Így öltözködhetsz fenntarthatóan

Elsőre nagy kihívásnak tűnik a fenntartható és etikus ruhatár összeállítása, de némi odafigyeléssel könnyedén megvalósítható. Cikkünkben szakértők tippjeit osztjuk meg olvasóinkkal, hogy könnyebb legyen elérni a fenntartható ruhatár összeállítását. 1. Viseld 30-szor, vagy egyszer sem! Livia Firth, az Eco Age alapítója kezdte el a #30Wears kampányt, amely arra ösztönöz bennünket, hogy csak olyan darabokat vásároljunk meg, melyeket biztos, hogy legalább 30-szor viselni fogunk. Ahogy ő mondja, biztosan meg fogunk lepődni, hogy hány ruhadarab megrendelése/megvétele előtt merjük kijelenteni azt, hogy “igen, ezt biztos, hogy legalább 30-szor viselni fogom”. A kampány üzenete és…

Tovább olvasom

Szolnokon készülnek az Egyesült Államoknak szállított hidrogénhajtású vasúti kocsik

Nem akármilyen léptékű fejlesztés látszik hamarosan megvalósulni, Észak-Amerika első hidrogénhajtású vonatai készülnek Szolnokon, a Stadler-csoport által. A hidrogénhajtású közlekedési eszközök egyre inkább felkapottá válnak a fenntartható közlekedés terén, az USA mellett más országok is érdeklődnek az új technológia iránt.

Tovább olvasom

LMP: Orbánék vita nélkül leszavazzák a fenntarthatóságra vonatkozó javaslatokat

Az energiatakarékosság világnapja alkalmából tartott sajtótájékoztatót Dr. Keresztes László Lóránt, az LMP Országgyűlési Képviselője, aki egyben a Fenntartható Fejlődés Bizottságának elnöke. Keresztes elmondta, hogy mára már mindenki megtapasztalhatta, hogy az éghajlatváltozás hatásai brutálisak az életünkre nézve, ahogy az energiaválság is, emiatt alapvető szemléletváltásra lenne szükség. Valódi, és hatékony lépésekre lenne szükség az energiahatékonyság növelésére, az LMP erről ciklusok óta beszél a Parlamentben. Ezt még Matolcsy György jegybank elnök is elismerte, aki élesen kritizálta a kormányt azért, amiért nem tettek lépéseket energiahatékonyság érdekében. A zöldeknek a Fenntartható Fejlődés Bizottságának mai ülésén…

Tovább olvasom

Környezetvédelmi játék indul munkahelyi csapatoknak

A rendezvény- és fesztiválzöldítés hazai úttörőjének számító Zöldövezet Társulás vállalati igényekre reflektálva hirdette meg “Működj zölden!” címmel munkahelyi csapatoknak szóló környezetvédelmi edukációs játékát.   A négyhetes irodazöldítő program a résztvevő csapatok közti vetélkedő is egyben. A jelentkező cégek, szervezetek munkatársai amellett, hogy olyan tippeket kaphatnak olvasmányos, videós, kihívásos-játékos formában, amelyekkel valóban értelmes módon tehetnek irodai ökolábnyomuk csökkentéséért, egy zero waste lebonyolítású karitatív csapatépítőt is nyerhetnek. A környezetvédő szervezet az elmúlt években összesen 40 hazai cégnek közel 100 Segéd-kezek karitatív csapatépítőt, vállalati önkéntes programot szervezett. Ezeken az alkalmakon a konkrét fizikai feladatok elvégzésén…

Tovább olvasom

MOL-vezérigazgató: Nem sokáig tartható fenn a hatósági benzinár

Bármennyire is szeretnénk a lakosság körében népszerű intézkedést fenntartani, Hernádi Zsolt is elismerte, hogy néhány hónapnál tovább most már lehetetlenség továbbra is mesterségesen 480-ra lenyomni az üzemanyagárakat. Ha már a MOL sem bírná ezt, akkor mit szóljanak a kisvállalkozók még kitartó benzinkútjai? Hernádi Zsolt szerint sokáig nem tartható fenn a benzinárstop, mert elfogynak az erőforrások, amit a zöldesítésre és hasonló fejlesztésekre kellene fordítani. A Mol elnök-vezérigazgatója erről az olajcég csütörtöki közgyűlésén beszélt, amiről az Mfor.hu írt cikket. Hernádi azt mondta, középtávon ki kell vezetni a hatósági árat, különben áruhiány alakulhat ki, ami…

Tovább olvasom

Itt a krumplitej, ami fenntarthatóságból ugyan jeleskedik, de sajnos nevetségesen drága

Már több európai ország üzleteiben is kapható egy új növényalapú tejpótló ital, amely azonban nem a lassan-lassan már megszokottá váló zabból, mandulából, szójából vagy épp rizsből készül, hanem burgonyából. Az új terméket a svédországi Veg of Lund nevű cég készíti, és DUG márkanév alatt forgalmazza. A tejpótlékot Eva Tornberg, a Lundi Egyetem professzora kutatásai alapján készítették, összetevői között borsófehérje, burgonyakeményítő, repceolaj és cikóriarost is van, valamint némi maltodextrin (egy keményítőalapú poliszacharid adalékanyag, italok és ételek állagának, ízének javításához használják), illetve természetes aromák. Az ital gyártója állítja, fenntarthatóság szempontjából kiemelkedően teljesít…

Tovább olvasom

Az importált zöldségnek kisebb az ökológiai lábnyoma, mint a helyi húsnak

A fenntarthatóbb élelmezésre törekvő irodalomban gyakran hangzik el, hogy minél közelebbről származik az élelmiszer, annál jobb, és hogy törekedjünk arra, hogy helyi élelmiszert fogyasszunk. Ez azonban nem mindig van így – állítja Tamas Lestar, a Winchester Egyetem kutatója a The Conversation.com-on megjelent írásában. A helyi élelmiszerek melletti leggyakoribb érvek, hogy mivel legfeljebb rövid távon szállítják, jóval kevesebb az üvegházhatású gázkibocsátás, másfelől a tápértékük is magasabb. Lestar azonban arra mutat rá, hogy más szempontok is vannak, amiket figyelembe kell venni, így összességében nem minden esetben fenntarthatóbb egy helyi élelmiszer az importáltnál. Az egyik fontos…

Tovább olvasom