A rossz időjárási körülmények és a heves esőzések miatt éheznek és jelentős számban el is pusztulnak a magyarországi fecskék. Míg korábban, a XX. század közepéig ezek a tömeges elhullások nagyjából százévente három alkalommal történtek, lehetőséget adva a populációk számára, hogy újra növekedjenek, addig napjainkban a klímaváltozás és egyéb hatások miatt ez a folyamat jelentősen megváltozott. De mi a helyzet Szolnokon? A Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület is megszólalt.
Tovább olvasomCímke: madár
Szolnok: ne hagyjuk órákig szenvedni, akkor sem, ha “csak egy madár”
Ha ott dolgozunk egy üzletben és látjuk is, hogy fél napon át szenved egy állat, mert betévedt és nem találja a kiutat a félrevezető, nagy belmagasságú üvegtetőnél, akkor végignézzük és hagyjuk tovább szenvedni?
Tovább olvasomAkcióban a székicsérek – Különleges pillanatok a Nagykunságban
Ön tudta, hogy a székicsér, latin nevén Glareola pratincola egy fokozottan védett madárfaj, amely Magyarországon a kihalás szélére került? A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának természetvédelmi őrei mindent megtesznek azért, hogy megóvják ezt a látványos, mezőgazdasági területeken fészkelő madarat.
Tovább olvasomDöbbenetesen ritka madárra bukkantak Cegléden
Nem példa nélküli, de nagyon ritka, hogy albínó rigót kapnak lencsevégre, pláne Jász-Nagykun Szolnok környékén. Egy szemfüles kislány néhány nappal ezelőtt Cegléden vette észre a madár fehér tollazatát és piros íriszét, a váratlan találkozásról pedig képeket is készített.
Tovább olvasomOroszországban jelölt halászsasra bukkantak Karcag környékén
Egy Oroszorságban gyűrűzött halászsast figyeltek meg a Karcaghoz tartozó Magyarka határrész környékén. Az adatok alapján a gyönyörű állatot fiókakorában gyűrűzték 2013 nyarán. Védett faj, természetvédelmi értéke félmillió forint.
Tovább olvasomÉrkeznek vissza a telelésből Tiszasülyre az első fecskék
A Tiszasüly határában található halastavaknál fotózta le a gyönyörű füstifecskéket egy nagykörűi madarász – Rimóczi Árpád a 24.hu Sokszínű vidék rovatának az évtizedes megfigyelései alapján elmondta, az első fecskék mindig március idusán érkeznek meg.
Tovább olvasomGyönyörű harkályt mentettek az újszászi rendőrök
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei rendőrség a Facebook oldalán tette közé, hogy egy nagyon szép, ám sérült zöld harkályra bukkantak március 15-én. A megsérült zöld küllőt az út szélén találták meg az éber újszászi rendőrök.
Tovább olvasomElkészült a telelő erdei fülesbaglyok idei országos lakossági felmérésének összesítése, továbbra is Túrkeve áll az élen
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) idén is a lakosság és a média segítségét kérte a Magyarországon telelő erdeifülesbagoly-csapatok országos felméréséhez január végén. A most elkészült összesítés alapján az összefogás ismét sikeres volt, a beérkező adatokból kiderült, hogy a számolás idején hazánk legalább 638 településén, több mint ezer helyszínen, 11 ezer 629 erdei fülesbagoly telelt. Ebből a legtöbb Túrkevén, majd Kisújszálláson és Kengyelen. A felmérésben a lakosság mellett az MME Ragadozómadár-védelmi Szakosztálya, helyi csoportjai, munkatársai és önkéntesei, a nemzetipark-igazgatóságok természetvédelmi őrszolgálata, más civil szervezet, óvodák és iskolák, összesen legalább 431…
Tovább olvasomCsodálatos és ritka állat bukkant fel Tiszafüred határában
Néhány napja adott hírt róla a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság a közösségi oldalán, hogy egy fiatal jeges sirály tűnt fel Tiszafüred határában. A Wikipédia szerint rendkívül ritka vendég hazánkban, úgyhogy igazán becsüljük meg a gyönyörű állatról készített képeket.
Tovább olvasomElloptak egy bankáknak kihelyezett madárodút Besenyszögön
A Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület elnökének segítője előre jelezte, hogy túlságosan jól látható helyre tették az odút.
Tovább olvasom