Folyamatosan tiltják be a lufikat, hihetetlen veszélyesek a környezetre

Óvni és védeni kell környezetünket, az élővilágra pedig döbbenetesen veszélyes a lufi, miután eredeti küldetése véget ér. Környezetvédelmi okokból betiltják a lufikat a kaliforniai Laguna Beachen: jövő évtől semmilyen léggömböt nem lehet majd árulni vagy használni a nyilvános tereken és városi rendezvényeken, írja a Guardian. A lakóházak mentesülnek a tilalom alól. A főleg szörfösökről ismert kaliforniai városban kedd este fogadták el a határozatot, a szabálysértőkre ötszáz dollárig (jelenleg közel 180 ezer forintig) terjedő pénzbírság várhat. Az intézkedés már állami szinten is megjelent az Egyesült Államokban: Maryland és Virginia tavalyelőtt betiltotta a…

Tovább olvasom

Alaposabb vizsgálatnak vetették alá és villámgyorsan betiltották a TikTokot

Egyre erősebbek azok a bizonyítékok, amelyek szerint a kínai technológiai vállalatok hírszerzési célokkal adatokat szolgáltatnak a Kommunista Pártnak. Nagy-Britanniában és az USA-ban már tavaly betiltották az alkalmazást, most pedig az Európai Bizottságnál jött el a szigor ideje. Biztonsági aggályok miatt megtiltja munkavállalóinak az Európai Bizottság, hogy TikTokozzanak: a nyugati kormányokat ugyanis egyre jobban aggasztják azok a bizonyítékok, amelyek szerint a kínai technológiai vállalatok hírszerzési célokkal adatokat szolgáltatnak a Kommunista Pártnak, írja a Politico. Egy magas rangú tisztviselő a lapnak azt mondta, csütörtökön a Bizottság összes alkalmazottját felszólították, hogy távolítsák el a…

Tovább olvasom

Hamarosan vége: bő egy évtized múlva kizárólag elektromos autókat lehet eladni az EU-ban

2035-ben jön el az az idő, amikor a dízel- és benzinüzemű gépjárművek értékesítését végleg meg kell szüntetni az unióban. De addigra vajon fejlődik eleget az elektromos autógyártás hatótávja? A belvárosi közlekedésben pedig már 2030-ig óriási százalékban át kell állni elektromos hajtásra. Az Európai Parlament keddi strasbourgi plenáris ülésen jóváhagyta a tagállami kormányokat tömörítő Európai Tanáccsal elért megállapodást az új személygépkocsikra és kisteherautókra vonatkozó szén-dioxid-kibocsátási normák felülvizsgálatáról. Ennek értelmében 2035-ig fokozatosan meg kell szüntetni a dízel- és a benzinüzemű új autók értékesítését az EU-ban, és minden új gyártású autónak kibocsátásmentesnek kell…

Tovább olvasom

Könnyen lehet, hogy betiltják a TikTokot Európában

Éppen a sok kiskorú használója, a rengeteg ellenőrizetlen tartalma és a kínai kommunista párt befolyása, valamint a súlyos adatvédelmi aggályok miatt az EU-ban is a közeljövőben átgondolják a helyzetet. Ez pedig a TikTok betiltásához is vezethet. Mintha az elmúlt napokban kezdene elfogyni az EU-ban a levegő a TikTok körül. Január 19-én az Európai Bizottság belső piacért felelős európai biztosa, Thierry Breton videóhíváson keresztül tárgyalt a kínai minivideó-megosztó platform vezérigazgatójával, Sou Ce Csuval – számolt be róla a Média1. A biztos a megbeszélés kapcsán a TikTok elsősorban tizenéves közönségére utalva úgy fogalmazott: „fiatalabb közönséggel nagyobb felelősség is jár”. „A lehető leghamarabb”…

Tovább olvasom

Nem mindenki lelkesedik a belsőégésű motoros autók betiltásáért – óriási ajándék lenne Kínának?

Az EP a héten fogadta el azt a döntést, hogy 2035-től kezdve tilos lesz olyan új személygépkocsikat és haszongépjárműveket forgalomba hozni az EU területén, amelyt belsőégésű motor hajt. De ez a teljes elektromosítás biztosan jó lépés az iparnak? Az olaszok szerint csak egy hatalmas ajándék Kínának. Olaszországban egyre erősebb negatív visszhangja van az Európai Parlament (EP) döntésének, amely szerint 2035-től már nem lehet belsőégésű motoros új személygépkocsikat és könnyű haszongépjárműveket forgalomba hozni. Az Európai Unió (EU) az EP döntését fontos lépésnek tekinti a károsanyag-kibocsátás nélküli járművekre való átállás felé, az olasz kormány…

Tovább olvasom

Ez megint a magyar élelmiszerek inflációját erősíti majd, Indonézia betiltja a pálmaolaj kivitelét

Az ország így kívánja biztosítani saját ellátását és próbálja kordában tartani leghíresebb termékének árát, ám globálisan ez egészen biztosan mindenhova hatalmas áremelkedéssel fog begyűrűzni, ami az élelmiszereket illeti. Indonézia, a világ vezető pálmaolaj-termelője pénteken bejelentette, hogy be kívánja tiltani a pálmaolaj exportját – írja a 444.hu. Ez a legszélesebb körben használt növényi olaj, a lépés tovább fokozhatja a globális élelmiszer-inflációt. Ha leállítanák a süteményektől a kozmetikai termékekig széles körben használt pálma étolaj és alapanyaga, a pálmagyümölcs szállítását, azzal világszerte nőnének a csomagolt élelmiszerek gyártóinak költségeit. A háztartási termékekkel és élelmiszerekkel…

Tovább olvasom