A tudományos eredmények bemutatása és a közönség számára érthetővé tétele kiemelt jelentőségű, különösen a modern orvosi és biotechnológiai felfedezések terén. A Szegedi Tudományegyetem Innovációs napján Karikó Katalin Nobel-díjas kutató is erről beszélt, hangsúlyozva, hogy a tudomány közérthetővé tétele és a fiatalok inspirálása alapvető a jövő generációk számára.
Tovább olvasomCímke: nobel-díj
Karikó Katalin is helyet kapott a Nobel-díjasok falán Erzsébetvárosban
Magyarként, a tudomány élvonalában, az emberiséget szolgálva – ez olvasható azon az erzsébetvárosi lakóház tűzfalán, amelyre a szolnoki születésű, Kisújszálláson nevelkedett Karikó Katalin, valamint Krausz Ferenc Nobel-díjas tudósok óriásportréja került.
Tovább olvasomProfesszori rangra emelték a jászkunsági Karikó Katalint
Szolnokon született, Kisújszálláson nőtt fel, 2019-ig alig ismerte valaki Magyarországon (bár külföldön már akkor is kitűnő pályát futott be), de a járvány alatt és a Nobel-díjjal szerzett nagy ismertsége, világhíre ellenére is büszke jászkunsági gyökereire. Most professzori címmel díjazták eddigi munkásságát.
Tovább olvasomA Nobel-díjjal járó félmillió dolláros összeget egykori iskolájának adja Karikó Katalin
Karikó Katalin bikokémikus egy előadáson jelentette be, hogy a Szegedi Tudományegyetemnek adományozza elismerésének másolatát, valamint a Nobel-díjával járó félmillió dolláros összeget is egykori iskolájának adományozza.
Tovább olvasom69 éves lett Karikó Katalin
Nagy büszkeségre adhat okot Szolnok megyében, hogy a Nobel-díjas Karikó Katalin minden interjújában kiemeli a gyökereit és kisújszállási gyermekéveit. A szerény, elképesztően keményen dolgozó Karikó ma, azaz január 17-én töltötte be 69. életévét.
Tovább olvasomÁtvette a Nobel-díját Karikó Katalin és Krausz Ferenc
A szolnoki születési biokémikus, valamint a szintén díjazott fizikus vasárnap délután Stockholmban kapta kézhez a tudományos világ legkomolyabb elismerését.
Tovább olvasomMegható – tantermet nevezett el egykori gimnáziuma Karikó Katalinról
Bár a hosszú évtizedes kutatómunkája ellenére néhány éve még csak Szolnok megyében és tudományos berkeken belül ismerték igazán Karikó Katalin nevét, mára pedig alig van olyan ember hazánkban, aki ne tudná, kiről is van szó. Annál inkább, hiszen néhány napon belül Stockholmban, első magyar nőként veszi át az elképesztő elismerésnek számító Nobel-díjat. Ünnepélyes keretek között jelentette be egykori gimnáziuma, hogy a biológia tantermet róla nevezik el.
Tovább olvasomMegható módon emlékezik meg Kisújszállásról és családjáról a Karikó Katalinról szóló könyv
„Karikó Katalin útja Kisújszállástól a Nobel-díjig”, „A kisújszállási Hamupipőke, akinek a tudomány volt a hercege”: nem véletlen, hogy az országos média, mint a HVG, vagy a Telex, ilyen felütéssel kezdi a Karikó Katalinról szóló portrékat és cikkeket, hiszen a Nobel-díjas, Szolnokon született kutatóbiológus számtalan interjújában hangsúlyozta származását. A Könyves Magazin most egy kedves részletet osztott meg a róla szóló, gyerekeknek is ajánlott ismeretterjesztő könyvből.
Tovább olvasomLegyen Karikó Katalin Szolnok díszpolgára – ezt javasolja egy szolnoki polgár, az Agóra Közéleti Egyesület támogatja az ötletet
Mielőbb legyen Karikó Katalin Szolnok díszpolgára – ezt javasolta egy szolnoki polgár, Vass Lajos. Az ötletet az Agóra Közéleti Egyesület támogatja. Vass Lajos levélben fordult Szalay Ferenc polgármesterhez.
Tovább olvasomA Nobel-díjas Krausz Ferenc a Hír Tv-ben szólított fel tanári szakma becsületének visszaállítására
A tanári szakma becsületének visszaállításról beszélt interjúiban Krausz Ferenc. A Nobel-díjas kutató a Hír TV Napi aktuális című műsorának pénteki adásában az oktatás jelentőségével kapcsolatban azt mondta: „Óriási a jelentősége annak, hogy ilyen kiváló tanáraink a jövőben is legyenek, és ennek megfelelően óriási a jelentősége annak is, hogy a tanári szakma becsületét minél előbb próbáljuk meg maximálisan helyreállítani.” A teljes interjút itt nézhetik meg: A 444 arról ír, hogy Krausz hasonlóan nyilatkozott az Inforádiónak is a saját tanárairól, az általános iskolai Kiss tanár úrról, a középiskolai Láng tanár úrról, és fizikatanáráról, Vermes Miklósról: „Ilyen tanárok…
Tovább olvasom