Szakemberek kezdték meg az illegálisan felhúzott víziállások felszámolását a Nagykunsági-főcsatorna mentén, a hatóságok pedig az újonnan épített szerkezeteket sem kímélik. A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (KÖTIVÍZIG) határozottan emlékeztette a horgászközösséget, hogy a hatályos jogi szabályozás értelmében a teljes érintett vízterületen szigorúan tilos bármilyen stég vagy egyéb vízi építmény létesítése, illetve fenntartása.
Tovább olvasomCímke: stég
Videón a 265 milliós vízparti ház Abádszalókon – egy hajó is benne van az árban
A Tisza-tó térségében ritkán jelennek meg olyan ingatlanok, amelyek vételára már a luxuskategória felső szegmensét súrolja. Egy abádszalóki vízparti ház most éppen ezért keltett feltűnést: a tulajdonos 265 millió forintot kér érte, ráadásul az összeg egy hajót is tartalmaz.
Tovább olvasomVégre rendeződhet a holt-tiszai stégek helyzete
Hosszú távra szeretné újrakötni a stégbérleti szerződéseket a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság a vagyonkezelésében lévő Alcsi-Holt-Tiszán – jelentette be Lovas Attila, a Kötivizig igazgatója hétfői sajtótájékoztatóján Szolnokon – derül ki az alfodhir.hu portál cikkéből. A korábban kelt bérleti szerződések ez év végén lejárnak. A Kötivizig a szerződések újrakötésének, esetenként pályáztatásának keretében – szoros együttműködésben az Alcsi-Holt-Tiszáért Közalapítvány kuratóriumával és a halászati jog gyakorlójával, a Tisza Horgászegyesülettel – rendezni kívánja az eddig rendezetlen sorsú, elhanyagolt vagy gazdátlan létesítmények helyzetét. Ennek részeként sor kerül a gazdátlan, felhagyott stégek elbontására, a stégek számozásának, szerződéseinek…
Tovább olvasom