Gulyás: A pedagógusbérek lemaradásával a kormány a saját sikerének csapdájába esett

Gulyás Gergely elmagyarázta, hogy valójában az a legnagyobb gond, hogy a többi szektorban nőttek túlságosan jól az átlagbérek (ami nyilván a kormány sikere, másé nem is lehet), így a pedagógusok fizetésének lemaradása látványosabb lett. Most azonban “elképesztő” ajánlatot kaptak az államtitkártól a pedagógusok. „Szerintem nagyon nagymértékben megoldja a tanárok jogos követelését az, hogy ha 2025-re 800 ezer forint közelébe emelkedik az átlag pedagógusbér” – válaszolta Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón a Telex arra vonatkozó a kérdésére, hogy megoldja-e a tanárok megélhetési gondjait, illetve az elvándorlást azon ajánlat, amit…

Tovább olvasom

Tizennyolc megyében alacsonyabbak a fizetések hazánkban az átlagkeresetnél, alig van kivétel

Ezek ráadásul az átlagok, tehát a felsővezetők hatalmas keresetét is bele kell számolni. Egy átlagos bérből és fizetésből élő ennél is jóval kevesebbet visz haza jelenleg Magyarországon. Szabolcsban alig éri el a kétszázezret az átlag, Jász-Nagykun-Szolnok megye a középmezőnyben. A Portfolio a KSH 2021-es adatai alapján mutatta be azt, hogy megyénként milyen átlagbéreket kerestek tavaly a munkavállalók (az országos szintű nettó átlagkereset 292 ezer forint volt tavaly). A legjobban Budapest szerepelt, ahol tavaly 360 ezer forint volt a nettó átlagkereset. Ezzel a főváros jelentősen lekörözte a megyéket, amelyek közül még Győr-Moson-Sopron állt a legjobban 309 ezer…

Tovább olvasom

Melyek a legrosszabbul fizetett szakmák Magyarországon?

A legalacsonyabb bérekkel a könnyűiparban találkozhatunk, és akadnak olyanok is, akik kevesebbet keresnek, mint 2019-ben. Frissítette az egyes foglalkozások szintjén rögzített keresetstatisztikáját a KSH: kiderült, mennyit kerestek az egyes szakmákban 2019-től 2021-ig – közölt részletes elemzést a Pénzcentrum. A portál elemzésében emlékeztet, léteznek olyan szakmák is ma Magyarországon, melyekre egyre kisebb igény mutatkozik, ráadásul ezek közül a legtöbb semmiféle képzettséget nem igényel, az ő fizetésük így elképesztően alacsony. A legalacsonyabb bérekkel a könnyűiparban találkozhatunk: a textilműves, hímző, csipkeverő bruttó 173 784 forintot vihet haza, míg egy ruházati gép kezelőjének és gyártósor melletti…

Tovább olvasom

Meglepő lenne? Átlagosan négymillió forintot kereshetnek havonta a magyarországi focisták

Ennél sokkal kiugróbb fizetéseket is találhatunk, ez a becsült átlag. Most mondja bárki, hogy hazánkban nem érdemes futballistának lenni. Dehogynem érdemes, kár, hogy valahogy az átlagemberek jövedelme ennek csak töredéke lehet. Mindenki álljon focistának? Egy év alatt 82 millió eurót, vagyis 29 milliárd forintot költöttek bérekre az első osztályú magyar fociklubok, írja az Mfor az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) jelentése alapján. Ebből 45 millió eurót (közel 16 milliárd forintot) kaptak a játékosok, vagyis a 2020/2021-es szezonban átlagosan bruttó 2,9 millió forintot kerestek a focisták. Az Mfor becslései szerint ez azóta négymillió forintra…

Tovább olvasom