni? Nem szeretnénk állást foglalni, ítéljék meg önök, hogy a képen látható égi jelenség, ami egy tiszaföldvári nő szerint ufó nyomai lehettek, valóban egy azonosítatlan repülő tárgynak köszönhető és azonnal Scully és Mulder segítségét kell kérni, vagy valami más áll a dolog mögött.

Tovább olvasom

Keressük Lacikát, aki ma már 65 éves, és találtunk róla Szolnokon egy fotót

Olvasóink segítségét kérjük, egyben teszteljük lapunk erejét: szeretnénk megtalálni az 1958-as születésű Berta Lacikát, akiről egy bekeretezett faliképet találtunk nemrég az I. világháborús emlékműnél. Szerkesztőségünk nagyon örülne, ha ő vagy valamelyik hozzátartozója visszakaphatná a kedves emléket.

Tovább olvasom

A fővárosból egy tiszazugi tanyára költözött a fiatal házaspár

Fülöp Zita Budapest kertvárosi részén nőtt fel, de mindig érdekelte a természet. Nem véletlen, hogy a továbbtanulást is ebben az irányban képzelte el, Gödöllőn végzett a vadgazda mérnök szakon, ahol jobban belemélyedhetett az ökológiába, vadbiológiába, vadgazdálkodásba. Nem emlékszem, melyik volt előbb, a fotózás vagy a természetszeretet. Ez nálam ugyanolyan kérdés, mint a tyúk és a tojás dilemmája. Az biztos, hogy kicsi gyerekként, amint el tudtam sütni a fényképezőgépet, elkértem szüleimtől, s onnantól én voltam a család fotósa. Persze nem őket fotóztam, hanem a természetet – mesélte Zita a Sokszínű Vidéknek. A…

Tovább olvasom

Európába menekült a híres, zöld szemű „afgán lány”

A National Geographic fotójáról elhíresült zöld szemű „afgán lány” megérkezett Olaszországba – írja az olasz kormány bejelentése alapján az MTI. Mario Draghi kormányfő hivatala jelentette be, hogy Olaszország szervezte meg Sarbat Gula kimenekítését, miután a tálib hatalomátvétel után a nő segítséget kért Afganisztán elhagyásához. Az olasz kormány a beilleszkedésben is támogatja majd. Sarbat Guláról 1984 decemberében készítette Steve McCurry amerikai fotós a National Geographic magazin címlapján megjelent, híressé vált fényképet, az Afgán lányt, ami miatt az „afganisztáni háború Mona Lisájaként” is emlegették őt. Az akkor 12 éves, zöld szemű lányt…

Tovább olvasom

Online galériában csodálhatjuk meg az ország legjobb fotósainak munkáit

Online kiállítás indult a Magyarország 365 fotópályázat legjobb képeivel. Kivétel nélkül azt bizonyítják, hogy Magyarország tele van gyönyörű helyekkel, időtálló épületekkel és életerős közösségekkel. A Magyarország 365 fotópályázatot 2019-ben hirdette meg a kormány. Kaiser Ottó fotográfus, a fotópályázat zsűrijének elnöke korábban elmondta: a kiírás célja, hogy magas színvonalú fotók segítségével mutassa be Magyarország természeti és tárgyi értékeit, ünnepeit és mindennapjait, mindazt, amire a pályázók büszkék a hazájukban. Az alkotásokat a fotopalyazat.magyarorszag.hu oldalon lehet megnézni. Kiemelt kép: Szerencsi Gábor: A fennsík vadásza

Tovább olvasom