Egy súlyos közlekedési incidens történt előző hét péntek reggel Törökszentmiklós közelében, amikor egy teherautó vadra ütközött a 4-es főúton. A baleset a város külterületén, a Fegyvernek felé vezető oldalon, a 124-es kilométernél történt, és az érintett jármű az ütközést követően elhagyta az úttestet, majd oldalára borulva az árokba csúszott.
Tovább olvasomCímke: katasztrófavédelem
Kertben gyújtott tűz miatt lángolt fel egy udvar Kengyelen
Az őszi időszakban sokan kezdenek neki a kertek rendbetételének, a fák metszésének és az avar összegyűjtésének. Ilyenkor sok helyen még mindig az égetés tűnik a legegyszerűbb megoldásnak, ám ez könnyen tragédiába torkollhat.
Tovább olvasomBrutális baleset történt a 32-es főúton Szolnok és Abony között
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint október 15-én egy személyautó ütközött össze egy rakomány nélküli teherautó pótkocsijával. Az ütközés következtében a személygépkocsiból kifolyt a hűtővíz, és a jármű jelentős károkat szenvedett.
Tovább olvasomTűz pusztított egy melléképületben Cibakházán – három gázpalackot is kimentettek
Teljesen megsemmisült egy harminc négyzetméteres melléképület Cibakházán hétfő hajnalban, az Öregszőlő III. úton – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A lángok gyorsan továbbterjedtek egy közelben álló, kilenc négyzetméteres, fából készült nyitott tárolóra is, amely szintén porig égett.
Tovább olvasomSzén-monoxid-riasztó mentett meg két embert Szolnokon
Kedd délután egy szolnoki családi házban lépett működésbe a szén-monoxid-érzékelő, amelynek köszönhetően a lakók időben elkerülték a mérgezést.
Tovább olvasomCsatornába szorult kiskutyát mentettek a tűzoltók Karcagon
Egy mindössze öt hetes kölyökkutya szorult be egy vízelvezető csatornába kedden Karcagon – a szerencsétlenül járt kisállatot a tűzoltóknak kellett kimenteniük.
Tovább olvasomTíz év után távozik az igazgató – új parancsnok érkezett megyénkbe
Szeptember 15-én hivatalosan is új igazgatót iktattak be a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság élére. A szolnoki vármegyeházán megtartott ünnepségen Matuska Zoltán tűzoltó ezredes átadta a stafétát utódjának, Tóth István tűzoltó ezredesnek, aki eddig a ceglédi kirendeltséget irányította.
Tovább olvasomÚjabb esték szúnyogfelhőben – négy vármegyében indul a permetezés
Bár a nyár első heteiben alig volt érezhető a szúnyogok jelenléte, a szezon második felében teljesen megváltozott a helyzet. A folyók vízszintjének emelkedése, a gyakori esőzések, majd a szeptemberben visszatérő meleg idő újra kedvező környezetet teremtett a vérszívók elszaporodásához. Emiatt az érintett térségekben még most is sok helyen komoly kellemetlenséget okoznak a rovarok.
Tovább olvasomNyolc vármegyében marad a tűzgyújtási tilalom, máshol feloldották
Szeptember elején enyhültek a tűzveszélyes körülmények Magyarország jelentős részén, így a hatóságok hétfőtől feloldották az országos tűzgyújtási tilalmat. Azonban nem mindenhol javult annyit a helyzet, hogy biztonságosan lehessen szabadtéri tüzeket rakni: nyolc vármegyében továbbra is életben marad a korlátozás.
Tovább olvasomNem jó jelek – Tűzeset történt az SK komáromi akkugyárában
Augusztus 20-án, hajnalban tűz keletkezett a dél-koreai SK Battery Manufacturing (SK BM) komáromi üzemében. A Komárom-Esztergom Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint a lángok a cellaformázó csarnok töltő- és öregbítő részlegében csaptak fel, ahol akkumulátorcsomagok és azokat tároló műanyag rekeszek gyulladtak meg.
Tovább olvasom