A szolnoki villámárvíz margójára: “Amíg az állami beruházás el nem kezdődik, az önkormányzat keze meg van kötve”

Hozta a formáját a Széchenyi aluljáró a hétfői hatalmas villámárvíz idején is, jó időre megbénult a forgalom, mivel nem hajthatott be gépjármű a területre, érthető okokból. Most megtudhattuk, hogy kicsit a 22-es csapdájába került Szolnok, mivel a Pozsonyi úti aluljáró vízelvezetését csak a vasútállomás felújításával együtt lehet megoldani.

Tovább olvasom

Megújul a Szolnok és Tiszasüly közötti bekötőút legrosszabb szakasza

Több mint félmilliárd forintos, európai uniós forrásból újítják fel a Szolnokot Tiszasüllyel összekötő út egyik legkritikusabb külterületi szakaszát. A beruházásnak köszönhetően bő két kilométeren tűnnek el a kátyúk, ami nemcsak a biztonságosabb autózást garantálja, de jelentősen megkönnyíti az érintett kistelepülésekről a megyeszékhelyre való bejárást is.

Tovább olvasom

Nagyon befűtenek a következő napokban, 40-41 fokra is számítsunk

Ahol csak 37-38 fokot mérnek, ott még a szerencsések közé tartoznak. De úgy tűnik, Jász-Nagykun-Szolnok megyében lehet éppen a legforróbb az idő. Még mindig június van, de egészen extrém tartományokba szökik fel a hőmérséklet, eső a hét második felétől napokon át teljesen kizárt lesz, így még forróbbak lesznek az éjszakák is.

Tovább olvasom