Farkasinszki Lehel Zoltán, a Szolnoki Szakképzési Centrum egykori diákja, már középiskolásként elkötelezetten készült a kémiai pályára. Az uniós projekt révén megújult laboratóriumokban olyan tudásra tett szert, amellyel a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának hallgatója lett. Lehel története jól példázza, hogy a megfelelő környezet és támogatás hogyan segítheti a tehetséges diákokat álmaik megvalósításában.
Tovább olvasomCímke: oktatás
Közlekedésbiztonsági oktatás indult a megyei iskolákban
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság ismételten elindította a „Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!” (KEVE) balesetmegelőzési programot, amelyet három tankerületben is oktatnak. A kezdeményezés kapcsán Dr. Rádi Norbert rendőr dandártábornok, a vármegyei rendőr-főkapitányság vezetője, valamint Rusvai Károly, a Szolnoki Tankerület igazgatója, Zsemberi Zoltán, a Jászberényi Tankerület igazgatója és Kissné Soós Ágnes, a Karcagi Tankerület igazgató-helyettese 2024. október 10-én aláírták a program oktatására vonatkozó együttműködési megállapodást.
Tovább olvasomEgészségvédelem a padok mögött: az iskolai védőnő szerepe a gyerekek életében
A védőnő szerepéről és tevékenységének sokoldalúságáról több cikkben is beszámoltunk már. Ezúttal újabb területet sajátosságait osztjuk meg az olvasókkal. Az iskolai védőnői szolgálat legalább olyan összetett, mint a várandós anyukával való együttműködés kialakítása, vagy szülés után az anyuka segítése és az újszülött gondozásának támogatása. A gyermekek fejlődését ugyanis az óvodától, a középiskolai tanulmányok végéig figyelemmel kísérik a védőnők. Elősegítve az egészséges fejlődést és az egészségtudatosságra való nevelést.
Tovább olvasomPályaválasztási kiállítást tartanak Szolnokon
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Foglalkoztatási, Foglalkozás-felügyeleti és Munkavédelmi osztálya 2024. szeptember 23-24. között tartja a Szakmák Világa Pályaválasztási Kiállítást.
Tovább olvasomSúlyos oktatási lemaradás: Szolnok megyében is sokan iskolázatlanok maradnak
A legfrissebb adatok szerint az Észak-Alföldi régióban a legalacsonyabb a lakosság iskolai végzettsége, ami aggasztó gazdasági és társadalmi következményekkel járhat. Az érintett térségekben élők közül sokan még az általános iskolát sem fejezik be, ami jelentősen rontja a munkaerőpiaci esélyeiket, és a társadalmi mobilitást is gátolja.
Tovább olvasomBotrányba fulladt az idei iskolakezdés a kormány intézkedései miatt
Az elmúlt években megszokottá vált, hogy a tanévkezdés előtt még inkább felszínre kerülnek az oktatási rendszer problémái, idén azonban elérte csúcsát az ügyet övező országos felháborodás. A közelmúltban tett intézkedések szinte azt az érzést keltik, hogy szabotázs áldozatává vált a magyar edukáció. „A kormány nem tudta, vagy nem akarta kellően menedzselni az iskolakezdéshez kapcsolódó feladatokat” – állítja az aHang, mely platform petíciókkal, akciókkal, valamint kampányokkal segíti a társadalom mozgósítását és közügyekben való részvételét. Közleményükben az alábbi rendelkezésekre hívják fel a figyelmet, amelyek gyakorlatilag meghiúsítják a fiatalok érdemi nevelését és képzését…
Tovább olvasomA tanulmányaikat be nem fejező fiatalok tettek sikeres vizsgát Tiszabőn
Mindenkinek jár a második esély, és mennyire így van ez, ha az oktatásra és a tanulásra gondolunk. A Máltai Manufaktúra által szervezett képzésen öt növényházi és öt kerti munkás fiatal tett sikeres vizsgát Tiszabőn, többségében olyanok, akik tanulmányaikat nem tudták befejezni.
Tovább olvasomIskolásoknak tartottak izgalmas levéltári foglalkozásokat
Márciusban több alkalommal is izgalmas levéltári foglalkozáson vehettek részt a hatodik évfolyamosok. A program a Nemzeti Művelődési Intézet és a Magyar Nemzeti Levéltár jóvoltából valósulhatott meg és érkezett „házhoz” a diákok számára – számolt be a hírről a Kunráth Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Facebook-oldalán.
Tovább olvasomTényleg Európa-bajnok lenne a magyar szakképzés, ahogy azt egy államtitkár mondta Szolnokon?
Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért, felsőoktatásért, szakképzésért és felnőttképzésért felelős államtitkára február 8-án csütörtökön, azaz ma meglehetősen bátran fogalmazott Szolnokon, szerinte az idei év a fejlesztések éve az “Európa-bajnok” magyar szakképzésben.
Tovább olvasomJelentős változások a 2024-es esztendő beköszöntével
elentős változásokat hoz az új év, változik az egyetemi felvételi rendszer és a tanárok szerződése is. Változik az üzemanyagok jövedéki adója, valamint a Széchenyi Kártya Programban már elektromos autóra is vehetünk fel hitelt. Megszűnik a boltokban a SZÉP-kártyás fizetés, emellett elindul a palackok visszaváltási rendszereevezetésre kerül a globális minimumadó ezálta a magyar adórendszer is módosul – főleg a vállalatok szempontjából, akiknek jövő évtől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal eÁFA rendszere fogja készíteni az adóbevallását. Autópálya Január 1-től, ahogy arról már korábban beszámoltunk, fizetőssé válik az M44-es teljes szakasza. A matricák ára átlagosan…
Tovább olvasom