Új kutatólabort hoztak létre a Debreceni Egyetem Szolnok Campuson

A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának és az “Egy Egészség” Intézetének vezetői új molekuláris mikrobiológiai laboratóriumot nyitottak meg a Szolnoki Campuson, célja az oktatás és a kutatás fejlesztése. Az új labor lehetőséget kínál a szolnoki dietetikus és népegészségügyi ellenőr képzés résztvevőinek, hogy korszerű eszközökkel végezzenek tudományos munkát az antibiotikum-rezisztencia és az élelmiszer-biztonság területén.

Tovább olvasom

Egy szolnoki diák útja a gyógyszerész karrier felé

Farkasinszki Lehel Zoltán, a Szolnoki Szakképzési Centrum egykori diákja, már középiskolásként elkötelezetten készült a kémiai pályára. Az uniós projekt révén megújult laboratóriumokban olyan tudásra tett szert, amellyel a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának hallgatója lett. Lehel története jól példázza, hogy a megfelelő környezet és támogatás hogyan segítheti a tehetséges diákokat álmaik megvalósításában.

Tovább olvasom

Közlekedésbiztonsági oktatás indult a megyei iskolákban

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság ismételten elindította a „Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!” (KEVE) balesetmegelőzési programot, amelyet három tankerületben is oktatnak. A kezdeményezés kapcsán Dr. Rádi Norbert rendőr dandártábornok, a vármegyei rendőr-főkapitányság vezetője, valamint Rusvai Károly, a Szolnoki Tankerület igazgatója, Zsemberi Zoltán, a Jászberényi Tankerület igazgatója és Kissné Soós Ágnes, a Karcagi Tankerület igazgató-helyettese 2024. október 10-én aláírták a program oktatására vonatkozó együttműködési megállapodást.

Tovább olvasom

Egészségvédelem a padok mögött: az iskolai védőnő szerepe a gyerekek életében

A védőnő szerepéről és tevékenységének sokoldalúságáról több cikkben is beszámoltunk már. Ezúttal újabb területet sajátosságait osztjuk meg az olvasókkal. Az iskolai védőnői szolgálat legalább olyan összetett, mint a várandós anyukával való együttműködés kialakítása, vagy  szülés után az anyuka segítése és az újszülött gondozásának támogatása.  A gyermekek fejlődését ugyanis az óvodától, a középiskolai tanulmányok végéig figyelemmel kísérik a védőnők. Elősegítve az egészséges fejlődést és az egészségtudatosságra való nevelést.

Tovább olvasom

Súlyos oktatási lemaradás: Szolnok megyében is sokan iskolázatlanok maradnak

A legfrissebb adatok szerint az Észak-Alföldi régióban a legalacsonyabb a lakosság iskolai végzettsége, ami aggasztó gazdasági és társadalmi következményekkel járhat. Az érintett térségekben élők közül sokan még az általános iskolát sem fejezik be, ami jelentősen rontja a munkaerőpiaci esélyeiket, és a társadalmi mobilitást is gátolja.

Tovább olvasom

Botrányba fulladt az idei iskolakezdés a kormány intézkedései miatt

Az elmúlt években megszokottá vált, hogy a tanévkezdés előtt még inkább felszínre kerülnek az oktatási rendszer problémái, idén azonban elérte csúcsát az ügyet övező országos felháborodás. A közelmúltban tett intézkedések szinte azt az érzést keltik, hogy szabotázs áldozatává vált a magyar edukáció. „A kormány nem tudta, vagy nem akarta kellően menedzselni az iskolakezdéshez kapcsolódó feladatokat” – állítja az aHang, mely platform petíciókkal, akciókkal, valamint kampányokkal segíti a társadalom mozgósítását és közügyekben való részvételét. Közleményükben az alábbi rendelkezésekre hívják fel a figyelmet, amelyek gyakorlatilag meghiúsítják a fiatalok érdemi nevelését és képzését…

Tovább olvasom

A tanulmányaikat be nem fejező fiatalok tettek sikeres vizsgát Tiszabőn

Mindenkinek jár a második esély, és mennyire így van ez, ha az oktatásra és a tanulásra gondolunk. A Máltai Manufaktúra által szervezett képzésen öt növényházi és öt kerti munkás fiatal tett sikeres vizsgát Tiszabőn, többségében olyanok, akik tanulmányaikat nem tudták befejezni.

Tovább olvasom