A magyarországi felszíni és felszín alatti vizek kritikus helyzete miatt a puszta folyószabályozás kora lejárt, helyette radikális és tudatos vízgazdálkodásra van szükség – figyelmeztetett az élő környezetért felelős miniszter a VII. Tisza-tavi PET Kupa tiszafüredi megnyitóján.
Tovább olvasomCímke: pet kupa
Több tonnányi hulladékot gyűjtöttek Tiszacsege és Tiszafüred között
Idén második alkalommal rendezték meg az Ifjúsági PET Kupát, ennek keretében összesen 110 középiskolás diák és kísérőik vállalták, hogy vízre szállnak és megtisztítják a Tisza eddig kevésbé feltérképezett szakaszát Tiszacsege és Tiszafüred között. A környezetvédelmi megmérettetés során több mint 2,4 tonna hulladék került ki a folyóból és árteréből.
Tovább olvasomA Bodrogot és a Tiszát tisztították a PET Kupa környezetvédői
A szervezők szerdai tájékoztatása szerint a Bodrog és a Tisza folyók ártéri területeit mintegy 350 versenyző tisztította meg, összesen 17,5 tonna hulladékot összegyűjtve. Összesen 4176 zsák hulladékot sikerült összegyűjteni, amelynek körülbelül kétharmada újrahasznosítható.
Tovább olvasomÉrkeznek a Tiszára a PET-kalózok
éAz eddigi legnagyobb, 19 hajóból álló flottával és közel 80 kenussal rajtol el az V. Tisza-tavi PET Kupa, amelynek célja a Tiszafüred, Tiszaszőlős, Tiszaderzs és Tiszanána-Dinnyéshát közötti folyószakasz megtisztítása a hulladéktól.
Tovább olvasomA PET Kupa kiskörei önkéntesét lőtte meg a vadász a Bükkben
A napokban súlyos vadászbaleset ért egy túrázót a Bükkben. A PET Kupa egyik önkéntesét, természetvédelmi szakembert nézte szarvasnak egy vadász. A folyókat és ártereket önkénteseivel a hulladéktól rendszeresen megtisztító szervezet tiltakozik a felelőtlen vadászat jelentette veszély miatt.
Tovább olvasomNapokon keresztül tisztították meg a Tiszát Szolnokig a hulladéktól, a mennyiség egészen döbbenetes
Hihetetlen, de a Kisköre és Szolnok közötti 70 kilométeres folyószakasz átfésülése során 937 zsák, mintegy 6,1 tonna hulladéktól mentesítették a folyót és árterét. A Tiszai PET Kupa szervezője kedden számolt be a részletekről.
Tovább olvasomTöbb mint 15 tonna hulladékot gyűjtöttek az idei PET Kupa résztvevői
2880 zsák szemetet szedtek össze a versenyzők a X. Jubileumi Felső-Tiszai PET Kupán, ami új rekord – írja közleményében a versenyt szervező Természetfilm.hu Egyesület. A tíz napos esemény első két napján pillepalackokból építenek hajót a csapatok. A hulladék felhasználásával készített vízijárművekkel gyűjtik össze azután a folyóban talált szemetet. Az idei versenyen 12 csapat 86 folyamkilométeren gyűjtötte a hulladékot. Az építés után kezdődő versenyen az nyer, aki a legtöbb hulladékot gyűjti össze a Tiszából és árteréből. Végül szelektálni is kell a szemetet, mivel az így csoportosított hulladék 60%-a újrahasznosítható. A PET Kupa önkéntesekből, céges csapatokból, civil…
Tovább olvasomRekordmennyiségű hulladékot gyűjtöttek az idei PET Kupán
Soha nem látott mennyiségű összegyűjtött hulladékkal zárult a III. Tisza-tavi PET Kupa. Az elmúlt napokban zajló környezetvédelmi programon ezúttal a tó Tiszafüred és Tiszanána-Dinnyéshát közötti szakaszán több mint 1500 zsák szemetet gyűjtöttek össze a résztvevők. A versenyt ezúttal a TiszaiJAK névre keresztelt családi csapat nyerte, a Tisza-tó Hőse díjat (az egy főre jutó legtöbb palackkal) a DHL Clean Up Hungary vehette át, mindkét csapatban szép számmal képviseltette magát a legifjabb nemzedék. A III. Tisza-tavi PET Kupa a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) támogatásával valósult meg. A főként Ukrajnából és Romániából…
Tovább olvasomÖsszesen 80 tonna szemetet szedtek ki a Tiszából két év alatt
A Hulladékmentes Tisza program keretein belül 80 tonna hulladékot távolítottak el a Tiszából és árteréből az elmúlt két évben. A háromoldalú összefogással – The Coca-Cola Foundation, Országos Vízügyi Igazgatóság, Tiszai PET Kupa – megvalósult hulladékmentesítési program részeként elindították a hulladéktérképezéshez a GPS alapú nyomkövetést, kiépült az első Kiskörei Folyómentő Központ és felhasználták a műanyagot másodnyersanyagként a Plasztikkajak prototípusainak előállításához – írta meg az Ökopolisz. Ettől a hónaptól újabb 150 ezer dolláros támogatással egy éven keresztül ismét folytatódhat a Tisza megtisztítását célzó, szemléletformáló program. A vízügy közreműködésével a Kiskörei Vízlépcső szomszédságában kiépült…
Tovább olvasomKajak készült az ártéri hulladékból
80 tonna hulladék összegyűjtésével zárult az a háromoldalú összefogás, amelyet a Tiszai PET Kupa, az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a The Coca-Cola Foundation – a Coca-Cola globális alapítványa – indított útjára két évvel ezelőtt. Az alapítvány 250 000 dolláros támogatásából a Hulladékmentes Tisza program azonban a rövidtávú hulladékgyűjtésen túl sokkal többet adott a Tiszának és a résztvevőknek: a hulladéktérképezéshez elindult a GPS alapú nyomkövetés, kiépült az első Kiskörei Folyómentő Központ és a műanyag hasznos másodnyersanyagként a Plasztikkajak prototípusaiban öltött különleges formát. A sikerekkel a program kiérdemelte a folytatást és egy…
Tovább olvasom