Szolnok belvárosában, a Hild János téren több korosztályt is kérdeztünk a városban gyakran felmerülő közbiztonsági problémákról, az elektrolitoldat-üzem érkezéséről és a választások előtti, időseket és fiatalokat egyaránt érintő osztogatásról. Érdekes véleményeket hallottunk. Videó.
Tovább olvasomCímke: elektrolitgyár
Szintet lépett a Fidesz-közeli média, a szolnoki akkugyár ellen tiltakozók “Soros emberei lehetnek”
Régen hallottuk már a sok ukránozás és brüsszelezés miatt háttérbe szoruló Soros Györgyöt, ám a kormánypárti média ismét előhozta. Tiltakozók, figyelem, hirtelen “megtalálták a Soros-szálat” a környezetükért és Szolnokért aggódók között, szinte borítékolható volt.
Tovább olvasomItt a vegyivédelmi szakvélemény a Szolnokra tervezett elektrolitgyárról – nem túl biztató
Előzetes: “Szolnok lakossága, természeti környezete és jövője nem lehet kísérleti terepe olyan technológiáknak, amelyek még a legjobb körülmények között is potenciális katasztrófát hordoznak.”
Tovább olvasomLakásügyek, fejlesztések és az elektrolitgyár is téma volt a fogadónapon
Szolnokon tegnap ismét megtartották a rendszeres fogadónapot, ahol a lakosok közvetlenül mondhatták el véleményüket és kérdéseiket a várost érintő ügyekben. A találkozón számos téma került elő — a leggyakoribb panaszok és javaslatok ezúttal is a lakhatási nehézségekhez, a szociális támogatásokhoz, valamint a városi fejlesztésekhez kapcsolódtak.
Tovább olvasomSzijjártó szerint Györfi Mihály nyilatkozatai aláásták Szolnok vonzerejét
Arról már több alkalommal olvashattak hírportálunkon, hogy Szolnokon jelentette be a Drenik Hungary Kft. új, 42 milliárd forintos beruházását Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A tárcavezető a kormánypárti Szolnok TV-nek és Szoljon-nak is adott interjút, utóbbi során kritikusan fogalmazott a város polgármesteréről, Györfi Mihályról, aki szerinte a megszólalási ártottak az elektrolitoldat-üzem kapcsán Györfi nem maradt adós a válasszal, egy jó kávéra invitálta a külügyminisztert.
Tovább olvasom“Szolnokon most hat olyan választókerület van, ahol nem a helyiek érdekeit képviselték” – elektrolitbotrány
A civil szervezet teljesen kiakadt az elmúlt héten tapasztalt tartózkodással meghiúsított szavazás eredménye miatt, amit az elektrolitgyár ide nem telepítése okán vettek napirendre. Felszólítják a hat képviselőt, hogy a hónap végén esedékes újabb szavazáson már igent nyomjanak az előterjesztésre.
Tovább olvasomA kormány újabb 619 millió forintot vont el Szolnoktól, a polgármester az akkuipari döntést sem hagyja annyiban
Szolnok városának a várnál több lett a helyi iparűzési adóbevétele, a Fidesz-kormány pedig villámgyorsan rátette a kezét a pluszbevétel kétharmadára. Ennek nagy részét igyekszik visszaszerezni Györfi Mihály, aki továbbra sem támogatja az elektrolitgyár idetelepítését.
Tovább olvasomA szolnokiak mindent megtesznek: a közgyűlés idején “odabent” tiltakoznak, hogy leállítsák az elektrolitgyár építését
Már szerveződik a félig-meddig aktív ellenállás csütörtök délelőttre, de további segítőket is várnak. Úgy érzik a helyiek, ez az utolsó esélyük, hogy az akkuipart távol tartsák Szolnoktól és környékétől.
Tovább olvasomA Szoljon Györfi Mihály fényképével próbál félrevezetni az elektrolitgyár ügyében?
A megyeszékhely polgármestere arra kérte a Szoljon nevű hírportált, hogy haladéktalanul távolítsa el Györfi fényképét egyik bejegyzéséből, mivel ez szerinte alkalmas arra, hogy a lakosok azt higgyék, kapcsolat van a kínai elektrolitgyár és a polgármester között. Ő azonban továbbra sem támogatja az üzem idetelepítését.
Tovább olvasom“Ne mérgezzenek minket és a gyerekeinket!” – szolnoki civilek az elektrolitgyár ellen
Október 11-én, szombaton a szolnoki aPont szervezésében tüntettek a Szolnok és Abony közé felépíteni kívánt elektrolitgyár ellen, amelyet helyi lakosok és szakértők egyaránt ellenőrizetlennek és veszélyesnek tartanak. A demonstráció mellett a civilek jogi sikerei is erősítették az elköteleződést a környezetvédelem és a helyi érdekvédelem mellett.
Tovább olvasom