Elkészült a telelő erdei fülesbaglyok idei országos lakossági felmérésének összesítése, továbbra is Túrkeve áll az élen

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) idén is a lakosság és a média segítségét kérte a Magyarországon telelő erdeifülesbagoly-csapatok országos felméréséhez január végén. A most elkészült összesítés alapján az összefogás ismét sikeres volt, a beérkező adatokból kiderült, hogy a számolás idején hazánk legalább 638 településén, több mint ezer helyszínen, 11 ezer 629 erdei fülesbagoly telelt. Ebből a legtöbb Túrkevén, majd Kisújszálláson és Kengyelen. A felmérésben a lakosság mellett az MME Ragadozómadár-védelmi Szakosztálya, helyi csoportjai, munkatársai és önkéntesei, a nemzetipark-igazgatóságok természetvédelmi őrszolgálata, más civil szervezet, óvodák és iskolák, összesen legalább 431…

Tovább olvasom

Csodálatos és ritka állat bukkant fel Tiszafüred határában

Néhány napja adott hírt róla a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság a közösségi oldalán, hogy egy fiatal jeges sirály tűnt fel Tiszafüred határában. A Wikipédia szerint rendkívül ritka vendég hazánkban, úgyhogy igazán becsüljük meg a gyönyörű állatról készített képeket.

Tovább olvasom

Így varázsoljuk állatbaráttá a kertünket!

A kertünk nemcsak a mi pihenőhelyünk, hanem sok hasznos állatnak is otthont adhat. Ha szeretnénk, hogy a kertünkben madarak, beporzó rovarok, sünök és más kisállatok éljenek, akkor érdemes néhány dolgot figyelembe vennünk a kert kialakítása során. De hogyan alakíthatjuk ki úgy a kertünket, hogy ezek az állatok is jól érezzék magukat benne? A továbbiakban ehhez adunk néhány ötletet! Válasszunk megfelelő növényeket A legfontosabb, hogy gondoskodjunk arról, hogy a kertünkben legyen elegendő növény, amely táplálékot és búvóhelyet nyújt az állatok számára. A fűszernövények és a virágok közül válasszunk olyanokat, amelyek vonzzák…

Tovább olvasom

Tavaszi madárbejelentő kampányt indít a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Tavaszi természetles címmel újabb adatgyűjtő akciót hirdet, és a cél az, hogy mindenki bekapcsolódhasson a környezetünkben élő nem emberi élőlények megfigyelésébe, hasznos információkkal ellátva az ezen élőlények védelmén ügyködő embereket. Mint az MME írja, ha bárki kedvet érez csatlakozni a programhoz, nincs más teendője, mint a kertjében, vagy a közeli parkban látható madarakat, gyakoribb kétéltűeket, hüllőket, lepkéket és emlősöket megfigyelni, majd a megfigyeléseit beküldeni. Hasonló adatbegyűjtős feladat a közelmúltban is zajlott, a Téli madárles idején 30 perces megfigyelési időszak idején lehetett észleléseket beküldeni, de a…

Tovább olvasom