A legmagasabb szintű hőségriasztás lép életbe a forróság miatt

Tovább fokozódik a kánikula Magyarországon, ezért az országos tisztifőorvos nemcsak meghosszabbította, hanem a létező legmagasabb szintre emelte a jelenleg is érvényben lévő időjárási figyelmeztetést. A HungaroMet előrejelzései alapján a korábban elrendelt másodfokú riasztás június 26. (péntek) éjfélig marad érvényben az ország teljes területén, szombat éjféltől egészen június 30. (kedd) éjfélig azonban már a legszigorúbb, harmadfokú hőségriasztás lép életbe. Szolnok önkormányzata a lakosság védelmében rendkívüli enyhítő intézkedéseket vezetett be a város több pontján.

Tovább olvasom

Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a vidéki Magyarország újságírását – a Független Helyi Lapok Közösségének közleménye

A Tisza Párt kezdeményezésére az új magyar parlament módosította a médiatörvényt. Magyar Péterék választási ígéretének megfelelően visszahívják a hazai médiát eddig irányító és szabályozó hivatalok és hatóságok vezető tisztségviselőit, utódaikat nyílt pályázat útján választják ki. Emellett megszüntetik az MTVA-t és a Duna Médiaszolgáltatót, helyüket pedig új szervezetek veszik át. Az újonnan fennálló Független Közmédia Testület fogja ellenőrizni a közmédia függetlenségét és gazdálkodását, és a médiatörvény módosításával létrehozzák a Sajtóalapot is a hazai független médiumok támogatására. A jelenleg hat magyarországi vidéki kiadót és nyolc szerkesztőséget tömörítő Független Helyi Lapok Közössége üdvözli…

Tovább olvasom

Másodjára bukott meg a jászberényi alpolgármester-jelölt

Miután májusban kudarcba fulladt Skultéti József megválasztása, a Kormányhivatal ultimátumot adott a képviselő-testületnek – Budai Lóránt polgármester ma, azaz június 24-én ugyanabban a formában ismét benyújtotta az előterjesztéseket, de hiába: a jelölt továbbra sem kapott bizalmat, a város törvénysértő állapotban, alpolgármester nélkül működik.

Tovább olvasom