Szolnokon csökkentett munkaidővel segítik az önkormányzati dolgozókat péntektől keddig a legforróbb időszakban

Magyar Péter csütörtökön az állami cégek dolgozóinál jelentette be a hétfő-keddi home office-t, ahol persze ez megoldható. A szolnoki városvezetés most követi a jó példát, hogy legalább az irodai munkát végzőknek ne kelljen megaszalódniuk a 41-42 fokban.

Tovább olvasom

Ébredés? “Minket átvert a Fidesz” – ezt érzi Novák Katalin volt fideszes tanácsadója és le is írta

Változnak az idők. Április 12-én este hirtelen minden megváltozott Magyarországon, a Fideszt látványos különbséggel kergették el a választók a tizenhat évnyi teljhatalomból, nagyon stabil kétharmadot adva a Tiszának. Skrabski Fruzsina nemrég még Sulyok Tamás védelmében tüntetett, ám most ráébredt, hogy őket nagyon átverte a Fidesz. Nahát.

Tovább olvasom

Listázzák a renitens képviselőket az Országgyűlésben

Forsthoffer Ágnes házelnök elrendelte a parlamenti hiányzások nyilvánosságra hozatalát, miután a májusi ülésszakon több képviselő is látványosan távol maradt a szavazásokról. Bár pénzügyi szankciókat egyelőre nem alkalmazott, a jövőben szigorúbb szabályok vonatkoznak majd a képviselői igazolásokra.

Tovább olvasom

Ady 26: Újjászületik a volt MOL-székház épülete, bejutottunk a területre (KÉPEKKEL, VIDEÓKKAL)

Az elmúlt évek bizonytalansága után megnyugtató és előremutató fordulatot vett a szolnoki Ady Endre út egyik meghatározó, ikonikus épületének sorsa. Az egykori MOL-székházként ismert monumentális irodaház nem a bontókalapácsok áldozatává válik, hanem zöldszemléletű funkcióváltással Ady 26 néven modern, energiahatékony lakóparkká alakul át. Személyesen látogattunk el a helyszínre, ahol a beruházó képviselői exkluzív részleteket osztottak meg velünk a tervezési kulisszatitkokról, a legendás megyei főépítész szerepéről, a műszaki kihívásokról, valamint a már megtekinthető, ötödik emeleti mintalakásokról.

Tovább olvasom