Nyomára akadtak a devizában, rollerben és okosórában is utazó szolnoki férfinak

Őrizetbe vették a szolnoki rendőrök azt a 30 éves helyi férfit, akit több vagyon elleni bűncselekmény elkövetésével gyanúsítanak. A nyomozás szerint elég hosszú a bűnlajstroma, az elmúlt hónapokban kerékpárt és elektromos rollert is eltulajdonított a város különböző helyszíneiről.

Tovább olvasom

Szolnok: a mi véleményünket is kikérik, hogyan tegyék jobbá a vasútállomás környékének közbiztonságát

Györfi Mihály egyik legfontosabb feladatának tartja az elmúlt másfél évtizedben látványosan leromló szolnoki közbiztonság normalizálását. Ebbe most mi is beleszólhatunk, a jövő héten fontos ügyekben segíthetünk a döntésben.

Tovább olvasom

Fokozott rendőri jelenlét mellett zárult a nyári szezon Szolnokon és környékén

A nyár végével a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei rendőrség értékelte a turisztikai szezon tapasztalatait. A hatóság munkatársai az elmúlt hónapokban kiemelt figyelmet fordítottak a forgalmas helyszínek biztonságára, és a nyári programok idején is folyamatosan jelen voltak.

Tovább olvasom

Szabadulószoba az online világ veszélyeiről

Az internet mindennapjaink része, de a vele járó kockázatokkal sokan csak akkor szembesülnek, amikor már késő. Éppen ezért a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság szakemberei idén is a tudatos internethasználatra hívták fel a figyelmet Szolnok Napján, ahol a Digitális HŐSség című programjuk különleges élményekkel várta a látogatókat.

Tovább olvasom

Új vezetőt kapott a Karcagi Rendőrkapitányság

2025. szeptember 1-jétől új kapitány áll a Karcagi Rendőrkapitányság élén. A kinevezést ünnepélyes állománygyűlésen adta át dr. Rádi Norbert rendőr dandártábornok, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője. Ezzel a döntéssel hivatalosan is lezárult az a megbízotti időszak, amely alatt dr. Bencsik Béla rendőr alezredes már ellátta a kapitányság vezetésével járó feladatokat.

Tovább olvasom

Így fogták el a kegyetlen gyermekgyilkossággal vádolt miskei J. Dávidot

A Bors információi szerint saját édesapja adta fel azt a J. Dávidként azonosított férfit, akit a rendőrség a miskei gyerekgyilkossággal gyanúsít. A kommandósok ma, azaz kedd délelőtt fogták el, miután a gyanú szerint ő végzett azzal a 22 hónapos kislánnyal, akinek holttestét hétfő este találták meg, egy egész napos kutatás után.

Tovább olvasom

Egyre követhetetlenebb az áramlopási ügy, amivel Tiszafüreden Magyar Péteréket vádolták

Szabálysértési eljárás indult a karcagi rendőrkapitányságon azután, hogy Tiszafüred fideszes polgármestere, Ujvári Imre feljelentést tett áramlopás gyanúja miatt a Tisza Párthoz köthetően – számolt be róla a Magyar Nemzet. Ezzel szemben a HVG megkereste a pártok, akik szerint azonban semmilyen hivatalos értesítést nem kaptak és visszautasítják a vádakat.

Tovább olvasom

“Mindent vitt, amit csak pénzzé lehetett tenni” – rács mögött a jászkiséri fiatal

Egy 21 éves férfit helyezett előzetes letartóztatásba a bíróság, miután a rendőrség 15 rendbeli lopással gyanúsította meg. A fiatalember hetek óta tartotta rettegésben Jászkisér lakóit, hiszen szinte bármit eltulajdonított, amit később értékesíteni tudott.

Tovább olvasom