Eddig nem látott felvételek a legendás szolnoki Damjanich uszodáról

A helyiek számára ikonikus helynek számító Damjanich uszodát 1949-ben avatták fel, a szolnoki csata 100. évfordulójának emlékééül nevét Damjanich János tábornokról kapta. Egy 1200 méteres fúrással 63 Celsius fokos termálvizet szolgáltattak, ami a mozgásszervi, reumatikus, ízületi betegségek kezelésére volt rendkívül alkalmas. Most új, sokak számára ismerős archív felvételeket osztott meg egy szolnoki lakos.

Tovább olvasom

Lovagkereszttel tüntették ki a szolnoki múzeum munkatársát

Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket és kulturális elismeréseket adott át. Két szolnoki hölgyet is találunk a díjazottak listáján. Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Kovácsné Dr. Kaposvári Gyöngyi, a szolnoki Damjanich János Múzeum igazgatóhelyettese. A magyar állam által adományozható legmagasabb kitüntetést a több évtizede, kivételes elkötelezettséggel végzett, értékőrző és innovatív szakmai munkájának elismeréseként kapta. Ugyanezen az eseményen Bánffy Miklós-díjjal tüntették ki a Szigligeti Színház művészeti főtitkárát, Farkas Irént. Fotók: Damjanich János…

Tovább olvasom

Mire észrevették, elhordták az évezredes kunhalom felét

Régészetileg döbbenetes, mit műveltek – tudtuk nélkül – a helyiek egy évezredes temetkezési hellyel. A kengyel-bagimajori külterületről egyszerűen elhordták egy kunhalom felét. Mire észbe kaptak az illetékesek, már helyrehozhatatlan károk keletkeztek a kurgánban.

Tovább olvasom

Bronzkori kincsekre bukkantak Tiszajenőnél

Fémkeresővel bukkantak Tiszajenő térségében az elmúlt két év legjelentősebb leletére – adta hírül a magyarmuzeumok.hu A közel száz bronztárgyat tartalmazó két agyagedény kiemelésében a Damjanich János Múzeum régészei, Nagy Fanni és Kovács Péter vettek részt. Tiszajenő határában egy dombvonulat két lejtőjén találta meg korszerű, nagyon érzékeny, több mint ötszázezer forintot érő detektorával a különleges kincseket Balogh Csaba, az intézmény önkéntese. Többször alaposan átvizsgálta a területet, mire rábukkant az első, majd egy hét múlva a második kincsre. Az első edény húsz centiméteres mélységben hevert, melyet gyorsan visszatemetett és egy héten át rejtegetett, hogy ne…

Tovább olvasom

Eltemetett múlt – megjelent a szolnoki régész kötete

Még 2015-ben kezdődtek a Szolnoki Művésztelep területén – több mint ezeregyszáz négyzetméteren- azok az ásatások, amelyek eredményeit – általuk Szolnok történelmét új megvilágításba helyezve – egy impozáns kötetben foglalta össze dr. Kertész Róbert,. „A várbelső épületeiből a felszínen semmi nem maradt meg, a föld alatt viszont ott rejtőzik csaknem az egész világ.” -nyilatkozta 2018-ban a Damjanich János Múzeum régésze és eljött az idő, hogy megossza mindenkivel a titokzatos világ részleteit. Az ásatások során többek között találtak egy 16. századi kaszárnyaépületet és egy 17. századi oszmán palotaépületet – és persze több…

Tovább olvasom