Szolnok megyei diákok, figyelem! Egy seregnyi dolog tiltólistás lesz az iskolákban szeptembertől

A kormány igen drasztikus szigorítás küszöbén áll, ami az iskolákat illeti. Tilos lesz többek között energiaitalt még bevinni is az intézményekbe, a mobilokat, okosórákat pedig egész napra elzárnák. Drákói szigor jön szeptembertől.

Tovább olvasom

Ezt beszélik Szolnokon: civil ruhás segítő kamerázza az autósokat, aztán büntetnek… olyanért is, ami nem történt meg

Több olyan panasz is megjelent a közösségi médiás felületeken, ami szerint nagyon észnél kell lenni akkor, amikor a közlekedési rendőr éppen meg akar minket büntetni, mert olyat is ránk húzna, ami nem történt meg. A kamerázós civil adja át rosszul az információt, vagy ott a helyszínen találják ki például a biztonsági öv nemhasználatát?

Tovább olvasom

Újszászon meglepő eredményeket hozott, hogy betiltották a mobilozást az iskolában

Az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskolában meglehetősen radikális változásokat eszközöltek annak érdekében, hogy a fiatalok emberi kapcsolatai pozitív irányban induljanak el: kitiltották a telefonokat. A decemberben életbe lépett rendelkezésről és annak hatásairól a Mandiner írt.

Tovább olvasom

Fékezés nélkül szállt bele a 17 éves lány a buszba, az elhunyt még kiemelésekor is a kezében szorította telefonját – képek

A friss jogosítvánnyal rendelkező lány még 18 éves sem volt. Éppen a testvéréért ment, amikor üzenetet írt a telefonján vezetés közben. Ezért nem vette észre, hogy előtte áll egy busz és teljes sebességgel nekicsapódott. Az autóból szinte semmi sem maradt, így nem voltak túlélési esélyei. A történet már több éves, de most újra körbejárja az internetet. A képet is közzétette a rendőrség, amin látszik a totálisan összetört kocsi, ami nagy sebességgel az előtte lévő buszba csapódott. Az autót egy 17 éves lány vezette, Katelyn Ray, aki azonnal meghalt. Katelyn a…

Tovább olvasom

Kutatás: teljesen eldeformálódhat az emberi test, ha túl sokat nyomkodjuk a kütyüinket

A 3D-s technológia segítségével belepillanthatunk, milyen visszafordíthatatlan változásokon mehet keresztül testünk, ha ilyen hatalmas időt szentelünk okostelefonunk, laptopunk vagy más kütyüink nyomkodásának. A technológia fejlődése több szempontból is megváltoztatja az életünket. A munkánk hatékonyabb, az életünk pedig kényelmesebb lehet, ám a szakemberek szerint annak is fennáll a veszélye, hogy a kütyük gyakori használata a testünkre is ki fog hatni. Az amerikai telekommunikációs cég, a TollFreeForwarding megbízásából készült kutatás eredménye arra figyelmeztet, hogy a technológia túlzott használata rendellenességet okozhat. A kutatók ezt alátámasztandó elkészítették a jövő emberének 3D-s modelljét, aminél a mai kütyühasználati…

Tovább olvasom

Gorillákat menthet a használt mobil – a megyei kormányhivatal is csatlakozott

A Jane Goodall Intézet néhány éve közös kampányt indított az Afrikáért Alapítvány és a Védegylet Egyesület segítségével, ami a magyar háztartásokban feleslegessé vált mobiltelefonokat célozza meg.  A kampány célja, hogy minél több használt készüléket vegyenek át adományként, elősegítve a körforgásos gazdaságot, és támogatva ezzel is a kongói gorillák élőhelyének megmentését és a helyi közösségek életét. Idén első alkalommal csatlakozott a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal is a környezetvédelmi programhoz. Arra kérik kollégáikat, hogy keressék elő a fiókok, szekrények mélyéről a használaton kívüli mobiltelefonokat, és kérjék el az ismerősöktől, barátoktól is, majd vigyék…

Tovább olvasom

Két évtizednyi vizsgálat zajlott, hogy agydaganatot okoz-e a mobiltelefonálás

Bár az eredmény egyértelműen azt hozta ki, hogy nem, egészen biztos, hogy a szkeptikusok ezután is kételkedni fognak ebben. Ettől függetlenül a mobiltelefonok nem feltétlenül a jó irányba változtatták meg a világot, leginkább a gyermekek által történő túlzott használat miatt. Nem növeli az agydaganat kockázatát a mobiltelefon mindennapi használata egy húsz évet felölelő tudományos kutatás eredménye szerint – közölte az Egészségügyi Világszervezethez (WHO) tartozó Nemzetközi Rákkutatási Hivatal (IARC) Joachim Schüz vezette kutatócsoportja. A vizsgálatot 1996-ban kezdték Nagy-Britanniában: több százezer nő először 2001-ben, majd 2011-ben újra válaszolt egy sor kérdésre a…

Tovább olvasom