Ady 26: Újjászületik a volt MOL-székház épülete, bejutottunk a területre (KÉPEKKEL, VIDEÓKKAL)

Az elmúlt évek bizonytalansága után megnyugtató és előremutató fordulatot vett a szolnoki Ady Endre út egyik meghatározó, ikonikus épületének sorsa. Az egykori MOL-székházként ismert monumentális irodaház nem a bontókalapácsok áldozatává válik, hanem zöldszemléletű funkcióváltással Ady 26 néven modern, energiahatékony lakóparkká alakul át. Személyesen látogattunk el a helyszínre, ahol a beruházó képviselői exkluzív részleteket osztottak meg velünk a tervezési kulisszatitkokról, a legendás megyei főépítész szerepéről, a műszaki kihívásokról, valamint a már megtekinthető, ötödik emeleti mintalakásokról.

Tovább olvasom

Szolnok megyében is működött a cégháló, ami miatt Joób Mártont elítélték

Nem csitulnak a hullámok a korábbi szegedi önkormányzati képviselő, többszörös világbajnok magyar síkvízi kenus Joób Márton és társai körül: a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség hivatalosan is kezdeményezte az első fokon kiszabott börtönbüntetések jelentős súlyosítását. A Szegedi Törvényszék nem jogerős ítélete szerint a vádlottak egy bonyolult, Jász-Nagykun-Szolnok megyét is érintő bűnszervezetet működtettek, amely szórólapterjesztési fiktív számlákkal több százmilliós adócsalást követett el.

Tovább olvasom

A legmagasabb szintű hőségriasztás lép életbe a forróság miatt

Tovább fokozódik a kánikula Magyarországon, ezért az országos tisztifőorvos nemcsak meghosszabbította, hanem a létező legmagasabb szintre emelte a jelenleg is érvényben lévő időjárási figyelmeztetést. A HungaroMet előrejelzései alapján a korábban elrendelt másodfokú riasztás június 26. (péntek) éjfélig marad érvényben az ország teljes területén, szombat éjféltől egészen június 30. (kedd) éjfélig azonban már a legszigorúbb, harmadfokú hőségriasztás lép életbe. Szolnok önkormányzata a lakosság védelmében rendkívüli enyhítő intézkedéseket vezetett be a város több pontján.

Tovább olvasom

Kerékpárost gázolt el egy nyúl a Jászságban

Bizarr és súlyos kimenetelű vadbaleset borzolja a kedélyeket Jász-Nagykun-Szolnok megyében, ahol egy kerékpárúton száguldó elektromos biciklist ütött el egy hirtelen felbukkanó mezei nyúl. Az ütközés erejétől a kétkerekűvel közlekedő férfi hatalmasat esett és megsérült, miközben a négylábú sértetlenül elszaladt a helyszínről. A megyei rendőr-főkapitányság a rendhagyó eset kapcsán arra figyelmeztet, a nyári időszakban a kisebb testű vadak is életveszélyes helyzeteket teremthetnek a motorosok, kerékpárosok és rolleresek számára.

Tovább olvasom

Tovább fürdőzhetünk, így segít a nagy hőségben a Tiszaligeti Élményfürdő

Rendkívüli kedvezményt vezetnek be a szolnoki Tiszaligeti Élményfürdőben az országos kánikula és a hőségriadó miatt. Györfi Mihály polgármester kezdeményezésére a vendégek június 26. (péntek) és június 30. (kedd) között tovább hűsölhetnek a medencékben.

Tovább olvasom

Pócs Jánost és F. Kovács Sándort is elsöpörné a Tisztítótűz

Ahogy arról tegnap már olvashattak a Szol24-en, szó szerint alapjaiban rajzolhatja át a magyar törvényhozás arcait Magyar Péter miniszterelnök legújabb parlamenti bejelentése, amely legfeljebb 12 évben határozná meg az országgyűlési képviselői mandátumok maximális időtartamát. A javaslat elfogadása esetén például a jelenlegi 44 fős Fidesz-frakcióból 25 politikusnak távoznia kellene a parlamentből.

Tovább olvasom

Bajban lehet a Fidesz a „Tisztítótűz” bejelentése után

Magyar Péter miniszterelnök a mai parlamenti ülésen jelentette be kormánya „Tisztítótűz” elnevezésű programját, ami többek között a vagyonvisszaszerzési hatóság felállítását és az alkotmányos keretek átfogó reformját is jelenti. A politikai-közjogi változások részeként a kormányfő egy átfogó alkotmányozási folyamat elindítását kezdeményezte, amelyet széles körű társadalmi egyeztetés és népszavazás is kísér majd.

Tovább olvasom