A Szedeákot is legyőzte, kupagyőztes a Szolnoki Olajbányász!

Megosztás

A férfi kosárlabda Magyar Kupa fináléjában a Szolnoki Olajbányász 96-80-ra legyőzte az ellenfél Szedeákot, ezzel pedig a versenysorozat legjobbjaként a BOK csarnokban ünnepelhette a megérdemelt sikert.

A kosárcsapat küzdelmeiről a Szol24-en az elmúlt időszakban több alkalommal is olvashattak, tegnap délelőtt még úgy írtunk, Egyetlen mérkőzésre, pontosabban győzelemre van az Olajbányász, hogy kupagyőzelmet ünnepeljen. Eltelt 24 óra és láss csodát, a Szeged sem tudta legyőzni Oliver Vidin csapatát.

A Szedeák jobban kezdte a meccset, az első negyedben 27-23-ra vezetett, majd egy harcos 20-20-as döntetlen fért bele a másodikba, de szerencsére a fáradtság látványos jeleit produkálta az Olaj ellenfele, a harmadik játékrészt 15-33-ra hozta a csapat.

Az ünneplés pillanatai:

Oliver Vidin szólt pár szót az öltözőben a kupagyőzelmet követően!🏆❤🖤 | By Szolnoki OlajbányászFacebook

Oliver Vidin szólt pár szót az öltözőben a kupagyőzelmet követően!🏆❤🖤

Oliver Vidin, az Olaj trénere így nyilatkozott a kupagyőzelem után. „A játékosok nagy erőfeszítéseket tettek ezért a kupáért, elismerésem nekik. Örülök, hogy máris megszereztem az első trófeámat Magyarországon, de én csak egy része vagyok a csapatnak, igyekeztem segíteni a srácoknak. Ezzel még nem fejeződött be a munkánk, harcolunk tovább, szombaton kezdődik a bajnoki rájátszás, arra kell koncentrálnunk és minél hamarabb elfelejteni, ami ezen a hétvégén történt.”

Boros Zoltán, a Nemzeti Sport szakértője, korábbi 88-szoros válogatott játékos szerint összességében csak egy félidőt bírt a szegedi gárda, a térfélcsere után eltűnt az előző meccseken mutatott ötletes játékuk. „Teljesen megérdemelt a Szolnok sikere, amely szépen összeállt az elmúlt hetekben.”

NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SZTE-SZEDEÁK 96–80 (23–27, 20–20, 33–15, 20–18)
BOK-csarnok, 2500 néző. V: Földházi, Benczur, Farkas G.
SZOLNOK: SZ. JOVANOVICS 17, Eads 12, Rudner 9/9, Lukács N. 12, WIGGINS 18. Csere: D. THOMAS 14/3, Pallai, Révész Á. 2, A, Durham 7/3, Pongó Máté 5/3, Sebők, Vincze R. Edző: Oliver Vidin
SZEGED: WOOLRIDGE 18, Locke 11/3, Cohill, Bognár 11/3, Lake 9. Csere: BAILEY 17/6, Zsíros 9/9, Balogh Sz. 2, Mucza 3, Mayer, Bella, Csornai. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 5. p.: 12–15. 9. p.: 18–25. 10. p.: 23–25. 16. p.: 32–43. 23. p.: 51–47. 25. p.: 55–56. 28. p.: 70–58. 31. p.: 78–62. 37. p.: 90–67.
Kipontozódott: Lake (35. p.)

Képek: Girgász Péter