Vaddal ütközött és árokba borult egy teherautó Törökszentmiklósnál

Egy súlyos közlekedési incidens történt előző hét péntek reggel Törökszentmiklós közelében, amikor egy teherautó vadra ütközött a 4-es főúton. A baleset a város külterületén, a Fegyvernek felé vezető oldalon, a 124-es kilométernél történt, és az érintett jármű az ütközést követően elhagyta az úttestet, majd oldalára borulva az árokba csúszott.

Tovább olvasom

Tűz pusztított egy melléképületben Cibakházán – három gázpalackot is kimentettek

Teljesen megsemmisült egy harminc négyzetméteres melléképület Cibakházán hétfő hajnalban, az Öregszőlő III. úton – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A lángok gyorsan továbbterjedtek egy közelben álló, kilenc négyzetméteres, fából készült nyitott tárolóra is, amely szintén porig égett.

Tovább olvasom

Tíz év után távozik az igazgató – új parancsnok érkezett megyénkbe

Szeptember 15-én hivatalosan is új igazgatót iktattak be a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság élére. A szolnoki vármegyeházán megtartott ünnepségen Matuska Zoltán tűzoltó ezredes átadta a stafétát utódjának, Tóth István tűzoltó ezredesnek, aki eddig a ceglédi kirendeltséget irányította.

Tovább olvasom

Újabb esték szúnyogfelhőben – négy vármegyében indul a permetezés

Bár a nyár első heteiben alig volt érezhető a szúnyogok jelenléte, a szezon második felében teljesen megváltozott a helyzet. A folyók vízszintjének emelkedése, a gyakori esőzések, majd a szeptemberben visszatérő meleg idő újra kedvező környezetet teremtett a vérszívók elszaporodásához. Emiatt az érintett térségekben még most is sok helyen komoly kellemetlenséget okoznak a rovarok.

Tovább olvasom

Nyolc vármegyében marad a tűzgyújtási tilalom, máshol feloldották

Szeptember elején enyhültek a tűzveszélyes körülmények Magyarország jelentős részén, így a hatóságok hétfőtől feloldották az országos tűzgyújtási tilalmat. Azonban nem mindenhol javult annyit a helyzet, hogy biztonságosan lehessen szabadtéri tüzeket rakni: nyolc vármegyében továbbra is életben marad a korlátozás.

Tovább olvasom

Nem jó jelek – Tűzeset történt az SK komáromi akkugyárában

Augusztus 20-án, hajnalban tűz keletkezett a dél-koreai SK Battery Manufacturing (SK BM) komáromi üzemében. A Komárom-Esztergom Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint a lángok a cellaformázó csarnok töltő- és öregbítő részlegében csaptak fel, ahol akkumulátorcsomagok és azokat tároló műanyag rekeszek gyulladtak meg.

Tovább olvasom